Současné protesty jsou konfrontací mezi finančníky a politiky na straně jedné a „obyčejnými lidmi“ na straně druhé. Miliony lidí, kteří jsou nyní po celém západním světě v ulicích, volí stále dokola politiky, kteří jediní mohou za současný bordel. Ano, bez jimi vytvořených astronomických státních dluhů (z nichž zisk končí u finančníků), rozpoutaných válek v různých částech světa (z nichž zisk končí u zbrojních firem a poskytovatelů služeb, kterým říkají humanitární pomoc), nesystémových dotací do různých oborů podle toho, kdo zrovna nasype víc a podpoří je ve volební kampani příště (z nichž zisk končí u ekologistů a alarmistů všeho druhu), bez plošného vyplácení peněz na podporách (z nichž má neoprávněný zisk armáda lidí, pro které už kvůli tomu ztratila práce smysl), bez přebujelých západních státních aparátů a státních služeb (z nichž žijí zcela uměle další armády lidí, které nám za to řídí naše životy)… bez toho všeho by nyní nebylo proti čemu v ulicích světových měst protestovat. A střední třída? Ta nemá čas protestovat, protože maká.

Bohatí by nikdy nebyli bohatými, kdyby neexistovala obrovská masa lidí, která podporuje po celém západním světě výše vyjmenované nešvary. Politici by nikdy nezískali takovou moc, jakou mají, kdyby jim jí sami lidé ve volbách nedali. Ano, i to je součást dnešní „demokracie“. Kdyby měli ti lidé v ulicích světových metropolí trochu více rozumu, půjdou domů a zamyslí se nad tím, jak doteď žili. Nic z toho, proti čemu dnes protestují, nepřišlo ze dne na den. Současný stav je jen pouhým důsledkem jejich dosavadního vlastního přístupu k životu, důsledek jejich dosavadní volby. Chtěli od zadlužených států více peněz na zaměstnanost (stát nikdy nevytvoří jinou, než umělou a tedy dlouhodobě neudržitelnou), více peněz na školství (stát pak produkuje lidi se vzděláním v takových oborech, kde nenaleznou uplatnění - a když, tak zase za peníze z veřejné kasy), jindy zase více peněz pro nezaměstnané (kteří kvůli tomu nemají mnohdy už ani potřebu pracovat), atd. Jenže peníze se nedají jen tak tisknout donekonečna, respektive dají, ale každá další skutečnou hodnotou nekrytá bankovka, zaštítěná jen předchozí žádostí o peníze do toho či onoho, zcela logicky ztrácí svou sílu. Vyprávějte to ale masám „obyčejných lidí“, jejichž dosavadní volba v současných volebních systémech, kterých se politici drží zuby nehty a tvrdí o nich, že jsou sociálním výdobytkem a základem demokracie, drží v šachu stále se zmenšující počet lidí, kteří to všechno platí.

Dospěli jsme do stádia, kdy námi odevzdaná moc politikům, dohromady s nashromážděnou silou těch, kteří je financují a rostoucím počtem oběma skupinami uměle vytvořených „obyčejných lidí“, závislých na sociálních státech, se staly sebevražednou kombinací pro současnou západní civilizaci. Připravte si zásoby, protože tohle je teprve začátek. Ne všichni dopadnou dobře. V životě to tak prostě nefunguje. Přesto platí, že štěstí přeje připraveným a těm, kteří nemají růžové brýle na očích.

Tak hodně štěstí. 

Čtěte také:

Svět se zbláznil: Řekové nebudou platit daně, Američané protestují proti „vrahům z wolstrítu“