Vyznamená prezident Ctirada Mašína alespoň In memoriam?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 22.8.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus

 

Původně jsem chtěl téma smrt Ctirada Mašína nechat ležet, protože vzhledem k množství článků se již k tématu mnoho nedá říct. Hnus a sliz, který se pod nimi nashromáždil mne však přiměl přece jen pár řádek přidat. Nechce se mi věřit, že by v tomto národě bylo tolik hlupáků s mozky vymytými těmi, kteří se sešli na pohřbu jedné ortodoxní komunistky za pultem.

Nechce se mi věřit, že je tu mezi námi taková banda primitivů. Ale asi jsou. A proto si přiložím své polénko. Je zbytečné popisovat příběh bratří Mašínů, ten je dostatečně znám. Pro jedny jsou to hrdinové, pro druhé vrazi.

Ti druzí se projevují v diskuzích takovým způsobem, že pro mne i kdybych měl stín pochybností, bratry Mašíny vlastně omilostňují. Milí rudí nebo pohlouplí diskutéři, proč se stejným způsobem nepohoršujete nad "humanitárním" bombardováním Srbska či dnes Libye? Tam nejde o jednoho pokladníka ale o stovky a tisíce mrtvých.

Ale zpět k Mašínům. Hezky to řekl Vladimír Hučín: Bratři Mašínové jen zvedli hozenou rukavici třídního boje. Je to samozřejmě jen hrstka lidí, která se takto komunistům postavila na odpor, ale je třeba lidem říkat, že oni se na Západ neprobojovali za nějakým pozlátkem. Za nějakým jak se říká zlatými vejci. Oni se tam probili s plánem vrátit se zpět a byli velmi zklamáni událostmi v Maďarsku 1956, kdy se svět rozdělil a tam viděli, že jejich motivace a boj končí.

Málo se dělá pro osvětu skutečných svinstev, která se tehdy děla. Může mi někdo říct, proč pořád někdo cpe do veřejnoprávní televize desítky totalitních pořadů typu 30 případů majora Zemana? Pak se nedivne tomu hnusu v diskuzích pod zprávou o smrti hrdiny, když pro primitivy plijící anonymně do diskuzí je hrdinou pořád spíš major Zeman než Ctirad Mašín.

A je tragedií, že  Ctirad Mašín bude pohřben (byť s vojenskými poctami) v Americe, protože se do rodné země nechtěl vrátit ani mrtvý. Po té vydatné četbě komentářů se mu ani nedivím.

A chci poděkovat Mirkovi Topolánkovi, který JEDINÝ dokázal tyto hrdiny ocenit alespoň svou medailí. Pan prezident zatím dělá mrtvého brouka.

Milí vlastně nemilí diskutéři pro které jsou bří Mašínové vrazi. Pro mne je zase vrah například Karel Vaš, který nechal zavraždit generála Heliodora Píku a dnes si žije na slušné penzi. 

Myslím, že nastal čas, aby se konečně uzavřela otázka kdo teda vlastně byli bratří Mašínové. Nejlepším rozuzlením by bylo kdyby pan prezident vyznamenal Ctirada Mašína alespoň In memoriam.

A nakonec doporučení na zajímavou četbu: Otevřený dopis Ctirada Mašína "dávnému spolužáku" Václavu Havlovi k 50. výročí založení koleje Jiřího z Poděbrad, v které byli oba žáky na jejím buržoasním začátku.

Čtěte také: 

Bolševikem vymyté mozky nikdy Ctirada Mašína nemohou pochopit

Rozhovor s Josefem Mašínem: Pro zabité esenbáky omluvu nehledáme

Mašínové a odboj proti komunismu

10012 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění