Úřad ombudsmana prošel 12.000 inzerátů na internetu, které v období od 1. do 7. dubna 2011 nabízely lidem práci. Za diskriminační označil každý šestý inzerát. A co je podle ombudsmana diskriminační? Například když zaměstnavatel hledá člověka „do mladého kolektivu“, když firma nabízí uplatnění v oblasti pomocných prací na stavbě nebo v zahradnictví a „požaduje čistý trestní rejstřík“, uplatňuje požadavky na „nepřiměřeně dlouhou praxi v oboru“ nebo rovnou napíše, že chce „asistentku“ a nikoli „asistentku/asistenta“. Co z toho plyne? Jediné. Z těch 12.000 inzerátů dost možná celých 10.000 neobsahuje to, co si zaměstnavatel myslel a chtěl napsat - a to jen proto, aby neporušil antidiskriminační zákon.

Je více než jasné, že ten, kdo práci v inzerátech nabízel, přesně věděl zda chce ženu nebo muže, v jakém věku, aby zapadl do dosavadního kolektivu, ale také chtěl třeba i na ty pomocné práce na stavbě někoho, kdo neseděl pětkrát v base za krádeže, aby zaměstnavatel nedejbože nepřišel o mnohdy drahé pracovní nářadí a pomůcky, které si musel zaplatit sám a žádný antidiskriminační zákon mu na ně nedal ani korunu.

Je také více než jasné, že když o práci na základě takového inzerátu přijde požádat někdo, kdo prvotním jasným představám zaměstnavatele, které kvůli antidiskriminačnímu zákonu v textu nejsou, nevyhoví, práci nedostane a bude vybrán takový, který ty předpoklady, které v inzerátu nejsou uvedeny jasně, srozumitelně a hlavně férově předem, prostě splní.

Antidiskriminační zákon je další normou v řadě, která učí lidi lhát, mlžit, manipulovat a hledat slova, která můžeme nebo nesmíme dát do inzerátu, přestože máme jasno o tom, koho chceme přijmout. Je také zdrojem falešné naděje a tím v důsledku skepse nezaměstnaných, když jsou třeba opakovaně odmítnuti. Tento zákon je jen dalším průvodní znakem sociálního inženýrství, který v případě zaměstnanosti svazuje zaměstnavatele a poskytuje falešnou naději těm, kteří hledají zaměstnání. A člověk by řekl, že doba, kdy jsme si něco jiného mysleli a něco jiného říkali a psali, už tu byla. Ne. Je tu stále a je to ještě horší, protože jde o systémové opatření státu na základě zákona.

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/197519/Diskriminace-Ne-Zamestnavatel-ma-svate-pravo-vybrat-si-koho-chce.html