Karel Gott fór president!

Autor: Jan Kotlín | Publikováno: 17.12.2011 | Rubrika: Humor
Gott Karel

Změnu ústavy umožňující přímou volbu prezidenta podpořilo sto padesát devět poslanců, novela teď míří do Senátu a vše nasvědčuje tomu, že v záplavě negativních zpráv posledních dní máme jednu, která nám alespoň trochu zlepší náladu. Vždyť to vlastně chtěla většina z nás. Máme v rukou moc ovlivnit, která figura nás bude vítat v Novoročním projevu a reprezentovat na zahraničních summitech brát nabízená pera. Ne, ironii stranou, post prezidenta neznevažuji a věřím v jeho užitečnost.

Prezident by měl být zejména reprezentant daného státu, hovořit jménem „svých občanů“, sjednávat a ratifikovat mezinárodní smlouvy, jmenovat soudce, být vrchním velitelem ozbrojených sil. Proč opakuji to, co všichni moc dobře víme? Abychom si uvědomili, jak šílená je představa, že poslední průzkumy mezi voliči a další ankety jsou možná skutečným odrazem názoru národa. No, jestli je to pravda, pak potěš koště.

Otázkou zůstává, zda skupinu kandidátů, které lze označit jako „absolutně mimo mísu“ sestavoval člověk mdlé mysli a respondenti je označovali z pouhé recese, nebo mnoho lidí z vybraného vzorku skutečně odpovídalo popravdě. A já bych se dovolil takto troufale napřímo této skupiny lidí zeptat – nezbláznili jste se? Opravdu si myslíte, že když už je celá tahle doba taková šaškárna, že potřebujeme i klauna na Hrad? Pro vás, kteří jste anketu nesledovali, bych vypíchnul pár jmen.

Vladimír Remek – držitel titulu hrdina Sovětského svazu, vyznamenán Leninovým řádem vyráží do boje se svými znalostmi z Vojenské akademie Generálního štábu v Moskvě a sedmidenního kroužení okolo Země. Člen Evropského parlamentu, jednou bolševik, vždycky bolševik.

Tomio Okamura – nadšené výkřiky „Tomio na Hrad“ jsem dříve přecházel s úsměvem. Ano, Tomio je schopný manažer, podnikatel, prodavač popkornu, který se dle svých slov vypracoval od píky… to bez pochyby. Ale pokud jsme bouřlivě odmítali Jana Švejnara v kandidatuře proti Václavu Klausovi kvůli tomu, že je „čecho-američan“, jak můžeme najednou uvažovat o tom, že v čele České republiky stane člověk česko-japonsko-korejského původu, s exotickým jménem i vzhledem? V tom případě může dělat Japonského císaře Pepa Novák z Bříství? Asi těžko.

Karel Gott – no to je vážně fór. Mnohonásobný zlatý slavík, protagonista reklamy na ledový čaj, má dokonce svoji iniciativu Karel Gott-prezident. Předpoklady pro výkon funkce nemá žádné, ale devizou je jeho schopnost upevnit vztahy s Německem. Pokud se převlékne za včelku Máju.

Věřím v náš zdravý rozum, že až nastane čas voleb, tak se oprostíme od naší malosti, nebudeme zbytečně plýtvat hlasy pro kandidáty jako jsou Iveta Bartošová, Maxipes Fík, nebo Daniel Nekonečný. A jestli satyru, tak hlasuji pro Járu Cimrmana. Alespoň ušetříme a předpoklady pro výkon funkce má prvotřídní.

Čtěte také:

„Prézou“ za pivko a klobásu

 

7200 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v 7 bodech reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění