Kácet nebo nekácet, dotovat nebo nedotovat

Autor: Jiří Hanzlíček | Publikováno: 6.8.2011 | Rubrika: Reakce
Ekonomie

Situace v  Národním parku Šumava se stala bohužel vítaným tématem pro zviditelňování politiků, přestože je problematika nikdy nezajímala. Na  vině  všech emocí i působení ekoteroristů je špatný zákon na ochranu přírody.

Problémem je, že zákon byl protlačen několikaletým zeleným vedením ministerstva životního prostředí. Přes mnohé urgence o jeho novelizaci a zbavení vrstev nánosu fundamentalismu, se  dodnes   nic nestalo. Vinou mnoha těchto zcela jednostranných  a ideologických zákonů, ke kterým  dnes vláda a zákonodárci jen nečinně přihlížejí, napomáhá působení všech možných jakoby ochránců přírody. Mnohokráte jsem na stav upozorňoval, bez výsledku.

Nelze se proto divit vyhrocené situaci na Šumavě, neboť zákon naprosto nepočítá s možností výskytu různých kalamit. O napadení smrkových lesů kůrovcem se ví několik let, přesto zákonodárci zřejmě úmyslně mlčí. Současná navrhovaná jednání znepřátelených stran  nemají smysl a nikam konkrétně nepovedou. Mezitím se chráněný brouk kůrovec spokojeně namnoží…..

Jak je možné, že dosud nebylo včleněno alespoň do jednoduché novely již zkostnatělého zákona ustanovení,  jak se chovat v případě kůrovcové kalamity. Kde je k disposici pouze nedomyšlený zákon,  převládají emoce a mnoho skrytých zájmů.

Čtěte také: 

Úchylka aktivistů. Kecají do života lidem tam, kde sami nežijí

Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!

O houbové dani, ochraně kůrovce a škrtech

Nelze se proto divit chování aktivistů, které místní občané nelichotivě nazývají ekoteroristy. Smutná je skutečnost, že jejich činnost je podporována ročně desítkami milionů korun ze státního rozpočtu. Stát si vlastně stále platí z daní občanů činnosti, které jdou vesměs proti zájmům státu. Nikdo na to zatím v období všech možných sociálních škrtů  neupozornil.Považuji to doslova za trestný čin na občanech.

Pokud spočítáte aktivisty hnutí, bude jich méně, než deset a to  bez jakékoliv odpovědnosti za své činy. Zbytek tvoří převážně placení studenti, kteří neznají skutečný stav, ale rádi kývnou na slušně zaplacenou brigádu. Opět ze státního rozpočtu. Proplácení brigádníku, zemědělců i školních dětí dobře znám z akcí proti Temelínu.

Místní občané mají již činností aktivistů plné zuby. Vyčítají celé řadě medií jejich jednostrannou  propagaci a manipulací veřejného mínění. Situace se tak vyhrotila tak,  že je nebezpečí vážných střetů.

Jsem opravdu zvědav, zda zákon na ochranu přírody dozná konečně nezbytných změn. Ostatně se to týká celé řady jiných zákonů, jdoucích nad požadavky směrnic Evropské unie, přinášejících značné ekonomické náklady, byrokracii a podporujících působení ekoteroristů.  Jejich kladné a žádoucí legislativní působení na ochranu prostředí a krajiny lze najít pouze silnou lupou..

Ve zkráceném znění vyšlo v Právu 4.8.

2842 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?Zažili jsme německý protektorát a měli bychom se bát protektorátu muslimského?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Česká média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všemVeteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění