Levicové nesmysly (část 1.): Parlamentní pravice

Autor: Tomáš Marný | Publikováno: 25.11.2011 | Rubrika: Zamyšlení
socialismus

V tomto miniseriálu bych rád postupně vyvracel levicové bláboly, které se šíří českým rybníkem.

Levicoví soudruzi na Novinkách permanetně prskají, jak je pravice fuj, zvyšuje daně a odírá lidi. To je samozřejmě nesmysl, pravice v ČR lidi neodírá, pravice totiž v parlamentu není. Pokud se tak nějaká strana profiluje nebo nazývá, je to nesmysl. Pravice se pozná podle pravicových zásad, idejí, kroků, politických názorů.

 

Pokud si na Fabii dáte nálepku „Off – road“, pojedete s ní do terénu? Zkuste to. V prvním větším bahně budete mírně rozladění, stejně jakou jsou rozladění pravicově založení voliči při pohledu na složení parlamentu. Rozebereme si strany, které nám momentálně vládnou:

 

ČSSD: populistická levicová partaj s komunistickými manýry. Progresivní daň, daň z luxusu, zvyšování sociálních dávek nebo důchodů, vyšší daň pro firmy, majetková přiznání atd. Mám pokračovat? LEVICE.

 

KSČM: Připomínám, že se KSČM nikdy oficiálně nedistancovala od činů či myšlenek předchůdce této strany – KSČ. V programu požadují návrat socialismu, státem řízené ekonomiky. Víc k tomu nemám co dodat, dělá se mi jen při pohledu na třešně špatně od žaludku. ULTRALEVICE.

 

Věci Veřejné: populistická strana bez programu, bez idejí. Před volbami jednala v duchu hesla „Zvolte nás a my pak budeme prosazovat, co budete chtít“, což je směšné. Strana má mít svoje vlastní ideály a za nimi si stát. Slibovaný boj s korupcí by chtěli vyřešit dalšími úřady, což je naprosto směšné. Úřady korupci vytvářejí, nikoli řeší. Před volbami jednoznačně proti zvyšováním daní, teď jsou pro progresivní zdanění a další posilování moci státu. LEVICE, ještě k tomu k smíchu.

 

TOP09: Hlavní představitelé strany – Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg budí u některých občanů dojem konzervativních představitelů odpovědné strany. Kalousek hlasoval pro povinné přimíchávání biosložek do pohonných hmot. Schwarzenberg pravidelně hájí EU, bez ohledu na ohlasy svých vlastních občanů. Petr Gazdík prohlásil, že by mu progresivní daň v případě nouze nevadila. Miroslav Kalousek se opakovaně projevuje jako ekonomický negramot. Odmítá v této situaci důrazněji snižovat výdaje státu, naopak zvyšuje příjmy, což je pro tak již dost zdaněné občany decimující. Lafferova křivka je pro něj neznámý pojem. Bez ohledu na skutečnost, že je TOP09 nejvíc vpravo, chová se jako LEVICE, tudíž ji já chápu jako levicovou stranu.

 

ODS: V dobách své největší slávy, v dobách Václava Klause a Miroslava Macka, v krásných a svobodnějších 90. létech, by se dala ODS označit jako pravicová. Teď? Proevropská, levicová strana, prosazující omezování občanských svobod a práv. I přes značné excesy (od té nejnižší až po vrcholovou politickou úroveň) je to stále zuby nehty držící se strana, schopná spojit se s kýmkoli. Sami to můžeme vidět v Praze. ODS jedná jako levicová strana, tudíž je to LEVICE.

 

Znovu opakuji, že nezáleží na tom, jak se strana jmenuje nebo nazývá. Důležité je, jak se strana chová, co prosazuje. Pokud přijmeme tezi, že klasická pravice snižuje daně, nechává občanovi více svobod, ale i zároveň i rizik, hájí zájmy státu v mezinárodní politice, sami vidíme, že dnes v českém parlamentu žádná pravice neexistuje.

 

Všechny parlamentní strany prosazují levicovou politiku, navrhují populistické zákony, omezují občanská práva a svobody, omezují ekonomiku. I přes občasné středové výstřelky, které jsou vzápětí označeny jako „pravicové“, tudíž dnes nepohodlné a nepopulární.

 

Pokud tedy sami uznáte, že situace v ČR dnes není růžová (jako že není), tato situace je dílem levicových stran a levicové politiky.

 

Čtěte také:

 

 
 
 

Klíčová slova: politika  | socialismus  | pravice  | populismus
8344 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Nesmíme nikdy zapomenout na to, že Německo chtělo náš národ vyhubit jako podle nich součást podřadné rasyPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Potvrzeno: Vakcíny mRNA způsobují zánět myokarduNěmecko chrání vrahy z SS a Němci nebyli žádné neviňátka, když terorizovali Čechy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsouCo nám USA neřekly. Profesor Krejčí: Pravda o změnách ve světě
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění