Zachránili jsme Portugalsko. Sláva!

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 4.5.2011 | Rubrika: Zamyšlení
socialismus

 

 

Evropská unie se postarala o další zbloudilou ovečku ve svém stádu. Portugalsko obdrželo od svých euro-socialistických bratří nášup 78 miliard eur. Fakticky se tak po Irsku a Řecku stala třetí zemí evropského prostoru, která se stala nesvéprávnou. Neexistuje přitom jeden jediný důvod, proč by tato země neměla skončit bankrotem.

Muselo snad Portugalsko v posledních letech čelit obrovské přírodní katastrofě jako např. Haiti? Probíhá v zemi občanská válka? Nikoli. To jen tamější štědří politici rozhazovali v rámci socialistické internacionály plnými hrstmi, aby uplatili své voliče a udrželi se u moci.

Už nyní je jasné, že poskytnutý úvěr stejně nikdy nesplatí. Zároveň se opět ukazuje, že projekt Evropské unie založený na křišťálově čistém socialismu a falešném bratrství evropských národů nemá budoucnost. Jediným řešením nezodpovědně hospodařících států je vyhlášení bankrotu. Pouze tak se mohou občané daných zemí probudit a napříště ve volbách nevolit politiky, kteří nabízejí pouze chléb a hry.

Peníze jsou jako droga. Nabízíme snad drogově závislých další drogy nebo peníze, aby si mohl opět dopřát? Drtivá většina odborníků doporučuje, aby se rodina od svých závislých ratolestí odřízla a nechala je spadnout na samé dno.  A tak by to mělo být i v případě Portugalska.

Stejně tak by v každé z postižených zemí měl proběhnout standardní soudní proces, kde by měli být viníci ekonomické situace země po zásluze potrestáni. Samozřejmě, že ne pro samotnou pomstu. V tomto případě má trest odstrašující efekt do budoucna. Možná si nastupující politická garnitura uvědomí, že ani z politika není sejmuta odpovědnost za jeho činy.

Těžko ale vážně mluvit o osobní odpovědnosti v případě socialistů a populistů, kteří vládnou současné EU. Ovčané v celé Evropské unii si zvykli na blahobyt a nesmyslné sociální jistoty. Stali se absolutně závislými na státu, který je vždy ochoten „darovat“ jim něco na přilepšenou, i když z rovna není z čeho brát.

Pojem „stát“ je v představách mnoha z nás Evropanů něco neuchopitelného, nehmatatelného. Prostě něco, kde se peníze vždycky najdou. Bohužel, neuvědomujeme si, že stát jsme my a tyto milodary jdou z našich kapes. V Portugalsku, Řecku a  Irsku tedy neselhali jenom politici, ale všichni občané těchto zemí. Proto by si také měli společně užívat všech „výhod“, které přináší bankrot. 

6711 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění