Vzhůru do generální stávky

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 7.12.2011 | Rubrika: Humor
stavka_ucitele

Akce našich odborářů jsou trapně nedostatečné. Zásadní marketingová chyba je absence základního hesla: "Nikdo vám nedá tolik, jako my vám slíbíme." Je nutné, aby konečně zavládl klid a mír a všichni  byli spokojeni. Už musí přestat vykořisťování hnusnými kapitalisty a zoufalou vládou.

 Soudruzi odboráři! Navrhuji, abyste své požadavky vystupňovali a s pomocí svých soudruhů z ČSSD a generální stávky prosadili místo diskriminačního Zákoníku práce následující ZÁKON O PRACOVNÍCH PODMÍNKÁCH

§1
PREAMBULE
(1)    Práce má být odpočinkem, a proto jakékoli přepracování je nepřípustné. Bude-li pracovník přistižen, že se při práci potí, bude okamžitě propuštěn.
(2)    Minimální mzda za měsíc bez ohledu na počet hodin strávených v hostinci činí 100.000 Kč

§2
PRACOVNÍ DOBA
(1)    Začátek pracovní doby si určí každý zaměstnanec sám. Před začátkem práce se podává občerstvení.
(2)    Při práci je dovoleno si zpívat, přičemž ostatní zaměstnanci jsou povinni práci přerušit a přidat se ke zpívajícímu. Zaměstnavatel je povinen obstarat hudbu.
(3)    Když zaměstnanec při práci usne, ostatní musí v tichosti opustit pracoviště a do konce pracovní doby mají volno.
(4)    V nepřítomnosti vedoucího mají zaměstnanci volnou zábavu.
(5)    Každý zaměstnanec si musí do práce nosit noviny nebo časopisy, protože vzdělávat se je jeho povinnost.

§3
NEMOCNÉ DÍTĚ
(1)    Rodič, který se stará o nemocné dítě, má neomezené volno až do úplného uzdravení dítěte včetně lázeňské péče.
(2)    Zaměstnavatel je povinen zabezpečit rodiči starajícímu se o nemocné dítě zdarma oběd. Rovněž je povinen vyslat babičku na hlídání dítěte, aby si rodič v klidu nakoupil. Nesežene-li babičku, jde nejbližší nadřízený.

§4
POLEDNÍ PŘESTÁVKA
(1)    V době od 12 do 15 hod. je polední přestávka. Jestliže si zaměstnanec potřebuje něco zařídit, je povinen to udělat během pracovní doby. Během polední přestávky, rovněž po skončení prac. doby a zejména během dovolené je zakázáno vyřizování soukromých záležitostí, protože se staráme o zdraví našich spolupracujících.

§5
DOVOLENÁ
(1)    Zaměstnanec má nárok na 30 dní placené dovolené v létě a 25 dní placené dovolené v zimě.
(2)    Při odjezdu na dovolenou dostává zaměstnanec kapesné ve výši 3 průměrných měsíčních platů členských států EU. Plat se vyplácí v euro.

§6
NÁVŠTĚVY
(1)    Jestliže za zaměstnankyní přijde pánská návštěva, nesmí být pár rušen /platí i obráceně - za zaměstnancem dámská návštěva/. Za tímto účelem je zaměstnavatel povinen zařídit zvláštní místnost s občerstvením. Zaměstnanci, kteří tímto způsobem stráví část pracovní doby, mají nárok na náhradní volno.

§7
OBČERSTVENÍ
(1)    V 16 hod. se podává občerstvení, jako např. obložené chlebíčky, káva, víno, likéry, pivo a ovoce dle přání.

§8
UKONČENÍ PRACOVNÍ DOBY
(1)    V 17 hod. je slavnostní odchod ze zaměstnání. Hraje hudba a vedoucí pracovník se s každým zaměstnancem rozloučí podáním ruky a poděkováním za odvedenou práci.
(2)    Vrátný každému prohledá tašku. Jestliže zaměstnanec nemá nic ukradeno, vrátí ho, aby si něco vzal. Starším a těhotným se ukradené věci odváží služebním vozidlem.

§9
DODATKY
(1)  Jestliže se zaměstnanci zdá o práci, má nárok na noční příplatek.
(2)  V případě svatby zaměstnance jsou ve firmě dva dny pracovního volna. V případě svatby vedoucího zaměstnance je to týden pracovního volna.

§10
ÚČINNOST
(1)  Tato vyhláška nabývá účinnosti ihned.

S pozdravem "Buď v práci v šest"

Čtěte také:

 

5576 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění