„Ta holka má nechutně vyvinuté poprsí, zaretušujte to!“

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 15.7.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Mnoho povyku pro prsa! Prudérní část Ameriky zase jednou nezná tu správnou míru. Oč jde? Osmnáctiletá herečka Lindsay Lohan, hlavní představitelka spektáklu Herbie: Fully Loaded, který produkovalo studio Walta Disneyho, má údajné příliš vnadné poprsí. Alespoň se na tom shodly matky, jimž byl biják zkušebně promítnut. Bojí se, že pohupující se vnady ohrozí morální zdraví jejich i jiných dětí.

Hbití filmařští grafici raději rychle adaptovali Lindsayna prsa dle požadavků matek, počítačově je zmenšili hned o dvě čísla!

To je paradox! Zatímco na americké kliniky plastické chirurgie proudí zástupy často ještě nedospělých dívek s jediným přáním, zvětšit či „zbujnit“ své poprsí, tvůrci filmů se ubírají opačným směrem a poprsí zmenšují a „znebujňují“.

Zvlášť komická je situace při pohledu na internet, kde na vás, stejně jako na americké děti, vyskočí tisíce ještě bujnějších dívek po několika ťuknutích do klávesnice. Zatímco herečka své poprsí ani neukázala, na webové síti ženštiny odhalují vše možné i nemožné.

Je to paradoxní, je to komické, je to pokrytecké. Stejně jako jsou lidé velcí a malí, tlustí či hubení, existují i ženy s malým a velkým poprsím. Právě děti by měly vstřebávat svět takový, jaký je, a nikoliv jednostranně ohoblovaný.

Neohrozí jejich morálku spíše toto falešné retuš-rovnostářství?

6809 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění