Naše vláda údajně šetří, kde se dá. Zvyšuje daně. (například v roce 2010 se zdvojnásobila daň z nemovitostí) Nemá na mzdy českých elit (lékaři, učitelé). Nemá na opravu přístrojů v nemocnicích. Nemá na opravu silnic. Přesto jí ale pomoc pastevcům v Mongolsku, nebo obyvatelům Etiopie připadá důležitější než její vlastní občané! Ministr zahraničí Schwarzenberg se pak naparuje před zahraničními novináři v Palestině a jinde. Muslimové v Palestině jsou asi důležitější než Plzeňáci, nebo Přerováci. Aby byla tragedie úplná, tak, či si na to ještě draze půjčí!

Proč k takové morální dekadenci došlo? Je to spojeno s šílenou představou viny „bohatého bělocha“ na chudobě rozvojového světa. Řada chytráků si z rozvojové pomoci také udělala  výnosný business. Vždyť kdo by tyhle rozvojové projekty kontroloval? Kdo by také od nich očekával nějaký výsledek? Kdo by kontroloval, zda si to politici a úředníci sami potichu nerozkradou? Na toho by se hned vrhla politicko-korektní media a udělala by z něj vraha malých dětí v Africe…

Lidi, připadá vám normální vyhazovat peníze na jakousi „rozvojovou pomoc“, když u nás na ulici je již 5 let neopravený chodník? Prý nejsou peníze… Když naši lékaři chtějí odejít ze země kvůli malým platům? Prý nejsou peníze…. Když si na tohle šílenství musí naše země draze půjčovat? Mě tedy rozhodně NE! Možná to připadá normální těm politicky korektním levicovým politikům (jako Schwarzenberg, Havel, Liška, Zahradil, Zaorálek a jim podobní) Těm připadá normální obírat o peníze své vlastní občany, aby oni sami měli dobrý pocit, že „pomáhají chudákům“ v Africe. Řekněte upřímně, dali by jste těmhle lidem své peníze na podobné bláznoviny? Nedali? Tak proč je necháváme řídit naši zemi? Oni vlastními občany asi nejspíš pohrdají. Černoch v Etiopii, nebo mongolský pastevec je pro ně něco víc než Čech. Tohle musí skončit!

Panu Schwarzenbergovi, Havlovi, Bursíkovi a jeho podobným nikdo nebrání, aby na pomoc Africe  věnovali část svého rozsáhlého majetku. Tak to udělal B. Gates zakladatel MIcrosoftu. Nenechme je, ale takhle nemravně utrácet naše daně v době těžké ekonomické krize! Rozdávat potřebným můžeme z nadbytku, nikoliv si na charitu půjčovat!

Před pár dny jsem slyšel ve slovenské televizi R. Sulíka z SAS. Odmítnul navyšování záchranného fondu Eurozony s následující větou „jeho mandát je chránit peníze slovenských občanů, nikoliv zachraňovat zahraniční banky“. Najdou se podobně odvážní muži i u nás? Naše země je potřebuje jako sůl!

Čtěte také: