Jazykem našich politiků

Autor: Radomír Hrabovský | Publikováno: 12.12.2011 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

Před pár dny (5.12.2011) byl na Radiožurnálu odvysílán krátký telefonát s poslancem za ČSSD, Jeronýmem Tejcem. Jednalo se o vyjádření k tématu změny zákona o vymáhání pohledávek ze sociálních dávek.

Jako člen ČSSD samozřejmě kategoricky nesouhlasil a k tomu pronesl naprostou bezostyšnost. „Přece nikomu z nás není jedno, co se děje se sociálními dávkami, které jsou vybrány a placeny z našich daní“. Pan poslanec opomněl jednu podstatnou věc. A jen doufám, že se jednalo o pouhou špatnou formulaci, že nejde o standartní přemýšlení poslanců ČSSD.

Poněkud pozapomněl, že on sám je placen z našich daní!

S druhou polovinou tvrzení lze částečně souhlasit. Ano, pravděpodobně nikomu z nás není jedno, co je placeno z našich daní. Z mého pohledu, pokud jsou ze státem vybraného výpalného placeny sociální dávky, měly by sloužit výhradně k dočasnému překlenutí osobních problémů konkrétních lidí, do kterých se může dostat každý z nás. V Česku bohužel vše funguje jinak. Sociální dávky nejsou směřovány lidem, kteří se dostanou do dočasných existenčních problémů a kteří by byli schopni tuto pomoc časem společnosti vrátit. Sociální dávky jsou vypláceny plošně určité, přesně specifikovatelné, skupině lidí. Skupině, která často svým chováním, či ignorací vytváří dluhy. Pomiňme dluh společnosti za parazitování, bavme se chvíli o penězích. Neplacení nájemného, či pokuty za přestupky jsou jen ty nejkřiklavější příklady.

Souhlasím s návrhem zákona paní Řápkové a paní Kohoutové. Svou tolerancí a benevolencí jsme si vytvořili skupinu spoluobčanů, kteří beze  špetky studu naprosto ignorují veškeré etické a morální hodnoty, na nichž by slušná občanská společnost měla být postavena.

Je na čase těmto lidem ukázat, že parazitování na společnosti nemůže fungovat donekonečna. Výše uvedený zákon by byl jedním z prvních krůčků k nápravě. Starostové obcí by konečně dostali alespoň malý prostředek k nápravě některých, téměř nenapravitelných jedinců. Politici ČSSD to zjevně nepochopili. A to i navzdory faktu, že uvedený zákon by pomohl a ulehčil práci i jejich vlastním starostům a zastupitelům.

A pan poslanec (stínový ministr vnitra) Tejc pronesl ještě jednu pořádnou perlu. „Připravovaný návrh zákona dává prostor pro lichváře a zvýšení kriminality mezi sociálně slabšími občany“. No a tady si už nejsem tak úplně jist, zda pan poslanec jenom špatně formuloval myšlenku. Spíše půjde o systémovou chybu myšlení celé ČSSD.

Nebo to mám chápat tak, že stát je tady od toho, aby dával peníze lidem, kteří si toho naprosto neváží a to pouze proto, aby si nepůjčovali od lichvářů nebo aby nešli krást?

Absurdistán…

Když si vzpomenu na prohlášení pana poslance Paroubka, tehdy ještě za ČSSD, o tom, že sociální dávky jsou jakousi formou výpalného sociálně slabším, abychom my, ti ostatní, zodpovědnější, měli klid, tak už chápu, jak to s našimi penězi sociálnědemokratičtí politici myslí.

Oni jsou možná ochotni rozdávat naše těžce vydělané peníze stále se rozšiřující skupině parazitů. Možná ze strachu, možná z neschopnosti vidět jiná řešení.

Já ochoten nejsem…

Bohužel, nic platné to není, zákon sněmovnou napodruhé neprošel. Proti byli také někteří poslanci TOP09 a Starostů. Ať se snažím sebevíc, já jazyku našich politiků prostě nerozumím.

Čtěte také: 

Klíčová slova: ČSSD  | politika
4535 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Bezprecedentní pokrytectví ODS?Starosta Čižinský vyhlásil na Praze 7 stav klimatické nouze. Budou se řezat výfuky i ruce, omezí se souložení a Greta dostane pomníkNamísto přestavby přístavbaRozvojové Česko a kapitalistická ČínaCirkus bude!

euPortal.cz

Salvini šokoval marxistického papeže. Odevzdání hlasu SPD je v těchto volbách i hlasem pro SalvinihoTakhle vypadají "rasově vyvážené reklamy". Podívejte se

Eurabia.cz

Kulaci dneška?! Švédsko kráčí ve šlépějích bolševizmu - děti nepřátel režimu jsou ve školách mučeny a zesměšňoványChcete volit v eurovolbách KDU-ČSL? A víte, že č.1 jejich kandidátky podpořilo islámské povstalce proti syrským křesťanům?

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z VáclavákuPithart vzpomínal na Havla. Jen za něj prý fungovalo dnešní blízké spojenectví
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění