Ale hlupáky máme i z domácích zdrojů. Jak uvedl EUportál, za správné využití financí daňových poplatníků to považuje europoslanec ČSSD Libor Rouček. „Je to v zájmu pěstitelů i spotřebitelů, abychom měli zdravá zvířata. Vedle zdravotního to bude mít i ekonomický přínos,“ se nechal slyšet tento český místopředseda Evropského parlamentu. U něj to ani příliš nepřekvapuje.

Osobně homeopatikům nevěřím, pokud v naředěné látce není už žádná molekula účinné látky. Případné působení připisuji placebo efektu. A to u zvířat odpadá. Kdyby byly efekty – zejména u zvířat – podložené, dávno by byly nezvratně vědecky prokázané. Takhle to daleko spíše zavání lobbingem, jak ostatně předpokládá i senátor Kubera ve svém vyjádření pro Parlamentnílisty.cz:

„Teď jsem zjistil, že vysavače pro domácnost nesmí mít větší výkon než tisíc wattů. Rozhodli, že tohle musí stačit. Žárovky už také nemáme. Těch geniálních nápadů je fakt celá řada. Mohli by třeba také zkoumat vliv homeopatik na europoslance. Ještě bych jim na to milion přidal. Jsou to kraviny. Fakt magoři. Ale může to být prozaické. Třeba nějaký výrobce homeopatik zjistil, že chce větší odbyt a někdo mu to tam prolobboval. Když to budou brát všechny krávy, tak to bude pěkný kšeft. Kraviny do Bruselu.“

No a pojídání hmyzu? Tady zase vidíme, jak vážně tu euroatlantickou civilizaci ti evropanští mesiáši berou. Směrují nás někde do Thajska a Číny. Jenže zatímco tyto země svou ekonomickou politikou směřují ke konzumaci bifteků, tak EU nás skutečně přivede ke stavu, kdy nám nezbude, než požírat brouky a červy.

Ostatně některé potraviny je už pod krycím názvem Éček (třeba E120) legálně obsahují. A od doby, co jsme členy EU, se v honbě za zlevňováním výroby tak dramaticky snížila kvalita potravin, že kromě jiných svinstev si jistě na broucích a dalších potvorách nevědomky „pochutnáváme“ už dnes.

RVHP si kdysi vytkla porazit svět ve výrobě železa a kukuřice. EU jde dál: Svět trumfneme leda tak v pojídání havěti a v zaříkávání volů. Faktor strachu nehraje roli...

Čtěte také:

EU jako dr. Cajthamlová, chce kádrovat potraviny. Kubera: Zlaté RVHP