Premiér Paroubek to přehnal se steroidy. Momentálně se nachází v křeči!

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 16.8.2005 | Rubrika: Politika

Křeč! Jiřímu Paroubkovi se poprvé od jeho usednutí do premiérské sesle dělají mžitky před očima, čelo se mu zalívá mrazivým potem ještě více, než je obvyklé, a třesu nejmocnějších rukou v zemi si nelze nepovšimnout. Co se stalo?

Paroubkův image tvrdého hocha přestává účinkovat! Premiér, místo toho, aby zmírnil, do sebe sype stále nové steroidy a na veřejnosti dále zatíná bicepsy. Jenže veřejnost již jeho ráznost přestává bavit. Byla to příjemná změna: po nemastném Špidlovi a neslaném Grossovi přišel úderník Paroubek neboli, řečeno pseudomatematickou rovnicí, „Zeman mínus bonmoty“.

Avšak Zeman, jakkoliv neurvalý, působil dojmem, že je svůj, že je originál. Paroubek dává tušit, že jeho tvrdost je jen maska, podporovaná dennodenním mlsáním steroidů. Byl pro rázný zásah vůči technařům, jenže po mele, již zásah spustil, vyčinil premiér úskočně ministrovi vnitra Bublanovi, že „měl lépe zvážit reakci dalších politických hráčů“. Prostě: Paroubek si s křížkem po funuse uvědomil, že to s rázností přehnal. Že už jeho „tvrdá ruka“ dosáhla vyššího stupně tvrdosti, než si obecenstvo přálo.

Jenže steroidy jsou návykové. Paroubek opakuje tutéž chybu. V hodinovém interview, jež vysílalo tzv. nekomerční, pražské Radio 1, opět vytáhl pěsti. Teenagerského moderátora, který zjevně nebyl člověkem na pravém místě, cupoval asi takovým stylem, jakým buldozer ničí plážový hrad z písku. Ano, Paroubek je buldozer, to byl Zeman také, jenže Paroubkův buldozer postrádá brzdy. Neumí se povznést a s gentlemanskou shovívavostí ušetřit slabšího protivníka dalších, zhola zbytečných ran. A veřejnost toto vnímá, vidí, že Paroubkovi je gentlemanství cizí, že je neřízenou střelou, z kopce rozjetým buldozerem. Proto se teď růst premiérových preferencí zastavuje.

Paroubek v uplynulých měsících překvapil, to je nesporné. Jenže kvůli tomu, že jeho postoje nevycházely z vlastního nitra, nýbrž byly jenom výsledkem herecké etudy „Terminátor 4: Česká mise“, teď premiér – v opojení předchozím úspěchem – přepíná své svaly, neb nezná správnou míru onoho divadelního výstupu.

Zapomíná, že česká veřejnost má raději rázného a spravedlivého – a lidského – Krakonoše z Večerníčků než předopovaného a přetechnizovaného Terminátora bez špetky citu.

4853 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění