Aspoň takto hovoří článek iDnes: Bárta a John: Lidi u Kalouska nemáme, bylo to opilecké machrování. Bárta se v něm omlouvá prezidentovi: „Je mi líto, že jsem si v podroušeném stavu dovolil zveličovat svůj vztah s panem prezidentem, za což je potřeba se mu omluvit,“ prohlásil Vít Bárta.

Aha, tak deset lahví těžkého francouzského vína za to může... A mohli by nám politici objasnit, které jejich prohlášení, nápady a výplody jsou učiněny ve střízlivém stavu? A pokud tedy náhodou zrovna nejsou opilí, kdy nás zase nemystifikují? Není jejich mise jen takovým opileckým dýchánkem na naše útraty?

Trochu se mi vyjasňuje. Takové nebetyčné hovadiny, zvrhlosti a provokace by ze střízlivého člověka mohly vypadnout, jen kdyby nebyl duševně nebo mentálně zcela v pořádku. A to se mi zase zdá, že vychytralost některé exempláře politiků nepostrádají.

Ale možná opilost k této profesi patří. Že by to mělo všechno svůj počátek v levné kantíně v parlamentu? Nakonec ani strážce státní kasy Kalousek nepopírá, že se rád opije. Podotýká sice, že se z toho umí vyspat...no já nevím...

A takových výtečníků bychom našli spoustu. Mohla být Kočí někdy střízlivá? Když se pravičák opije, machruje a nepoznáte v něm konzervativce. Světový názor levičáka se také utopí v buranství z opice. Jeden ta osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Blaho lidstva musí počkat na vystřízlivění. Dočkáme se?

Od této garnituty těžko. Vypadá to pouze na stavy před kocovinou a po kocovině. Je to asi chronické. Možná je to ještě léčitelné, ale z politiky musí odleva doprava všichni. Jinak by i náš stát mohl skončit v delíriu.

Kouzlem nechtěného tuto situaci dokresluje další článek na iDnes: „Česko je plné alkoholiků, válcuje celý svět, varují odborníci“. Světový průměr ve spotřebě čistého alkoholu se svými 16,5 litry na hlavu překračujeme skoro třikrát!

http://streit.blog.idnes.cz/c/191488/Aha-tak-je-to-jasne-Politika-deseti-lahvi-vina.html