„Kauzy“, které „pronásledovaly“ vládní politiky až do vypuknutí aféry VV-ABL byly v konečném efektu naprosto bezvýznamné a v pozadí „aféry“ Pavla Drobila, bych spíš viděl špinavé praktiky ABL, než nějaký šílený pokus o korupci.

Tyto hloupé a naprosto zbytečné kauzy a pseudokauzy jen koalici odvádějí od potřebných reforem a hlavně naprosto zdarma poskytují munici už tak dost komplexem méněcennosti sužované komunistické opozici.

Pokud za ČSSD v určité fázi jednali hejtmani s Haškem a bez Drátha, dalo se něco vyřešit ba co víc, hrozilo nebezpečí, že by opoziční ČSSD mohla, alespoň parciálně na této úrovni s vládou spolupracovat. To se samozřejmě nelíbilo většinovému Parobkovsko-marxistickému směru ve straně.

A tak se náčelníkem Bratrstva Kočkovy pracky stal Náčelník Dluhoslav Velký Kovozub ČSOBotka. Velký Kovozub neumí než ukřivděně fňukat, že se s ním nikdo nebaví, což je sice pravda, ale kdo by se bavil s podobnou nulou.

A tak Velký Kovozub, vždy, když se mu něco nepovede, tak hned běží za bývalým spolustraníkem Rychetským, ktrý vládne v třetí komoře parlamentu a tam mu hned vybrečí všechny své křivdy a křivdičky. A protože kamarád Pavel je bývalý komunista, tak vždy hloupému Kovozubovi udělá radost a sem tam jej potěší.

Rozdíl mezi demokraty a českými komunisty je také ten, že demokraté, ač se skřípěním zubů, ale přece jen verdikt ÚS respektují. Kdyby byli na jejich místech Kovozubovi nebo Falmerovi komunisti, tak ti by v případě podobného rozsudku soudu už hnali do ulic odboráře a další lůzu.

Prskáním a nadáváním na vládu si nijak nepomůžete. Vymlouváním se na korupci a lobbisty, tím už vůbec ne. V této zemi by si měli lidé především uvědomit, že nárok či právo mají jen na to co si sami vytvoří nebo na co si sami vydělají a že nikdo pro ně nemůže udělat víc, než oni sami. Pardon, než jím socani můžou naslibovat....