Smetu je všechny!

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 26.6.2004 | Rubrika: Rozhovor

Rozhovor s Danielem Kotulou, předsedou Pražského klubu Mladých konzervativců

Jste znám jako člověk, který lidi rád překvapuje. Chystáte teď nějaké překvápko?
Ani ne. Spíš hodnotím minulost. Náš klub ztrojnásobil množství aktivit, kvalitativně jsme se dostali také výš. Přemýšlím, jak udržet současné tempo.

Takového Vás neznáme. Netajíte nám něco?
Nevím, na co narážíte. Pokud se v budoucnu stane nějaké překvapení, budu překvapen i já. Připravuji dvě větší konference. Po úspěchu akce „Prostředí pro podnikání“ se ozvalo několik institucí a politiků se zájmem o spolupořadatelství, vybral jsem dvě lákavá témata.

Co je pro Vás vrchol činnosti?
Když se něco podaří. Může to být třeba semináříček, nebo velká přednáška, nebo konference. Je to celkem jedno, musím vidět zájem lidí, je to pro mě jistá forma uspokojení. Rád spolupracuji se schopnými lidmi, to mě baví.

Koho si nejvíce vážíte?
Toho, kdo má vlastní názor a stojí si za ním, a ještě lépe, pokud se ho nebojí prosazovat. Kvalitních lidí potkáte za život málo, sám jich znám jen několik. Většina lidí se snaží někde zuby nehty udržet, a to je jejich jediná aktivita. Intrikují a zapomínají pracovat.

To vypadá, jako by jste měl k většině lidí averzi.
Averze to není, jen si jsem vědom faktu, že pracovitých a schopných lidí je na světě málo.

Jaká byla Vaše největší chyba?
Bylo jich víc a ještě určitě přibudou. Člověk neustále opakuje stejné chyby, to je zaručené. Musím si dávat pozor na svojí uraženou ješitnost. Ta mě zbytečně přivodila spousty komplikací. Když chce člověk něco dokázat, musí potlačit osobní vlastnosti, je to můj největší životní boj.

Doslechl jsem se, ze nerad prohráváte, je to pravda?
Poslední dobou to koriguji, ale občas mi něco ujede. Například když hraju Člověče, nezlob se! a náhodou to vypadá, že prohrávám, neudržím se a smetu figurky na zem. Zejména má přítelkyně mi to vyčítá. Ale opravdu: smetu je všechny! Úplně všechny.

Daniel Kotula

7941 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění