Radovan Krejčíř: Vyznamenejte Bublana i Koláře. Já jim děkuju

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 22.6.2005 | Rubrika: HotNews

„Chlapíci, vy jste mi fakt udělali radost,“ honí se teď hlavou údajnému bossovi českého podsvětí Radovanu Krejčířovi. Oni chlapíci, František Bublan a Jiří Kolář, mají pod palcem organizaci, která se dobrému jménu netěší, mnozí si o ní myslí, že je zkorumpovaná až to není hezké. Českou policii. Ta teď předvedla další ze svých parádních čísel.

Chovatel žraloka, majitel žlutých vozů lamborghini i porsche a stamiliónové skalní pevnosti v Černošicích u Prahy prchl dvaceti (!) profesionálním policistům při zatýkání. Zní to jak z Jamese Bonda, ale přitom je to realita jednoho slunečného černošického odpoledne.

„Zřejmě už je v cizině,“ podotkl suše chlapík jménem Bublan, toho času též ministr vnitra, a dodal, že chlapík jménem Kolář, policejní náměstek, za nic nemůže. Já na chlapíka, chlapík na mě! Netřeba připomínat, že na západ od Rozvadova by při takovém faux pas dobrovolně strhli výložky ihned oba výtečníci.

Celá kauza odhaluje nasmrádlé prostředí české justice, ale i žurnalistiky. Začněme justicí. Policisté přiznali – i když, věřte jim ještě někdo něco –, že Radovan Krejčíř posílal z vazby svým komplicům informace, jakéžeto soudce mají uplatit. Závěr první: gauner Krejčíř měl skvělé info o justičních orgánech – od koho a za kolik? Závěr druhý: soudci – ti, kdož mají střežit právo a morálku v zemi coby nejvyšší instance svého druhu – se nechávají uplatit gaunery.

Zajímavé, že s Krejčířem se více než je zdrávo paktoval známý advokát Tomáš Sokol. Nejen, že jej obhajoval – to ostatně k jeho povolání náleží –, ale navíc figuroval v Krejčířových firmách. A to už si mohl odpustit. Sokol navíc baví národ svými judikativními ejakulacemi, dle nichž byl Krejčíř psychicky nemocný a miliardy nastřádal jenom vinou vleklých depresí. Ach, ty deprese. Bude Sokol, ikona české advokacie, i nadále medializován s přívlastkem „renomovaný právník“?

Přeskočme teď právě do světa médií, konkrétně do Mladé fronty. Na jejích stránkách je Krejčíř líčen téměř jako bouřlivák a rebel, kterému jdou zlí policajti po krku. „Jsem dobrý člověk,“ hlásá nadpis věnovaný životu gaunera. „V příštím týdnu zamýšlel Krejčíř vyrazit do přírody se dvěmi sirotčími holčičkami, s jejichž zemřelými rodiči se kamarádil,“ brnká na romantickou strunu jakýsi zpravodaj České televize a slzy jen kanou. „To ještě Krejčíř nevěděl, že si pro něj policie přijde,“ dodává televizní novinář, jenž s gaunerem těsně před „zatčením“ přišel do kontaktu a který měl tu čest se jako jediný projít po jeho pevnosti.

Ukáplo něco ze dvou miliard, které měl uprchlík naspořené v černošickém prasátku, i do kapes mladofrontovních či českotelevizních novinářů? Nedivme se, žurnalistika není zlatým dolem, chce to „bokovky“.

Korupce je výhodná pro obě strany, těžko ji dokazovat. Co je však zřetelné, oba chlapíci – Bublan s Kolářem – by měli okamžitě rezignovat.

A my už jen můžeme čekat, až nám Krejčíř za pět let zamává po vzoru Koženého z Baham, nebo po vzoru Vostrého z Belize, anebo po vzoru Lukeše z USA. No, a za deset let se třeba pokusí kandidovat do europarlamentu, vždyť na gauneřinu už bude trochu starý a místo třeba uvolnit mladým kádrům…

6403 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění