Vyznamená prezident Ctirada Mašína alespoň In memoriam?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 22.8.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus

 

Původně jsem chtěl téma smrt Ctirada Mašína nechat ležet, protože vzhledem k množství článků se již k tématu mnoho nedá říct. Hnus a sliz, který se pod nimi nashromáždil mne však přiměl přece jen pár řádek přidat. Nechce se mi věřit, že by v tomto národě bylo tolik hlupáků s mozky vymytými těmi, kteří se sešli na pohřbu jedné ortodoxní komunistky za pultem.

Nechce se mi věřit, že je tu mezi námi taková banda primitivů. Ale asi jsou. A proto si přiložím své polénko. Je zbytečné popisovat příběh bratří Mašínů, ten je dostatečně znám. Pro jedny jsou to hrdinové, pro druhé vrazi.

Ti druzí se projevují v diskuzích takovým způsobem, že pro mne i kdybych měl stín pochybností, bratry Mašíny vlastně omilostňují. Milí rudí nebo pohlouplí diskutéři, proč se stejným způsobem nepohoršujete nad "humanitárním" bombardováním Srbska či dnes Libye? Tam nejde o jednoho pokladníka ale o stovky a tisíce mrtvých.

Ale zpět k Mašínům. Hezky to řekl Vladimír Hučín: Bratři Mašínové jen zvedli hozenou rukavici třídního boje. Je to samozřejmě jen hrstka lidí, která se takto komunistům postavila na odpor, ale je třeba lidem říkat, že oni se na Západ neprobojovali za nějakým pozlátkem. Za nějakým jak se říká zlatými vejci. Oni se tam probili s plánem vrátit se zpět a byli velmi zklamáni událostmi v Maďarsku 1956, kdy se svět rozdělil a tam viděli, že jejich motivace a boj končí.

Málo se dělá pro osvětu skutečných svinstev, která se tehdy děla. Může mi někdo říct, proč pořád někdo cpe do veřejnoprávní televize desítky totalitních pořadů typu 30 případů majora Zemana? Pak se nedivne tomu hnusu v diskuzích pod zprávou o smrti hrdiny, když pro primitivy plijící anonymně do diskuzí je hrdinou pořád spíš major Zeman než Ctirad Mašín.

A je tragedií, že  Ctirad Mašín bude pohřben (byť s vojenskými poctami) v Americe, protože se do rodné země nechtěl vrátit ani mrtvý. Po té vydatné četbě komentářů se mu ani nedivím.

A chci poděkovat Mirkovi Topolánkovi, který JEDINÝ dokázal tyto hrdiny ocenit alespoň svou medailí. Pan prezident zatím dělá mrtvého brouka.

Milí vlastně nemilí diskutéři pro které jsou bří Mašínové vrazi. Pro mne je zase vrah například Karel Vaš, který nechal zavraždit generála Heliodora Píku a dnes si žije na slušné penzi. 

Myslím, že nastal čas, aby se konečně uzavřela otázka kdo teda vlastně byli bratří Mašínové. Nejlepším rozuzlením by bylo kdyby pan prezident vyznamenal Ctirada Mašína alespoň In memoriam.

A nakonec doporučení na zajímavou četbu: Otevřený dopis Ctirada Mašína "dávnému spolužáku" Václavu Havlovi k 50. výročí založení koleje Jiřího z Poděbrad, v které byli oba žáky na jejím buržoasním začátku.

Čtěte také: 

Bolševikem vymyté mozky nikdy Ctirada Mašína nemohou pochopit

Rozhovor s Josefem Mašínem: Pro zabité esenbáky omluvu nehledáme

Mašínové a odboj proti komunismu

8979 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?Zažili jsme německý protektorát a měli bychom se bát protektorátu muslimského?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Česká média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všemVeteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění