Sobotka: Stýská se mi po dlouhých frontách z dob Husáka a Jakeše

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 22.6.2005 | Rubrika: HotNews
Sobotka

Od července musí každý živnostník vystavovat doklad o prodeji zboží nebo o poskytnuté službě, pokud platba přesahuje padesátikorunu. Zákon přitom nerozlišuje, zda jde o doklad z elektronické pokladny, nebo o doklad běžný. Živnostníci, kteří mají elektronickou pokladnu, musí navíc v provozovně vyvěsit upozornění, že jsou povinni vydávat pokladní blok. Pokud mají rozbitou jednu pokladnu, musí blok vystavit záložní.

Od nástupu vlády ČSSD potkává živnostníky dvanáct ran egyptských. Implementací nesmyslných směrnic „Nejvyššího sovětu“ v Bruselu počínaje, přes „zprasený“ živnostenský zákon až po deformu veřejných financí. Podnikatelé, především ti malí, kteří nemají na úplatky pro volební kampaň ČSSD, se stali veřejným nepřítelem postaveným mimo zákon. Minimální daň, kolkování lihovin, zvýšení odvodů na zdravotní a sociální pojištění, zákaz švarcsystému... snad i ten ubohý lid egyptský na tom nebyl za Mojžíše tak strašně, jako podnikatelé za vlády faraónů z Lidového domu.

Stejně tak jako jejich předchůdci jsou totiž ti dnešní faraóni naprosto odtrženi od reality. Poslední účtenková zrůdnost je toho nejzářnějším příkladem. Lze pochybovat o tom, že Sobotka, Gross, Paroubek a další soudruzi byli někdy po ránu v jakékoli trafice na Hlavním nádraží v Praze, či v jakékoli prodejně novin, když zrovna přišla Večerní Praha. Zřejmě se našim socialistickým šíbrům stýská po několikahodinových frontách jako za Husáka a Jakeše.

Vsadili tak zřejmě na jakési reálněsocialistické retro v domnění, že občané jejich snahu ocení ve volbách. Doufejme, že se v tom nespletou. Škoda, že socialisté neuskutečnili nějaký pilotní účtenkový projekt, nejlépe za peníze z Bruselu, v němž by hlavní postavu za pultem sehrála známá národní umělkyně.

„Výhody“, které kromě dlouhých front účtenkový zákon přinese, by ovšem neviděl pouze slepý. Tam, kde nemají elektronickou pokladnu, už mohou přijímat písaře, čímž se sníží nezaměstnanost. Tam, kde mají jenom jednu, a tato pokladna je bez fiskální paměti, si musí přikoupit druhou. A nebo kopírku. Dosavadní doklad z pokladny totiž podnikateli sloužil jako potvrzení pro kontrolu finančního úřadu. Vtipně se tak zvýší poptávka po pokladnách, což podle našich rudých keynesiánců podpoří růst ekonomiky.

Možná bude ještě potřeba přijmout nějaké ty uklízeče, aby ty stovky a tisíce papírků, které s sebou odmítnou nedisciplinovaní zákazníci tahat, zametli a uklidili. Jak liberální proti dobám Vlasty Štěpové, kdy pár měsíců dokonce platilo, že zákazník musel mít paragon v ruce tři sta metrů od provozovny kvůli kontrole. Tak přece jaká negativa?

Přitom pokud si rovnou budou chtít pořídit podnikatelé registrační pokladnu s fiskální pamětí, ale neví, kam se mají obrátit, i zde jim tatíček stát vychází vstříc. Na ministerstvu financí jim dají vědět, jaká pokladna by se nejlépe hodila. Doufejme, že hned s ceníkem a kontaktem na výrobce. O takovém marketingu za peníze daňových poplatníků by se mohlo leckomu jenom zdát. A pak že jsou socani proti podnikání.

5219 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění