„Zvěrstva“ v Libyi: Každý den jeden tklivý příběh pro ospravedlnění zbytečné války

Autor: Jiří Kohoutek | Publikováno: 1.9.2011 | Rubrika: Polemika
Kadáfí

 

Hned na začátek musím podotknout, že Kaddáfi je nebezpečný psychopat, který se nikdy neměl ujmout vlady nad Libyí. To abych předešel případným křiklounům, kteří by mě snad chtěli obviňovat z lásky k téhle kreatuře. Ani jasný názor na Kaddáfiho by nás však neměl zaslepit před propagandou, která se vědomě či nevědomě line ze všech tuzemských a zahraničních médií. Včera mě upoutal tklivý a dojemný příběh jakési krasotinky z Kaddáfiho gardy.

Devatenáctiletá Nasrin si se slzami v očích stěžuje jakémusi novináři, že musela popravovat lidi. Bože, a co si myslela, že asi tak bude v diktátorově gardě dělat? Jenom souložit a stát na čestné stráži? Chápu, že pro ni musí být traumatizující zážitek, když je tváří v tvář nucena vraždit lidi. Naivita a prospěchářství však občas musí tvrdě narazit. Krutá zkušenost, ale do jejího budoucího života snad prospěšná.

Stejně si ale myslím, že tu o ni vůbec nejde. Nyní je prostě nutné vylíčit všechny hrůzy, které Kaddáfi a jeho svita napáchal.

Bylo by ale ode mě asi nespravedlivé a poněkud paranoidní obviňovat média z nějakého domluveného postupu. Protože ve změti těchto nesmyslů se objevují i zprávy velmi zajímavé. Ty snad úplně nejzajímavější hovoří o tom, že ještě na jaře doručila Velká Británie a další země do Libye zásilku zbraní. Za vše mluví o fotky usměvavých evropských státníků po boku Kaddáfiho. Jako mávnutím kouzelného proutku je však najednou Kaddáfi nelítostný vrah, černá ovce a člověk na odstřel. Co se asi za těch pár měsíců přihodilo? To už se asi nejspíš nikdy nedozvíme, ale možná se archivy přeci jenom někdy otevřou. Pochybuji však, že se toho současníci ještě dožijí.

A měl bych tu ještě další strastiplný příběh, tentokrát holandské modelky, která se stýkala s Kaddáfiho synem Mutasimem. Tahle trochu vychytralá a trochu hloupá rozhoďnožka vylíčila svoji story, při které musela ze strachu před lynčem od „mírumilovných“ povstalců skočit z okna. Možná budou její zkušenosti poučením pro další krasavice, které se rozhodnou využít svého těla k získání blahobytného života. Oni prostě tihle arabští plejbojové a synové arabských diktátorů nejsou tak úplně milí chlapíci, chápete děvčata? Sice vás zahrnou luxusem, ale znáte to, něco za něco.

Ještě bych se snad mohl škodolibě vyjádřit k odmítnutí prozatímní libyjské vlády, aby se na území země dostavili pozorovatelé z OSN. Člověk by řekl, že je to standardní postup v situaci, kdy zemí prošla válka. Ale naši „mírumilovní“ povstalci si asi chtějí ty své „mírumilovnosti“ páchat bez dozoru. A to je jen začátek. Za pár dní poženou naši povstalečtí kamarádi „hrdinné“ jednotky NATO klacky. Jistě dojde i na obvyklé pálení vlajek a střílení do vzduchu zbraněmi, které jsme jim doručili jako na podnosu.

Nejsem levičák, nepožaduji vystoupení z NATO a už vůbec jsem nepovažoval Kaddáfiho Libyi za vzkvétající zemi. Nicméně, postavit se bez rozmyslu bok po boku nevyzpytatelných povstalců je do nebe volající hloupost a velká prasárna. 

Čtěte také:

 

7587 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Bezprecedentní pokrytectví ODS?Starosta Čižinský vyhlásil na Praze 7 stav klimatické nouze. Budou se řezat výfuky i ruce, omezí se souložení a Greta dostane pomníkNamísto přestavby přístavbaRozvojové Česko a kapitalistická ČínaCirkus bude!

euPortal.cz

Salvini šokoval marxistického papeže. Odevzdání hlasu SPD je v těchto volbách i hlasem pro SalvinihoTakhle vypadají "rasově vyvážené reklamy". Podívejte se

Eurabia.cz

Kulaci dneška?! Švédsko kráčí ve šlépějích bolševizmu - děti nepřátel režimu jsou ve školách mučeny a zesměšňoványChcete volit v eurovolbách KDU-ČSL? A víte, že č.1 jejich kandidátky podpořilo islámské povstalce proti syrským křesťanům?

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z VáclavákuPithart vzpomínal na Havla. Jen za něj prý fungovalo dnešní blízké spojenectví
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění