Stane se vlastenectví těžkým zločinem?

Autor: Jaroslav Smílek | Publikováno: 11.12.2011 | Rubrika: Polemika
Česká televize

O doslova otřesném pořadu České televize „Vlastenci bez sexu“ z cyklu „Ta naše povaha česká“, který byl vysílán tento týden, už na stránkách zdejšího webu napsal zajímavý komentář kolega Kohoutek. Ano, to, co předvedl osvětový hrdina, kněz či nekněz Tomáš Halík, je opravdu zralé buď pro Chocholouška, nebo možná i pro trestní stíhání, pokud vezmeme v potaz fakt, že učit na školách správně souložit děti je sakra ošajstlich vzhledem k našim zákonům, kde aktivní sex je povolen až od patnácti let.

 
Možná by dobrým učitelem mohl být například katarský princ, známý przněním malých holčiček, ale toho se, samozřejmě jak jinak než zcela nezištně, podařilo bývalému ministru spravedlnosti Pavlu Němcovi „odklonit“ do jeho rodné domoviny, takže teď asi učí tam.
Kolega Kohoutek si však také dobře všiml, že zatímco problémům sexuální výchovy bylo v pořadu věnováno asi pět minut, tak zbylých dvacet minut se zabývalo vlasteneckou výchovou, a to takovým způsobem, že to snad bylo ještě mnohem horší.

Soudný divák musel zalapat po dechu hned v samotném úvodu, kdy spisovatel Jiří Stránský, autor kupříkladu televizního seriálu Zdivočelá země, šokoval svým výrokem, že když slyší o vlastenecké výchově, naskakuje mu husí kůže! Následoval „citlivý“ střih, kdy se zřejmě na dokreslené té děsivé hrůzy na televizní obrazovce objevila česká vlajka a k tomu melodie ze Smetanovy Mé vlasti!

Nu, síla, což? V dalším záběru pak již zmíněný Halík, jakýsi průvodce celým pořadem, plival síru na ministra školství Dobeše, jaký že to je prý stupidní hlupák, když chce zavádět speciální předmět nazvaný vlastenecká výchova. A tuto myšlenku pak jak samotný Halík, tak i další aktéři pořadu, zopakovali snad třicetkrát.

Zde je potřeba jasně zdůraznit, že Josef Dobeš, jak se dá snadno zjistit na mnoha netových odkazech, mluvil nikoliv o samostatném předmětu, ale jako o součásti celoškolní výchovy, která by prolínala jinými předměty, hlavně dějepisem, literární výchovou a etickou či občanskou výchovou. A co navíc, celý projekt by měl začít až v září příštího roku, tedy v novém školním cyklu, přičemž o definitivní podobě není v současnosti ještě vůbec nic rozhodnuto.

O tomto základním faktu autoři silně manipulačního pořadu jistě věděli, a o jejich snaze co nejvíce nakopat do zadku vlastenecky založené kantory pak svědčí to, že slovo v pořadu dostávali až na nepatrné výjimky jen zapřisáhlí odpůrci tradičního hodnot, zatímco ti, kterým vlastenectví leží na srdci, jednoduše utřeli nos.

Tu a tam se sice v pořadu objevilo pár dětí, samozřejmě že podivně jalových a nevýrazných, takže jejich názory člověk zapomněl hned příští vteřinu, co z obrazovky zmizely, avšak ukázková galerie pravdoláskařů, od Halíka a Stránského ke Svěrákovi a dalším elitářským intošům tu kralovala na celé čáře, přičemž neúměrně velký prostor dostali i čtyři kantoři z Plzně, kteří ministrovi zaslali hanlivý a urážlivý dopis.

A kdo v pořadu perlil nejvíce? Celkem zbytečná otázka, jasně že velikán Halík, který nám podrobně a „moudře“ vysvětlil, proč je vlastně ta potvora vlastenecká výchova tak nebezpečná a zpátečnická. Vznikla prý jen a jedině jako odezva pomýlených romantiků, kteří si poté, co osvícenectví zničilo tradiční náboženství, našli novou formu náboženství, tedy právě národovectví a vlastenectví, a to pak v rukou různých zamindrákovaných a ubohých nýmandů přešlo od fanatického obdivu k Rusku až po nenávist k Židům a Němcům! A přesně z tohoto mravního bahna dneska čerpají různí náckové a skinheadi, a taky, jak jinak, všemi mastmi mazaný Bátora!

Fuj, to je hnus, což? Kdo ví, kam až za pár roků dojde tahle odporná mediální masáž, kterou si mimochodem platíme my všichni povinným měsíčním odvodem z našich šrajtoflí, z nichž zmizí na bankovní konto veřejnoprávní České televize skoro půldruhé stovky. A kdo ví, jestli třeba za pár roků bedlivá policie, která už dneska kvůli naprosto nevinným tričkům posílá před soudy mladé lidi, nebude šmírovat před Národním divadlem, a pokud do jeho hlediště vleze zvědavý turista nebo po kulturním zážitku bažící divák, tak ho policajti pěkně chňapnou za flígr a pošlou do chládku, neboť na oponě jeviště přeci visí nápis „Národ sobě“.
 
A kdo se jde takovému nápisu poklonit, jistě patří k nebezpečným extremistům, rakovině moderní doby…
 
Čtěte také: 
 

Klíčová slova: vlastenectví  | Česká televize  | Halík
5158 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostPavlové Novotní by se před třiceti a více lety pravděpodobně naváželi do Reagana a Thatcherové a s rozzářeným úsměvem by přijímali státní vyznamenání od Gustáva Husáka nebo Milouše JakešeAbsolutní nevkus České televizePenzijní fondy už dokamuflovalyPřed dvaceti lety bývalá britská premiérka odhalila v Praze sochu Winstona Churchilla. Ta nám má připomínat cenu svobody, jejíž obhajoba může skutečně vyžadovat „krev, dřinu, slzy a pot“

euPortal.cz

Příliv imigrantů nedaleko od našich hranic sílíNeuvěřitelné rozhodnutí Nejvyššího soudu de facto podporuje islamizaci naší země!

Eurabia.cz

České soudy pomáhají úmyslně pronikat islámským zákonům o českých školNATO označilo masovou migraci za bezpečnostní hrozbu!

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Když shrnu bisáckou argumentaci – jsme v hybridní válce s Ruskou federací, takže každý, kdo nejde s námi, jde proti nám s PutinemCo bych udělal, kdybych byl vedoucím redaktorem zpravodajské redakce České televize, a chtěl národu a všem posluchačům ČT ukázat, z jaké výšky a při tom s jakou přesností kálím na všechny ty kecy...

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válceNic. Nula. Primátor řeší věci, které mu nepřísluší! Starosta Kolář tvrdě udeřil na Hřiba
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění