Stane se vlastenectví těžkým zločinem?

Autor: Jaroslav Smílek | Publikováno: 11.12.2011 | Rubrika: Polemika
Česká televize

O doslova otřesném pořadu České televize „Vlastenci bez sexu“ z cyklu „Ta naše povaha česká“, který byl vysílán tento týden, už na stránkách zdejšího webu napsal zajímavý komentář kolega Kohoutek. Ano, to, co předvedl osvětový hrdina, kněz či nekněz Tomáš Halík, je opravdu zralé buď pro Chocholouška, nebo možná i pro trestní stíhání, pokud vezmeme v potaz fakt, že učit na školách správně souložit děti je sakra ošajstlich vzhledem k našim zákonům, kde aktivní sex je povolen až od patnácti let.

 
Možná by dobrým učitelem mohl být například katarský princ, známý przněním malých holčiček, ale toho se, samozřejmě jak jinak než zcela nezištně, podařilo bývalému ministru spravedlnosti Pavlu Němcovi „odklonit“ do jeho rodné domoviny, takže teď asi učí tam.
Kolega Kohoutek si však také dobře všiml, že zatímco problémům sexuální výchovy bylo v pořadu věnováno asi pět minut, tak zbylých dvacet minut se zabývalo vlasteneckou výchovou, a to takovým způsobem, že to snad bylo ještě mnohem horší.

Soudný divák musel zalapat po dechu hned v samotném úvodu, kdy spisovatel Jiří Stránský, autor kupříkladu televizního seriálu Zdivočelá země, šokoval svým výrokem, že když slyší o vlastenecké výchově, naskakuje mu husí kůže! Následoval „citlivý“ střih, kdy se zřejmě na dokreslené té děsivé hrůzy na televizní obrazovce objevila česká vlajka a k tomu melodie ze Smetanovy Mé vlasti!

Nu, síla, což? V dalším záběru pak již zmíněný Halík, jakýsi průvodce celým pořadem, plival síru na ministra školství Dobeše, jaký že to je prý stupidní hlupák, když chce zavádět speciální předmět nazvaný vlastenecká výchova. A tuto myšlenku pak jak samotný Halík, tak i další aktéři pořadu, zopakovali snad třicetkrát.

Zde je potřeba jasně zdůraznit, že Josef Dobeš, jak se dá snadno zjistit na mnoha netových odkazech, mluvil nikoliv o samostatném předmětu, ale jako o součásti celoškolní výchovy, která by prolínala jinými předměty, hlavně dějepisem, literární výchovou a etickou či občanskou výchovou. A co navíc, celý projekt by měl začít až v září příštího roku, tedy v novém školním cyklu, přičemž o definitivní podobě není v současnosti ještě vůbec nic rozhodnuto.

O tomto základním faktu autoři silně manipulačního pořadu jistě věděli, a o jejich snaze co nejvíce nakopat do zadku vlastenecky založené kantory pak svědčí to, že slovo v pořadu dostávali až na nepatrné výjimky jen zapřisáhlí odpůrci tradičního hodnot, zatímco ti, kterým vlastenectví leží na srdci, jednoduše utřeli nos.

Tu a tam se sice v pořadu objevilo pár dětí, samozřejmě že podivně jalových a nevýrazných, takže jejich názory člověk zapomněl hned příští vteřinu, co z obrazovky zmizely, avšak ukázková galerie pravdoláskařů, od Halíka a Stránského ke Svěrákovi a dalším elitářským intošům tu kralovala na celé čáře, přičemž neúměrně velký prostor dostali i čtyři kantoři z Plzně, kteří ministrovi zaslali hanlivý a urážlivý dopis.

A kdo v pořadu perlil nejvíce? Celkem zbytečná otázka, jasně že velikán Halík, který nám podrobně a „moudře“ vysvětlil, proč je vlastně ta potvora vlastenecká výchova tak nebezpečná a zpátečnická. Vznikla prý jen a jedině jako odezva pomýlených romantiků, kteří si poté, co osvícenectví zničilo tradiční náboženství, našli novou formu náboženství, tedy právě národovectví a vlastenectví, a to pak v rukou různých zamindrákovaných a ubohých nýmandů přešlo od fanatického obdivu k Rusku až po nenávist k Židům a Němcům! A přesně z tohoto mravního bahna dneska čerpají různí náckové a skinheadi, a taky, jak jinak, všemi mastmi mazaný Bátora!

Fuj, to je hnus, což? Kdo ví, kam až za pár roků dojde tahle odporná mediální masáž, kterou si mimochodem platíme my všichni povinným měsíčním odvodem z našich šrajtoflí, z nichž zmizí na bankovní konto veřejnoprávní České televize skoro půldruhé stovky. A kdo ví, jestli třeba za pár roků bedlivá policie, která už dneska kvůli naprosto nevinným tričkům posílá před soudy mladé lidi, nebude šmírovat před Národním divadlem, a pokud do jeho hlediště vleze zvědavý turista nebo po kulturním zážitku bažící divák, tak ho policajti pěkně chňapnou za flígr a pošlou do chládku, neboť na oponě jeviště přeci visí nápis „Národ sobě“.
 
A kdo se jde takovému nápisu poklonit, jistě patří k nebezpečným extremistům, rakovině moderní doby…
 
Čtěte také: 
 

Klíčová slova: vlastenectví  | Česká televize  | Halík
5442 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneTurečtí Šedí vlci ve vídeňských ulicíchDva Milošové, ale jednoho zvolilo 2,8 milionů a druhého 8144 voličůObrana hotovostiForum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíří

euPortal.cz

Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD To je nehorázné. Evropský soudní dvůr rozhodl, že zákon, kterým si chce Maďarsko posvítit na politické neziskovky financované ze zahraničí a chce docílit toho, aby byly transparentní, je diskriminační…

Eurabia.cz

Německo se vrací k praktikám nacistů a komunistů. Novodobé GESTAPO začne nejprve na internetuBravo! Premier Orbán popřál polskému prezidentovi Dudovi k vítězství

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Kalousek obsadí Hrad? Erik Best uzemnil. A čeká: Spřátelená média proti SPD a dalšímTeroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění