Radovan Krejčíř: Vyznamenejte Bublana i Koláře. Já jim děkuju

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 22.6.2005 | Rubrika: HotNews

„Chlapíci, vy jste mi fakt udělali radost,“ honí se teď hlavou údajnému bossovi českého podsvětí Radovanu Krejčířovi. Oni chlapíci, František Bublan a Jiří Kolář, mají pod palcem organizaci, která se dobrému jménu netěší, mnozí si o ní myslí, že je zkorumpovaná až to není hezké. Českou policii. Ta teď předvedla další ze svých parádních čísel.

Chovatel žraloka, majitel žlutých vozů lamborghini i porsche a stamiliónové skalní pevnosti v Černošicích u Prahy prchl dvaceti (!) profesionálním policistům při zatýkání. Zní to jak z Jamese Bonda, ale přitom je to realita jednoho slunečného černošického odpoledne.

„Zřejmě už je v cizině,“ podotkl suše chlapík jménem Bublan, toho času též ministr vnitra, a dodal, že chlapík jménem Kolář, policejní náměstek, za nic nemůže. Já na chlapíka, chlapík na mě! Netřeba připomínat, že na západ od Rozvadova by při takovém faux pas dobrovolně strhli výložky ihned oba výtečníci.

Celá kauza odhaluje nasmrádlé prostředí české justice, ale i žurnalistiky. Začněme justicí. Policisté přiznali – i když, věřte jim ještě někdo něco –, že Radovan Krejčíř posílal z vazby svým komplicům informace, jakéžeto soudce mají uplatit. Závěr první: gauner Krejčíř měl skvělé info o justičních orgánech – od koho a za kolik? Závěr druhý: soudci – ti, kdož mají střežit právo a morálku v zemi coby nejvyšší instance svého druhu – se nechávají uplatit gaunery.

Zajímavé, že s Krejčířem se více než je zdrávo paktoval známý advokát Tomáš Sokol. Nejen, že jej obhajoval – to ostatně k jeho povolání náleží –, ale navíc figuroval v Krejčířových firmách. A to už si mohl odpustit. Sokol navíc baví národ svými judikativními ejakulacemi, dle nichž byl Krejčíř psychicky nemocný a miliardy nastřádal jenom vinou vleklých depresí. Ach, ty deprese. Bude Sokol, ikona české advokacie, i nadále medializován s přívlastkem „renomovaný právník“?

Přeskočme teď právě do světa médií, konkrétně do Mladé fronty. Na jejích stránkách je Krejčíř líčen téměř jako bouřlivák a rebel, kterému jdou zlí policajti po krku. „Jsem dobrý člověk,“ hlásá nadpis věnovaný životu gaunera. „V příštím týdnu zamýšlel Krejčíř vyrazit do přírody se dvěmi sirotčími holčičkami, s jejichž zemřelými rodiči se kamarádil,“ brnká na romantickou strunu jakýsi zpravodaj České televize a slzy jen kanou. „To ještě Krejčíř nevěděl, že si pro něj policie přijde,“ dodává televizní novinář, jenž s gaunerem těsně před „zatčením“ přišel do kontaktu a který měl tu čest se jako jediný projít po jeho pevnosti.

Ukáplo něco ze dvou miliard, které měl uprchlík naspořené v černošickém prasátku, i do kapes mladofrontovních či českotelevizních novinářů? Nedivme se, žurnalistika není zlatým dolem, chce to „bokovky“.

Korupce je výhodná pro obě strany, těžko ji dokazovat. Co je však zřetelné, oba chlapíci – Bublan s Kolářem – by měli okamžitě rezignovat.

A my už jen můžeme čekat, až nám Krejčíř za pět let zamává po vzoru Koženého z Baham, nebo po vzoru Vostrého z Belize, anebo po vzoru Lukeše z USA. No, a za deset let se třeba pokusí kandidovat do europarlamentu, vždyť na gauneřinu už bude trochu starý a místo třeba uvolnit mladým kádrům…

7097 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s Ruskem„Trapná nenávist k Rusku.“ Klaus účtuje za Vrbětice: Kdo z toho těží
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění