Na první pohled běžný typ floutka, který se však v momentu, kdy zahlédne kameru či mikrofon, mění se v oživlého čertíka v krabičce s fantazií Barona Prášila. A právě tento nebezpečný typ požádal prezidenta o milost, aby ho zachránil před nástupem do vězení za dávný podvod, kdy se vydával za asistenta Jana Kavana a létal po světě za peníze Sněmovny.

Vzhledem k rozhodnutí Okresního soudu v České Lípě, aby nastoupil k 10měsíčnímu trestu, se rozhodl požádat prezidenta Václava Klause o milost. Jeho uvěznění je prý politické spiknutí. Soud ho chce údajně umlčet a zastavit další protiromské demonstrace ve Varnsdorfu. Již nyní se cítí být jako Václav Havel v době disentu, tvrdí tento nevídaný zjev české kriminální scény. A co na to profesionální psycholog?

"Podobní jedinci používají různá cizí slova, kterým asi příliš nerozumí a hrozí dalším odvoláním do Strassburgu, Haagu a Bruselu. Jejich psychický stav není možné považovat za standardní, spíše se symptomaticky blížil k hebefrenii,” řekl psycholog. Vysvětleme si některé pojmy - např. hebefrenie – stav charakterizovaný chováním připomínajícím pubertálního jedince. Zejména se tak označuje forma schizofrenie začínající obvykle v období dospívání. Projevuje se přehnanou svévolí, negativismem, šaškováním, používáním slovních novotvarů apod.; bez léčby vede k postupnému rozpadu osobnosti - řec. hebe - dospívání; -frenie…

Jak všichni z knihy advokátky Kláry Samkové-Veselé a z televizního rozhovoru s Janem Krausem víme, Kohout byl odsouzený za to, že v roce 2002 létal za státní peníze do exotických zemí, když si letenky objednával na faktury jako falešný asistent tehdejšího šéfa Valného shromáždění OSN Jana Kavana. Kohout pro sebe i známé objednával v roce 2002 jménem Sněmovny letenky do různých zemí světa. Spolu pak navštívili například Jihoafrickou republiku, Maledivy či Thajsko. Vylákal podvodně také z firmy Weber Service letenky za téměř 1,8 milionu korun. Společnost je fakturovala Sněmovně, která je však odmítla zaplatit. O další milion měl Kohout připravit i firmu, která mu v prosinci 2002 zařizovala let na Srí Lanku.

Že to není vina Kohouta, ale těch, kdo neprověřovali objednávky a neplnili si pracovní povinnosti? Pokud by vše fungovalo jak má, nikdy by se nedostal ani na letiště, natož do letadla. Že mu fandíte? A co vrahům, kteří unersli letadla a narazili s nimi 11. září 2001 do newyorských "dvojčat" Obchodního centra? Také obešli předpisy, dokázali nemožné a zabili skoro tři tisíce osob díky tomu, že někdo jiný pochybil. Proto jim držet palce...?

Že ve Švýcarsku leží šest miliard Kč ukradených českému státu z jeho vlastní uhelné společnosti, ke kterým se ale NIKDO raději nehlásí? Poslal tam právě pana Kohouta, protože jedině ON by je nebojácně dokázal přivézt a vrátit téhle zemi...? Člověk, co patří mezi neplatiče? Třeba by konečně zaplatil své dluhy a vysmál se všem naivním nickům... Pokud pašáky zloděje, podvodníky a lupiče považujeme za náramné sympaťáky, protože dokázali "mazaně obelstít zákon, někoho zesměšnit a doběhnout", je to jen zcestné přemýšlení. Budeme-li všichni z kusu ovce, zrušme tedy zákony, aby náš národ mohl být Ovčákov nejlépe jen z kohoutů a slepic... 

Původní podmínku mu proto soud změnil na nepodmíněný trest, který si odpykával ve Stráži pod Ralskem. V říjnu 2010 požádal soud v České Lípě o podmínečné propuštění, čemuž soud vyhověl. Stalo se však to, co kromě soudu, všichni očekávali – že nebude podmínky dodržovat. Mj. nenavštěvoval nařízené konzultace, nezaplatil škodu 100 tisíc korun a nechodil na veřejně prospěšné práce. Tak má, co nechtěl - zbytek trestu si odsedí za mřížemi. Mnozí by navíc doporučovali psychiatrickou léčbu v Bohnicích.

Kohout má však trestné činnosti mnohem víc. Vydával se též za mluvčího technoparty CzechTek. Při výslechu na policii však vyšlo najevo, že si vše vymyslel. Pak se z něj stal organizátor protiromských demonstrací na Šluknovsku, když pár let předtím podal žalobu na ostravského radního pro údajný rasismus vůči Romům.

Demonstrující extrémisté ve Varnsdorfu v čele s Kohoutem se snažili přesvědčit policii, že mají právo pokračovat dál, protože jde o náboženské shromáždění, které nemá ohlašovací povinnost. Členům antikonfliktního týmu dokonce představili ministranta, který je měl vést. Ukázalo se, že jde zřejmě o agilního člena neonacistické scény Jiřího Engelharta. Nešťastní starousedlíci jistě neskandují: “Cikáni do plynu”, ani nejsou ozbrojeni noži.

Dvaadvacetiletý kuchař a číšník si v minulosti hrál na to, že má známé mezi špičkovými politiky Karlem Kühnlem, Janem Kavanem i Hanou Marvanovou jako jejich údajný asistent… Ještě, že obešel svého slavného jmenovce, známého Pavla Kohouta, který byl přesvědčeným stalinským komunistou, členem ÚV ČSM a do roku 1952 vedl Soubor Julia Fučíka. Na vlastní přání se oženil s herečkou Alenou Vránovou v den Stalinova narození. Nedávno Lukáš doběhl i tisíce obyvatel Varnsdorfu a Šluknovska…

Inu, podvodník, hochštapler, patologický lhář a neplatič nyní poslal pokornou supliku na Hrad, aby byl obdarován prezidentskou milostí kvůli deseti měsícům vězení natvrdo, resp. pro politické antikohoutovské spiknutí…

Čtěte také: