Je možné mezinárodní uznání existence palestinského státu?

Autor: Jiří Svoboda | Publikováno: 29.8.2011 | Rubrika: Politika
Palestina

Z vyjádření představitelů teroristické organizace HAMÁS, která se koncem května 2011 usmířila s „umírněnou“ post-arafatovskou organizací FATAH (slovo Fatah bylo používáno pro islámskou expanzi v prvním století islámské historie), se dozvídáme, že v září hodlají předložit OSN žádost o oficiální uznání svrhovaného státu.

Jsem přesvědčen, že vyhovět takovému přání je zcela absurdní a nemožné. A to z celé řady důvodů, z nichž vybírám tři nejvýznamnější:

1.Je možné, aby členské státy OSN uznaly v jakékoli podobě svrchovanost státu, jehož významná část politické reprezentace deklaruje jako svůj ústřední cíl zničení jiného státu, řádného člena OSN? 

Po podepsání Dohod z Oslo schválila sice Palestinská národní rada v roce 1998 zrušení článků Charty, které popíraly právo Izraele na existenci. Obě frakce, které dnes ovládají pásmo Gazy i Západní břeh Jordánu – Hamás i Fatah – od té doby však mnohokrát deklarovaly, že právo Izraele na existenci neuznávají a uznat ho ani nehodlají. 

Pokud jde o Hamás, nikdo o tom nepochybuje. Příslušníci hnutí cíl zničení Izraele nejen vyhlašují, ale po léta organizují ostřelování civilního obyvatelstva Izraele (v těchto dnech zejména města Aškelon a Berševa) z pásma Gazy raketami Kassám a kaťuša Grad. 

"Umírněná" frakce Fatah na tom není o mnoho lépe. Blízký spolupracovník předsedy Palestinské správy Abbáse, Rafik Natsheh kupř. prohlásil: 

„Fatah neuznává izraelské právo na existenci ani jsme nikdy jiné nežádali, aby tak učinili.“ 

Mírotvorné cíle Palestinské správy dokládá její vztah k teroristům:

Každý palestinský arabský terorista v izraelské věznici dostává od Palestinské samosprávy měsíční plat. Teroristé jsou „tabulkově“ placeni podle „kvality odvedené práce“. Odsouzení na méně, než 5 let, dostávají měsíčně pouze 1.400 až 2.000 šekelů (cca 7-10.000 Kč). Ti, kteří si odpykávají tresty vyšší (a spáchali tedy činy brutálnější a odpudlivější) získávají „plat“ v přepočtu zhruba trojnásobný!!! Odsouzení vrazi na 15 až 20 let (ti, kteří plánovali, řídili a účastnili se sadistických masakrů civilistů) požívají „tabulkový plat“ v přepočtu cca 50.000 Kč. Manželky a děti teroristů dostávají od Palestinské správy další peníze. Teroristé s izraelským občanstvím dostávají zvláštní prémie.

Na terorismus finančně přispíváme i my:

Platy teroristů jsou vypláceny z „veřejného rozpočtu“ Palestinské správy, která získává prostředky ze dvou hlavních zdrojů: USA plní rozpočet z 50%, zbytek pak členské státy Evropské unie. Za dobře odvedenou práci platíme tedy vrahy i my.

2. Je možné, aby členské státy OSN uznaly v jakékoli podobě svrchovanost státu, jehož politickou reprezentaci tvoří z velké části organizace, označená mnoha státy za organizaci teroristickou? 

Hamás je léta na seznamu teroristických organizací EU (!!!), Kanady, Izraele, Japonska a USA. V roce 2006 tato organizace suverénně vyhrála volby do palestinské samosprávy v pásmu Gazy. 

"Umírněný" předseda palestinsko-arabské správy, Abbás, už dva roky nemá mandát, který by byl odvozen z voleb, a pro jistotu v současnosti již potřetí odložil i obecní volby, aniž stanovil nový termín jejich konání. 

Legitimita jeho pozice při jakýchkoli jednáních jménem Arabů, žijících na území, spadajících pod palestinskou samosprávu, je nulová. To znamená, že žádosti a případné závazky, kterých by se podjal, jsou právně bezvýznamné.

Pozice palestinské samosprávy k nedávným teroristickým útokům:

Po koordinovaných teroristických útocích na civilní cíle v Izraeli se představitelé palestinských Arabů nejen nepokusili přislíbit spolupráci při dopadení všech, kdo útoky iniciovali a provedli, a zasadit se o jejich předání spravedlnosti, ale necítili potřebu ani formálně tyto činy odsoudit a vyslovit nad tím, co se stalo politování.

Jeden z hlavních vyjednavačů palestinské samosprávy, S.Irikát, nepřispěchal po útocích, které si vyžádaly sedm mrtvých a 33 zraněných, s kondolencí, nýbrž s „varováním“:

„Varujeme Izrael před jakoukoliv možnou agresivní akcí nebo kolektivním trestem vůči palestinskému obyvatelstvu v Gaze…“.

Přístup palestinské samosprávy k teroristickým činům vyjádřila ostatně velmi srozumitelně palestinská televize, když nedávno, v průběhu Ramadánu, odvysílala pořad „Nejlepší matky“ a v něm apoteózu sebevražedné teroristky Darin Abu Aisheh ústy její matky. 

Výpověď je rámována citátem z Koránu a textem, ve kterém „umírněný“ FATAH: 

„…radostně oznamuje smrt hrdinné mučednice Darin Muhammad Tawfiq Abu Aisheh, členky Brigád mučedníků od Al-Aksa…“

http://www.youtube.com/watch?v=4ML-7zneHbI&feature=player_embedded#at=27

Ve prospěch téhož Fatahu, jako frakce OOP, intervenuje EU a evropská „ministryně zahraničí“, Catherine Ashton, když se domáhá u vlády Izraele obnovení center v Jeruzalémě: 

„…EU pevně věří, že těmto institucím by mělo být umožněno znovuotevření a obnovení jejich činnosti jako středisek pro Palestince ve východním Jeruzalémě…“
(Izrael uzavřel tato střediska v době tzv. druhé intifády, během níž byly provedeny stovky teroristických útoků proti civilnímu obyvatelstvu). 

Co kdyby paní baronka vyzvala vládu Spojeného království, aby si v Londýně otevřela střediska Al-Kajda? Vidí snad jako vzor hodný následování osobu Nevilla Chamberlaina a jeho koncepci trvalých ústupků, směřujících k „mnichovskému diktátu“. Netouží náhodou po chvíli, kdy na schůdcích letadla nadšeným občanům oznámí:

„Věřím, že se jedná o „mír pro naši dobu“. Jděte domů a bez obav se dobře vyspěte.“
(Neville Chamberlain po návratu z Mnichovské konference, 30. září 1938.)

3. Je možné, aby členské státy OSN uznaly v jakékoli podobě svrchovanost státu, který nemá mezinárodně uznávané hranice?

S pojmem „hranice z roku 1967“ pracují představitelé palestinských Arabů usilovně v duchu názoru J.Goebelse, že stokrát opakovaná nepravda se nakonec stane obecně akceptovanou pravdou. 

Žádné mezinárodně uznané hranice mezi státem Izrael a územími, na kterých působí palestinští Arabové, nikdy neexistovaly. Existovala pouze demarkační linie z roku 1949, na které se zastavily válečné operace mezi arabskými zeměmi a Izraelem v první válce za nezávislost. Linie příměří, „green line“, byla vyznačena na mapě, připojené tehdy k dohodě o zastavení palby, s níž zúčastněné arabské státy souhlasily se zásadní výhradou, že „…demarkační hranice nemá žádný právní význam a na jejím vymezení se nebudou zakládat žádné budoucí rozhovory…“. 

Tuto skutečnost zcela prokazatelně potvrzují i postoje arabských států k Rezoluci VS OSN č.181, přijaté v listopadu 1947. 

Rezoluce počítala se vznikem samostatného židovského a palestinského státu s vymezením území, která měla být pod mezinárodním dohledem (corpus separatum). 

Zatímco Izrael vyjádřil ochotu se Rezoluci VS OSN podrobit, arabské státy ji odmítly a zahájily válku s cílem zničit nově vzniklý stát Izrael.

Pokud se představitelé palestinské reprezentace dnes dovolávají demarkační linie z roku 1949, jako na „hranice z roku 1967“, jedná se o vrcholné pokrytectví.

Je myslitelné, že by VS OSN uvedené skutečnosti nevzalo v úvahu?

Čtěte také: 

Palestina patří Izraeli...odjakživa

Zastaví EU finanční podporu palestinských teroristů?

3748 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

Eurabia.cz

Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafinerií

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EUEmir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění