Jestliže některé pseudohumanisty štve to, že se o Romech, prý píše špatně, tak by se měli postarat hlavně o to, aby tomu tak nebylo. Jenomže když otravují život ostatním lidem, jak o nich máme psát? Jestliže tedy čtyřicet cikánských násilníků zmlátí plavčíky na koupališti jenom proto, že si dovolili je upozornit, že v šatech se nekoupe, máme to snad přehlížet? Ne, o tom se psát a mluvit musí, protože jinak by se nic nezměnilo a to přece není řešení.

Pokud tedy Romové a jejich příznivci chtějí,a by se o nich nepsalo jako o násilnících, tak ať se podle toho chovají. Když nebudou obtěžovat lidi v parku, přestanou teorizovat své okolí atd.. nikdo o nich psát negativně nebude. V opačném případě se ale mají smůlu a musí mít smůlu.

Nicméně není pravdou, že takové situace nemají řešení. Mají! Policie musí razantně trvat na dodržování na zákona a běda tomu, kdo by tomu nechtěl rozumět. Nulová tolerance ke zločinu včetně nejlehčím přestupkům je cestou, která se v praxi osvědčila v mnoha amerických městech. A není důvod, aby nezabrala ani u nás. Chce to jen chtít.

Čtěte také: