Ale opusťme oblast spekulací. Nejsme bulvární novináři (pardon investigativní). Rozhodně si nemyslíme, že kariéru místopředsedy TOP09  provázejí podezření z korupce, nadstandardní vztahy s podnikateli, kteří profitovali na veřejných zakázkách, nejasnosti kolem miliónů, jež investoval do rodinného bydlení. A pokud se takové snahy projevily, pan Kalousek všechny útoky vždy odrazil. Žoviálně i nekompromisně. V poslední době i fackami. Server Bezkorupce svého času uvedl, že v době, kdy novináři MF Dnes zkoumali původ peněz, za něž Kalousek postavil rodinný dům, dostali i tuto odpověď: "Kluci, neblbněte. Zkuste se projít po Bechyni ... a zkuste si spočítat, kolik jste tam viděli daleko honosnějších baráků postavených lidmi, jejichž příjmy jsou menší než moje."

V době Kalouskova působení na ministerstvu obrany se o neschopnosti, neprůhlednosti, manipulaci a korupci hovořilo v souvislosti hned s několika velkými armádními zakázkami. Výškoměry, padáky, prodej a modernizace tanků, informační systém . Vybrat můžeme jen několik příkladů. A vidíte, nikdy nic nikdo nikomu neprokázal.

V obří zakázce na modernizaci tanků odřekla armáda čtyři roky po vyhlášení soutěže díly italské firmy Officine Galileo. Už v souvislosti s hlasováním výběrové komise se ozvala konkurenční firma s tím, že rozhodovaly jiné než technické a ekonomické předpoklady. Šéf pozemního vojska poslal ministrovi obrany dopis, aby soutěž zrušil, inspekce ministerstva obrany šetřila podezření z korupce a navrhla potrestání náměstka Kalouska. Nestalo se nic.

V soutěži na nové padáky zvítězila firma, která neměla s výrobou padáků žádné zkušenosti. V roce 1994 uzavřel smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2310 kusů padáků pro českou armádu. Jak se později během soudního řízení zjistilo, firma nebyla v době uzavření smlouvy ještě ani zapsána v obchodním rejstříku! 
Armádní odborníci zakázku od samého začátku zpochybňovali. Na padáku se jeden parašutista zabil. Nakonec byla komise, jež padáky posuzovala, rozpuštěna. Proč? Její předseda byl u Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrován jako spoluautor padáku, který komise posuzovala a vybrala. Nestalo se nic.

V souvislosti se zakázkou na armádní informační systém obvinil pracovník jedné z firem, jež se účastnila soutěže, tehdejší lidovou stranu z přijetí úplatku ve výši 50 miliónů korun. O "penězovodu" z ministerstva obrany směrem k lidové straně v době, kdy ministerstvo ovládali lidovečtí ministři a Kalousek, se spekulovalo opakovaně. Nikdy se nic neprokázalo. Nestalo se nic.

Poslanec profituje na podnikateli, který dostává veřejné zakázky," psali Jiří Kubík a Sabina Slonková v MF Dnes 26. 3. 2002. o panu Kalouskovi. Následoval výčet nabytých nemovitostí, Kalouskově švagrovi  Kašákovi, který byl později zastřelen, firmě IDOS. Miroslav Kalousek ale vše vyřešil jednoduše: "Nikdy jsem za firmu IDOS nelobboval. To bych musel být naprostý šílenec." A hotovo. A nestalo se nic.

Mluví se o různých neprůhledných zakázkách, rozmazují se lejna která páchnou. Kdopak nám asi rozehrává tyto věci zejména v Respektu a HN? Nemá náhodou páně ministrův maňásek pardon předseda řečený kníže majetkový podíl v mediích rozehrávajících tyto mediální hony? Nebo tu někdo  machiavelisticky ukazuje na druhé, aby nebylo ukazováno na něho?

A tak se mi vidí, že jediný náš politik bez poskvrnky je pan Kalousek. Čistý dočista do čista. Protože přes všechna podezření se nikdy nestalo nic. A proto volám: Kalousek na Hrad!

Čtěte také: