Jane Rejžku, a k jaké bolševické mafii si za normalizace patřil ty? Vyklop to!

Autor: Tereza Mátlová | Publikováno: 19.8.2005 | Rubrika: HotNews

Jan Rejžek je Bůh! Jan Rejžek řídí osudy jiných! Jan Rejžek dští síru i plameny na ty, kteří mu nejsou po chuti. Bez výčitek je odstřeluje, bez lítosti jim ničí životy, bez slzy u oka šlape po tom, co sám nikdy nedokázal.

Tuto svoji soukromou zášť předkládá čtenářům či divákům jako Písmo svaté. Bez Rejžka bychom byli v rejži: Nevěděli bychom, že je Vondráčková bolševická mafiánka, že Gott byl ještě během přestavby takříkajíc „přizdisráč“, že… Tak dost, to stačí. Neplivejme!

Chcete-li však přesto proniknout mezi Rejžkovy plivance důkladněji, velký Bůh je tak milostiv, že vám je předloží ve zhuštěné podobě. Jeho Bibli, alias „nejhustší výměšky z let 1984 až 2003“, naleznete už v září na pultech knihkupeckých obchodů. Nekoupíte-li, nepochválíte-li, božský plivanec, ba možná i úder, dopadne i na váš týl!

Prostřednictvím Boha Rejžka už víme, jaké byly nuly skoro všichni populárové za dob komunismu. Nevíme však třeba, jak je možné, že se tihle populárové prosadili i v éře volnotržních vztahů. Žádáme vysvětlení, náš Bože! Vyklop to, Rejžku!

Ti zvídavější z vás se možná touží dozvědět více. Kdo je oním kazatelem? Kdo je ve skutečnosti Bůh Rejžek? Kdo řídí naše uhemžené životy tím „správným“ směrem?

„Fakulta žurnalistiky je škola s výrazně politickým zaměřením. Zaujímá v tomto směru specifické postavení v systému našich vysokých škol. Proto klade zvýšený zřetel na komunistickou výchovu posluchačů. Má k tomu i příznivé podmínky, které plynou ze soustavných kontaktů se společenským děním, z výběrového řízení a z omezeného počtu posluchačů...“ (autentická citace z Cyklického programu komunistické výchovy na fakultě žurnalistiky University Karlovy, Praha 1975)

Výše popsaná škola „bolševicky tvůrčího psaní“ byla almou mater i našemu Bohovi - Jan Rejžek si odtud odnesl diplom v roce 1977. Ještě předtím však stačil svým perem potřísnit komunistický deník Jihočeská pravda. Bolševičtí kolegové mu zde dokonce vymysleli familiérní přezdívku „Trojtečka“. To ještě netušili, že mají v proletářském kolektivu budoucího Boha.

Svůj diplom zúročil, tehdy snad ještě jen polobůh Rejžek, v Melodii, komunistické, převážně „osmdesátkové“, předchůdkyni pozdějších Bravíček. Zde působil jako redaktor. O jeho pisatelskou přízeň se tak mohly ucházet muzikantské mafiánské klany vágnerovců, štaidlovců, hannigovců a jiných.

Zbývá proto jen položit kacířsky hříšnou otázku: Jane Rejžku, a k jaké bolševické mafii si za normalizace náležel ty? Vyklop to!

PS: Po roce 1989 to Bůh, jak jistě všichni víme, rozjel naplno. V médiích všeho druhu dostává záviděníhodný prostor. Proč? Zanadávat si na poměry i na režim, když se nám zrovna nedaří, je příjemné. Ještě příjemnější je, pliveme-li kolem sebe v duetu. S někým z televize, s někým z novin, s někým z rádia. Jan Rejžek je vždy po ruce, vlastní monopol na plivance! Ó, Bože, odpusť, ale pro mne je pravda vším!

6895 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Srbové v Kosovu organizovali genocidu. Zeman má možná špatné svědomí. Ozval se Jiří Pehe, tehdy pravá ruka Václava HavlaZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění