Pravdou však je, že podnikatelé a živnostníci, kteří řádně platí daně, přispívají tak na platy, důchody a další požitky početné skupině státních zaměstnanců, čímž je de facto živí. O tom, jak tito lidé ve státní správě pracují či spíše nepracují, si lze udělat obrázek na základě verdiktů Nejvyššího správního soudu, který těmto úřednickým borcům už shodil ze stolů snad stovky sporných rozhodnutí pro naprostou nekompetentnost.

Považuji proto za nehorázné, že tato sorta budižkničemu (slušným státním zaměstnancům se dopředu omlouvám) má tu drzost klást ultimáta v záležitosti OSVČ. Pracovníci na rozdíl od živnostníků nemají strach z toho, že jim zákazník nezaplatí faktury, přestane brát jejich zboží atd. Rovněž to, že by podnikatelé trávili pracovní dobu veselým klábosením, probíráním televizních seriálů apod., je nemyslitelné, kdežto v úřadech naprosto běžné.

Živnostníci si nemohou dovolit stávkovat, protože by přišli lidově řečeno na buben. Jenom si to představte, hospodský, který by zavřel v poledne hospodu a vyvěsil na dveře ceduli Stávka. Konkurence by měla velkou radost.

Dne jsem četl v MFDNES rozhovor s jedním Američanem, který má v Berouně mexickou restauraci a ten si stěžoval na to, že u nás jsou špatné podmínky pro podnikání, jež dusí šílená byrokracie A kdybychom je ještě zhoršily, tak výsledkem budou statisíce dalších lidí bez práce a nezaměstnanost by z oněch asi osmi procent prudce vyletěla třeba i na dvojnásobek.

Moc mně také pobavil argument proti OSVČ ve stylu, že se podnikání zneužívá tzv. Švarcsystémem. Fajn, ale mnoho lidí zase pro změnu bere nezákonně podporu v nezaměstnanosti a tak v duchu této logiky bychom ji mohli zrušit.

Odboráři by se proto ve vlastním zájmu měli přestat plést druhým do podnikání. A pokud se jim v práci nelíbí, tak mám pro ně jednu radu. Běžte si na obecní úřad vyřídit živnosťák a začněte podnikat, když je to údajně takové terno. Přeji hodně štěstí. A ještě něco, rozeštvávání lidí kvůli závisti je odporný zločin a symbol neschopnosti a ubožáctví.