Není odborář jako odborář

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 13.12.2011 | Rubrika: Politika
socialismus

Je podivné, kolik odborářů se probilo v žoldu nebo chcete-li pod praporem ČSSD do zákonodárných sborů. V senátu se na pozici  nejvyšší probil sám velký Štěch jehož zásluhy na různých stávkách a pochodech lze na internetu dohledat, aniž bych s tím tady zbytečně zabíral místo.

Jen namátkou vzpomenu další odboráře co se vyšvihli na zajímavé pašalíky jako třeba pánové Falbr, Rath, Štěch a Engel . Ať si milí odboráři vzpomenou, že byli všem těmto hochštaplerům dobří pouze jako štít, jako záštita a svým způsobem jako rukojmí při jejich strmé politické kariéře směrem vzhůru.

Správně by všichni měli složit své funkce, protože navzdory proklamacím, že budou apolitičtí, stávali se z nich postupně na různých typech kandidátek ČSSD europoslanci, poslanci, zastupitelé, hejtmani, a dokonce předsedové senátu! Ano, právě oni navzdory standardům demokratických společností, právě oni odbory pěkně zgruntu zpolitizovali a vůbec se za to nestydí. A nový šéf odborů je jen dalším v řadě.

Ale zpět k tématu danému nadpisem. V senátu se rozproudila debata o nasazení našich vojenských lékařů na Slovensku. Diskuze na zvracení. Ovšem našel se jeden odborář, který věc viděl trochu jinak. Ptám se, jaktože naše média tomuto "odboráři" nevěnovala ani řádku. A proto si myslím, že alespoň prostřednictvím blogu si tento odborář zasluhuje prezentaci.

Jde o projev senátora Topfera na plénu Senátu.

"Děkuji, pane předsedající. Já jsem na rozdíl od pana senátora Drymla odborář. Já jsem v odborech, já jsem dokonce jednu odborovou organizaci založil, několik let jsem jí předsedal a do dneška jsem jejím členem, je to herecká asociace. A je členem Českomoravského odborového svazu. Takže mě nepodezírejte z toho, že bych byl proti odborům, já si jich vážím, já je respektuji, protože patří do našeho společenského spektra už pro ten mnohoúhelník sil. Z toho se skládá naše občanská společnost, ale nepatří do Senátu.

Tím porušují tu rovnováhu. My nejsme odborová centrála, ani její odborová organizace nebo odbočka. Zaznělo tady slovo stávkokazi. Prosím vás, nenalhávejme si nic, tady nejde přehlédnout, tady nejde o odborovou solidaritu se slovenskými lékaři. O to tady jde. A u koho převládne tato falešná odborová solidarita nad zájmem nejvyšším, a to je život a zdraví lidí, ten nemá v Senátu co dělat, protože to je nehumánní. Já si takového člověka vážit nemohu. A kdyby naši lékaři zachránili jeden jediný život, tak jejich mise byla úspěšná, a proti tomu tady máme muže, který předložil filipiku o tom, zda je to úplně zcela konformní s naší Ústavou. Člověka, který své odborové a stranické zájmy povýší nad mravnost, já si vážit nemohu. A člověk, který má narušenou tuto hierarchii hodnot, nemůže podle mne zastávat druhou nejvyšší ústavní funkci a já jsem chtěl vyzvat pana senátora Štěcha, aby se vzdal svého předsednictví v Senátu a položil svůj mandát. Děkuji." (Bušení do lavic.)

A na závěr si dovolím jenom pár slušných reakcí z FB, kde se tento páně Topferův projev objevil:
*má koule. korektní nakopání p*delí. juchúúú miluju ho!
*Konečně se někdo ozval proti třetí levicové straně - odborů. Už dávno se ukazuje, že odbory jsou regulérní (i když oficiálně ještě skrytá) levicová strana. Jenže to nemohou přiznat, protože by zažili největší odliv členů v historii všech stran, sdružení, skupin... a nejen v naší historii, ale možná světové, minimálně Evropské. (Tedy nepočítám odliv členů Německé nacistické a Italské fašistické strany po válce) KDY TO KONEČNĚ LIDI POCHOPÍ??????
*Estébácký předseda Senátu! Pro některý "bosse" jsou odbory jen výtah k moci. Táta pracujícího lidu chrápe v Bruselu a tenhle tady moralizuje fuj a hanba, Bravo pane Tomáši!!!

Nu - co dodat? Odborářská pátá kolona v rudo-oranžových dresech zdá se plní zadanou funkci. Proto by bylo dobře abychom měli v senátu více Topferů než Štěchů.

Čtěte také:

 

Klíčová slova: ČSSD  | socialismus  | levice  | populismus  | Odbory
3990 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliKavárník s Pospíšilem a Ferim hodoval na Karlově mostě, teď promluvil: Porušoval jsem zákony, byl jsem na to hrdej
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění