Jak zkrotit odbory

Autor: Jiří Selucký | Publikováno: 27.6.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Bordel

 

Nic proti odborům. Pokud se chovají normálně a zastupují svoje členy v jednáních se zaměstnavatelem. To je jejich parketa. Trochu zvláštní situace je v oborech, jejichž činnost je nutná pro fungování podstatných věcí státu - typicky třeba zdravotnictví, záchranáři, hasiči, policie, armáda, možná ještě další. Zda do tohoto výčtu patří třeba letečtí dispečeři nebo zaměstnanci obsluhující železniční cestu nevím, že ale mohou poškodit všechny občany zásadní způsobem ví asi každý. Jejich vedení to ví určitě.

Nedávné vystoupení odborů mělo  několik velmi zásadních problémů. Největší byl asi v tom, že nešlo o akci v zájmu odborů, ale o akci s politickými cíly. Že si to řadoví stávkující možná plně nemyslí není podstatné. Jistě ale nešlo o boj za práva konkrétních zaměstnanců konkrétních odborů ve sporu se zaměstnavatelem. Minoritní zástupci pracujících se pasovali za zástupce všeho lidu a to nejenom pracujícího a bojovali technikou čím hůře tím lépe a účel světí prostředky proti situaci ve státě. Tedy vlastně bojovali proti polopravdám , překrouceným informacím a lžím vložených do úst zástupců státu. Že je nikdy takto neřekli a ni nenapsali příliš nikomu nevadilo.

Jak dokonale se dovedli sami sebe přesvědčit o oprávněnosti boje ukazovaly plamenné projevy, kdy se většinou samošroubovacím systémem dostali z oblasti polopravd ke lžím a zjevným blábolům. V televizi jsem jako vrcholovou ukázku tohoto přehánění zachytil také plamenný projev odborového předáka, který gradoval až tvrzením o genocidě celého národa naší vládou. No hoši, měli by jste se podívat někde po světě, co že to je vlastně genocida, nebo pokud nevíte, co to slovo znamená, podívejte se do slovníku. Působí to směšně. Ale to byla fakt jenom špička, pamatujeme si spoustu takto "pravdivých" výkřiků v podstatě od všech předáků. V politice se obecně docela lže, tomu se snad ani nikdo už nediví, ale takové přehánění, jakého jsme byli svědkem  je fakt raritou.

Další zajímavostí je to, že od masivních blokád dopravy republiku zachránil pravděpodobně výzkum názorů obyvatelstva provedený v čase vzniklém přesunem stávky, které předáky přesvědčil, že jejich báječný nápad jim pokazí pověst. A o jejich pověst a prebendy jde přece především.Takže masakr se nekonal.

To, co nebylo ani tak zajímavé nebo nové, bylo to, že stávkovali organizace státní, kde zaměstnanci nejsou právě proslulí intenzitou práce a špičkovými výkony a kde mají ještě z dob minulých nepřeberně různých výhod a výhodiček. Jestli někdo nechtěl nebo nemohl stávkovat, byli  to zaměstnanci soukromých firem. Tam se odbory opravdu mohou starat jen o podmínky svých členů. A tato akce přece o ničem takovém zjevně nebyla.

Vkrádá se do hlavy nikoliv originální nápad, jak přivést odbory k jednání o věcech, které jim přísluší a odradit je od politických aktivit. Jak také neplatit výhodičky státních zaměstnanců, na které si sami nevydělali. Navrhuji okamžitou maximální privatizaci všech  státních podniků.  Bez pardonu. Není lepší metody, jak přesměrovat zaměstnance, kteří mají chuť více stávkovat a méně pracovat, zaměstnance, kteří jsou ochotni se propůjčit tomuto rozsévání  zloby a lži k tomu, aby v pracovní dobu pracovali. Pokud chtějí dělat politiku, a to je v pořádku, ať ji dělají za sebe, ať si založí nějakou stranu a najdou si voliče. Přejít do politiky a opustit odbory bych také vřele doporučoval všem těm slavným rétorům posledních dní, kteří se míhali po televizních obrazovkách a stránkách novin. Oni jistě nebudou chtít. Protože nyní mají větší sílu a mohou kázat  o zastupování práv celého národa. Přitom jistě zodpovědnost k celému národu nemají. Pokud by si pořídili stranu, mohou mluvit jen a především o zastupování svých voličů. Pak by se ukázalo, kolik jich vlastně je. Pak, až by se dostali k moci (pokud vůbec), by se ukázalo, jak to sami umí. A nesli by za to odpovědnost, alespoň politickou. Takto nenesou odpovědnost za nic a nikomu. Ani těm odborářům.

Smutným vítězem za mínus 80% (dle stupnice ČT24) jsou sami novináři.Většinou  tupě přenášeli všechny výlevy samozvaných zástupců lidu, přitom většina z nich si netroufla komentovat nebo alespoň uvést na pravou míru  ani zjevné bludy. Svoboda je vždy spojena přímo úměrně se zodpovědností. Že to tak není v našich slavných odborech je smutné. Poněkud horší je to, že ani v mediích se to nejeví jako běžný směr uvažování a konání. Pak jim něco věřme.

5720 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění