Kolik máme  ve státní správě Kocábů? Ti lidé nikdy nepochopí, že jsou de facto rasisty? Že, pokud budou podporovat a dokonce organizovat zvláštní zacházení s jednou nebo i více menšinami, nikdy se problémy nevyřeší, ale naopak budou fixovat?

Ano, je to paternalistický způsob uplatňování multikulturalismu projevující se v tomto případě pozitivní diskriminací. Jsou-li problémy v nějaké menšině, měli by se nad tím zamyslet oni sami. Aktivistů, když jde o přijímání různých dotací a subvencí, mají dost. Také mají dost různých křiklounů, kteří své problémy svádějí na majoritní společnost.

Ale pokud jde o řešení, jediné co pomůže, měřit všem stejným metrem – bílým, snědým nebo žlutým. A jak je vidět stále častěji, i Češi černé pleti se prosazují stále běžněji; třeba na místo moderátora zpráv, mluvčího ministerstva, módního návrháře, tanečníka či dokonce překvapivě dobrého fotbalového reprezentanta. Bývalou mluvčí Kocába neuvádím záměrně, protože tam exotický zjev svou roli zřejmě sehrál. Ale z citovaných příkladů je vidět, že Češi nejsou rasisti, jak Cikáni rádi bílým předhazují.

Takže – nedá se svítit – cikánské hlídky na mě působí rasisticky. Ať si dělají pořádek někde na své ubytovně. Ale aby se v oficiálních mundurech a za veřejné peníze promenádovali po ulicích – to tedy prr!

A zase: Pokud Cikán bude mít skutečnou kvalifikaci  a předpoklady, nechť se klidně stane policistou nebo městským policistou a nikdo mu nebude barvu pleti předhazovat. Pokud tedy sám nebude rasistou.

Čtěte také: