CzechTek 2005: Bude „technonáboženství“ ještě krutější než islám?

Autor: Vlastimil Podracký | Publikováno: 11.8.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Nemusela to být zrovna zcela záměrná past, nicméně ze zásahu policie proti účastníkům technopárty u Mlýnce na Tachovsku se stala past na odkrytí karet pravice. Také to můžeme považovat za test věrohodnosti.

Samotný zásah, od začátku s dosti nejasným pozadím, byl ve sdělovacích prostředcích spodobněn jako zásah zlých policistů, používajících praktik podobných listopadu 1989, na hodné děti, které se chtějí „bavit“. Sdělovací prostředky v honbě za senzacemi na to naletěly. Senzace se nejlépe buduje na zádech státních institucí, protože ty se nejméně brání, nemají peníze na dlouhé soudní procesy a vždy jsou v palbě opozice.

Při ubohé úrovni politické scény se dá po jakékoliv akci zajišťované vládou již s jistotou předvídat reakci opozice, která okamžitě protestuje, ať se děje cokoliv, a jde o cokoliv. Opozice se touto metodou dá tedy řídit a zavlést kamkoliv. Taktéž i celá pravicová scéna, která většinou zcela oprávněně kritizuje postup státních orgánů, třeba v případě ostudného soudního procesu s Vladimírem Hučínem.

Po snímcích v televizi „vystartovala“ opozice a pravicové síly proti policii. Konaly se mýtinky, na kterých se vzácně spojili levicoví intelektuálové (bývalý prezident Havel) s pravicovými oponenty (Vladimír Hučín, Zbyněk Horváth apod.) a pravicovou politickou scénou (Mirek Topolánek). Prostě skočili na špek.

Když vlny instinktivních reakcí opadly, začala se objevovat holá pravda. Technáči byli ve své reprezentativní části zdrogovaní výtržníci, organizátoři párty zanedbali mnoho předpisů včetně hygienických a ekologických. Navíc akce nebyla řádně nahlášena, protože při takovém množství lidí nejde o „soukromou akci pro pozvané“. Dále akce zabírala více pozemků než jen ten, který byl pronajatý. Dále je tu otázka přístupové cesty, která je složitá a nebudu ji rozebírat.

Prostě jen jedna z těchto skutečností by stačila k ospravedlnění zásahu. Někteří účastníci technopárty neuposlechli rozkazu k opuštění louky a opět někteří z nich začali na policisty útočit. To už je přece přestupek a trestný čin. To přece uzná každý slušný občan, že tak se chovat nemá. Že potom některý policista ztratil nervy, když uviděl svého kolegu zakrváceného? Víme přece, že krev chce krev. Policista není stroj. Je zajímavé, že právě tyto záběry byly velice dobře natočeny a velmi rychle se ocitly ve sdělovacích prostředcích. To opravdu jen tak náhodou někdo měl v té bitevní vřavě k disposici kameru a nebál se přiblížit k akci? To jen tak náhodou ty hodné děti, které chtěly jen tancovat v rytmu techna, měly k disposici baseballové pálky, dělbuchy a zápalné lahve (nemluvě o drogách a alkoholu)?

Tak se vlastně pravicoví obhájci zákonnosti a práva, obhájci dobrých mravů (zvláště když se přestupků proti nim dopouští Standa Gross), staví do obhajoby zdrogovaných výtržníků, skupin plánovaně vyzbrojených pro boj s policií, provokatérů a dealerů drog. Ty děti, které chtěly jen poslouchat hudbu a možná nebyly rodiči dobře vedeny k tomu, aby rozlišovali co je zákonné a co už ne, se staly rukojmími obhajoby nezákonnosti.

Na politické scéně není možno přiznat omyl. Takový morální projev bahno nenechá plavat. Nikdo se přece nemýlí, všichni jsou naprosto „in“! Proto je nutno jít dál. Je nutno kritizovat akci a využít hlasů těch mladých lidí pro politické cíle. Je nutno před ně předstoupit a říci, že jsme s nimi. Jenže, kde je věrohodnost? Kde jsou zásady?

Ale to všechno jde dál. Život v rytmu techna je prý „nový styl“. Je to prý „svoboda“. Je to prý něco, co starší generace nechápou, proto je nutno s nimi bojovat. Takže to tedy nebudeme mít proti sobě jen islámské teroristy a mezinárodní zločin, ale také vlastní děti? Víme, že každá svoboda, která jde nad rámec demokratických zákonů je na úkor svobody těch druhých. Je to svoboda ničení majetků, ničení přírody, znehodnocování půdního fondu a svoboda násilí proti ostatním. To je snad nějaké nové náboženství? Bude tedy vlastně ještě krutější a násilnější než islám nebo se mu bude pouze rovnat? Nebo snad dokonce takto byli technaři zmanipulováni někým zvenčí, někým kdo chce společnost rozložit a postavit v této nebezpečné době generace proti sobě, abychom byli méně okolním nátlakům? S tím vším pravice kupodivu souhlasí!

Politická pravice dokázala opět jen svoji nekompetenci, účelovost svých kroků a ztratila tvář. Kde nejsou zásady, nelze nikdy mít jasný a kompetentní názor. Zásady nejsou, aby se mohlo účelově manévrovat. Potom je politika jen kolbiště hráčů bez pravidel. Je to výsledek společnosti, která neví co chce, společnosti, ve které se nevede diskuse o principech, ale jen účelově se jedná. Takové společnost nemůže vydržet nastávající střety s islámem a dalšími nebezpečími.

7027 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hrad bránil Slavii. Zděšení kavárny. A od Zemana teď hřmí podruhé„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění