Svět se zbláznil: Řekové nebudou platit daně, Američané protestují proti „vrahům z wolstrítu“

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 26.9.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Wall_Street

Je to stále stejný scénář, ať už se kolaps ekonomiky týká jakékoli země na světě. Všude se hlasitě ozývá „obyčejný člověk“ a naříká, že on za prázdnou státní pokladnici a dluhy nemůže. Konkrétně mám nyní na mysli samozřejmě Řecko, koho také jiného. To ti zlí a oškliví politici jsou viníky. Už ale nějak zapomíná, kdo tyto nezodpovědné politiky volil a kdo se od nich nechal uplácet.

Bylo příjemné pobírat peníze, na které si „obyčejný Řek“ nevydělal. S neuvěřitelnou lehkostí příjimali Řekové nadstandardní výhody, na které neměly v žádném případě nárok. A teď, když vše prasklo, za nic sami nemohou.

„Odborníci“ z řad levice ještě dodávají, že spoluviníky politiků jsou rovněž zlotřilé banky. Ty přeci donutily ( asi s nožem na krku) ubohé Řecko, aby si od něj půjčovalo peníze. Kdyby nebylo nadnárodních finančních řetězců, Řecko by dnes vzkétalo. Krásná pohádka na dobrou noc.

 

Bouřlivé protesty Řeků proti úsporným opatření vlády už nejpsíš nikoho nepřekvapují. Před pár dny si ale rozkůrážení Řekové vymysleli, že na protest proti utahování opasků nebudou platit daně. Malé děcko se urazilo, protože mu rodiče nechtěli dovolit další kopeček zmrzliny. A tak je potrestá a tajně sní dvě tabulky čokolády najednou. Dostane sice bolení bříška a stráví další tři dny v křečích, ale to nevadí. Hlavně, že dostanou rodiče co proto.

 

Abychom ale byli alespoň trochu objektivní. Prostřednictvím médií dostáváme informace jen o neozodpovědné části řeckých občanů, kteří jsou nejvíce slyšet. Nevěřím tomu, že daně odmítne platit většina Řeků. Bylo by to dětinské, nešťastné a v konečném důsledku by to dolehlo nejvíce právě na „obyčejného Řeka“.

 

Veselo je ovšem i ve Spojených státech. Také „obyčejný Američan“ o sobě dává vědět. Tisíce poblázněných levičáků brojí na Wall Street proto nerovnosti bohatství a dalším nespravedlnostem kapitalistického světa. Protesty levičácké mládeže probíhají už více než týden, zatím však poklidně. Věřím, že i nadále zůstanou nejlepší synové a dcery Spojených států u marihuany a alkohol nechají zastrčený v papírových pytlíkách.

 

Jsem zvědav, jak se k názorům svých soukmenovců postaví socialista Obama. Asi by se nehodilo, aby je šel osobně podpořit do ulic. Jako občan Obama (s třičkem Che Guevary pod košilí) by tak jistě učinil s největší radostí. Jako prezident USA si bohužel podobné kousky od srdce dovolit nemůže. Není lehké být v těchto dnech, kdy dostávají „vrazi z wolstrítu“ na frak, socialistou a zároveń prezidentem USA. Srdce by chtělo prožít ten báječný happening v ulicích, rozum velí zůstat v Bílém domě a ani nedutat.

 

Svět se opravdu zbláznil. Američané požadují skoncovat s nerovnsotí bohaství, Řekové odmítají paltit daně, a to ještě před pár dny vysílala ČT dokument Michaela Moora – Goebbelse s názvem Sicko. Propagandistické dílko plné pláče a nářků o americkém zdravotnictví jistě nenechalo jedno oko suché ani u českých diváků. Doufám, že na Wall Street je Moore přítomen od prvního dne a už má v hlavě další dílko, které sna konečně zasadí poslední úder vrávorajícímu se kapitalismu...

 

Čtěte také:

 

 

 

9689 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění