Babiš, Bárta: Zastavte pokrytecký boj s korupcí!

Autor: Vít Jedlička | Publikováno: 15.11.2011 | Rubrika: Politika
barta

Je příznačné, že tuto mediální anti-korupční frašku začaly Věci veřejné, jejichž hlavním cílem při vstupu do politiky bylo oficiálně: Vyždímat z toho co nejvíc peněz pro ABL. I přes neustálou protikorupční mediální masáž to lidé očividně přestali baštit. Preference VV se pohybují nejspíš již pod preferencemi Strany svobodných občanů, která na svojí volební kampaň vydala tak setinu toho co VV.

Do boje proti korupci nově vytáhnul největší legální zloděj v ČR Andrej Babiš (ANO 2011), jehož firmy pravidelně každý rok v rámci dotací daňovým poplatníkům seberou závratné 3 miliardy korun! Vždy když tankujete do svého auta palivo vzpomeňte si na to, že každým litrem přispíváte Babišovi do kasičky na jeho biosložky. Čím to asi bude, že za ním poslanecká sněmovna v navyšování podílu biopaliv stojí jako jeden muž? Jak sám nedávno Babiš u Krause prohlásil: „Největším problémem ČR je debilizace občanů.“ Jestli se tenhle člověk dostane do parlamentu, tak je evidentní, že jsme dospěli do finálního stádia.

Je frustrující sledovat, jak se náš stát ve jménu boje proti korupci mění rychlým tempem v orwellovského Velkého bratra (film 1984), který má naprostou kontrolu nad občanem a jeho financemi.

Přitom všechna navrhovaná řešení, snad kromě větší transparentnosti výběrových řízení, nic neřeší. Do jednoho kufříku se vejde miliarda v diamantech nebo 30 miliónů ve zlatých cihlách. Nikdo nezabrání tomu, aby si kufřík předali dva lidi v metru. Měl by stát zakázat držení diamantů a drahých kovů? NE!

Všechny ty nápady na zrušení anonymních akcií, zpřísněné dohledy nad financováním politických stran, registrem bankovních účtů jsou úplně zbytečné. Já vůbec nechápu blbce typu Kocourek, kteří kradou za bílého dne a ještě k tomu zneužívají svojí matku v domnění, že se nikdo nic nedoví. Všechny ty mediální kauzy, co dnes sledujeme, jsou jenom špička ledovce – ti nejblbější z nejblbějších, kteří se u korupce nechají chytit nebo jim tím někdo prostě zaplatí za odchod z politiky. To samé je to u politických stran. Myslíte, že není možné podpořit milióny politickou stranu bez toho, aby se jim to projevilo v účetnictví? Tak to jste naivky!

Proč tedy vlastně všichni s tou korupcí bojují:

  1. Hloupí voliči se na to vždy chytnou a média to náležitě během kampaně podpoří

  2. Zlepší si tím kontrolu nad státními zakázkami. Sami sebe přeci korumpovat nemusí.

  3. Postarají se o to, aby se státní rozkrádání již příště nemohlo nazývat rozkrádáním a hlasováním v parlamentu to přejmenují na dotaci. Potom již nikoho nemusíte korumpovat. Přišli jste si pro svojí biopalivovou dotaci, kterou si zasloužíte když bojujete proti globálnímu oteplování, že pan Babiš?

A co je tedy řešení?

To je jednoduché – neléčit příznaky, ale příčiny. Příčina je to, že stát dělá věci, které by vůbec dělat neměl. Pokud se podíváme pozorně, tak zjistíme, že má desítky zbytečných a někdy dokonce škodlivých úřadů a provádí tisíce nesmyslných věcí. Takové prostředí je korupčním rájem.

Jeden příklad za všechny: Sčítání lidu 2011 – korupce při výběru tiskárny, korupce při výběru softwaru. Zamyslel se vůbec někdo (kromě Svobodných) nad tím jestli samotný proces sčítání není masivní vyhazování peněz daňových poplatníků? Ne, do médií se dostane akorát naštvaný majitel Unicornu, který neměl výběrové řízení na software tak dobře podchycené (zkorumpované) jako jeho konkurence. Kdyby nebylo sčítání, nebyla by ani korupce.

Podívejte se na desítky dalších nesmyslných položek státního rozpočtu. Zjistíte, že vyrovnat státní rozpočet ve skutečnosti není žádný problém.

Zbrusu nově si také můžete vyzkoušet, jaký konkrétní dopad, by mělo jejich vyškrtnutí, na vaší peněženku.

Vyrovnání státního rozpočtu a rozumné reformy už nejsou otázkou rozmaru jedné malé politické strany ale otázkou národního přežití na počátku éry státních bankrotů.

Vít Jedlička je člen Svobodných a zakladatel serveru Reformy.cz

Čtěte také:

 
 

Klíčová slova: Strana svobodných občanů  | Věci Veřejné  | Babiš
8414 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Nesmíme nikdy zapomenout na to, že Německo chtělo náš národ vyhubit jako podle nich součást podřadné rasyPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Potvrzeno: Vakcíny mRNA způsobují zánět myokarduNěmecko chrání vrahy z SS a Němci nebyli žádné neviňátka, když terorizovali Čechy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsouCo nám USA neřekly. Profesor Krejčí: Pravda o změnách ve světě
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění