„Huliči jsou borci!“ aneb levicová dítka versus levicoví fotříci

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 1.8.2005 | Rubrika: HotNews

Dredy, cvočky, „špeky“, techno! To vše dnes zaplavilo prostranství před ministerstvem vnitra v Praze na Letné. Prázdninovou nudu je třeba okořenit, teenageři se dle slov svých předáků hodlají scházet i v příštích dnech, možná dokonce na Václaváku.

„Huliči jsou borci,“ huláká ze schodišťového pódia jeden z borců, omráčený nejen žhoucím slunkem. Dav souhlasně přitakává a psychoticky tleská. Huličovi už jen zbývá domyslet, co by se dělo, doporučil-li by mrákotným ovečkám, aby skočily z okna. Občané, hledící na davy z oken, prožívají Déjà Vu: Na prvního máje kousek dále se v podobných davových orgiích, jaké dnes předvádí dorost, svíjeli stařečci s holemi a protézami. Za zvuků Grebeníčkových výhružek a údernicky medového rýmování soudružky Švorcové.

Levicoví stařešinové demonstrují v květnu, levicová dítka zas v červenci - nejdříve za zvuků techna v přírodě, poté za zvuků troubení a nadávek nervózních motoristů na letenských křižovatkách. Střední generace levice - jež má početné zastoupení ve vládě - je z celého tyátru zkoprnělá a zmatkuje, jak se ukázalo, když proti nebohé mládeži zkratkovitě vyslala policejní přilby.

Ale socialisté hlavně sklízejí hořké plody své rozhazovačné politiky. Místo obušků je třeba na mladé rebely vytáhnout hrozby snížení podpor v nezaměstnanosti, či předstoupit s programem školného. Po zkrouhnutí kapesného by pak mládežníci trávili prázdniny přínosnějším způsobem, třeba prací na brigádách, a neokouněli by před ministerstvy nebo u soundsystémů na privátních loukách tachovských.

Pravda ovšem je, že socialističtí fotříci zavdali – hysterickým a amatérským postupem v zásahu proti technohudebníkům – (svým) levicovým anarchodítkům výbornou záminku. Nezapomínejme ani na to, že i takové veličiny současné politiky, jakou je třeba německý ministr zahraničí Joschka Fischer, vybíhali na svoji, až radikálně levicovou, životní dráhu právě zpoza hippiesáckých davů a barikád při anarchistických demonstracích. Tehdy, koncem šedesátých let, neměla západoevropská mládež daleko ani k obhajobě intervence SSSR do Československa!

Levici všech generací spolehlivě poznáte podle tuhého antiamerikanismu. A je jedno, jestli skrývaného, tak jako u střední generace, nebo otevřeného, jako je tomu u levicových joint juniorů a jejich prarodičů - stalinistických seniorů. Možná, že pokud by levicoví fotříci nemuseli z profesních důvodů své „fuj USA“ nálady skrývat, viď, Kato, pomohli by vytvořit celogenerační levicovou frontu: stalinisti – exhippies – huliči. Pak ovšem: Bu(s)h s námi!

7338 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění