Tanečnice: Michaele Jacksone, vrať to těm hyenám i s úroky!

Autor: Tanečnice | Publikováno: 19.6.2005 | Rubrika: Ostatní
TANEČNICE

„Už jen čekám, kdy mu upadne nos? A neupadl mu už, když furt nosí tu roušku?“ Ano, i já jsem si z chameleónního umělce Michaela Jacksona dělala srandu. Jeho neustálé „I love you“, hlásané do všech stran, bylo hrozně komické až trapné. A hudba? To, co dělal v osmdesátých letech, bylo celkem OK, ale i to později vyšumělo. Prostě nejsem žádná fanynka, která by mu povila dítko jen tak z bezbřehého obdivu, ani jej nezatracuji jako pedofilního úchyláka nejhrubšího ražení.

A proto se divím. Divím se, kam se v USA, zemi, která se chlubí skvostným právním řádem, poděl jeden z legislativních pilířů, tzv. presumpce neviny. V Michaelově případě se totiž slovutné síně amerických soudů načas proměnily v kostarický vesnický tribunál, který řeší neřeší spory sousedů o slepice a kuřata. A kde vítězí ten, kdo líbivěji zahuláká a ukáže na někoho, do koho se lze jednoduše trefovat.

Michaelovi nepřátelé a senzacechtivá média učinila z Jacksona zvráceného úchyláka, který to dělá s dětmi dnem i nocí! Když byl nyní uznán nevinným ve VŠECH bodech obžaloby, všichni mlčí. „Předseda poroty označil v závěrečné řeči údajně zneužívaného chlapce a jeho matku za naprosto nedůvěryhodné,“ říká zpráva serveru iDNES.

Jaktože jim všichni „naletěli“, když jsou tak nedůvěryhodní? Zpěvákovy výstřelky leckomu vadily, on opravdu nebyl normální, byl to podivín, ale, jak ukázal soud, nikomu neubližoval. Byl to navíc velmi bohatý podivín, jehož popularita šla ke dnu, a proto od něj povrchní přátelé ze světa showbizu dávali ruce pryč. A navíc, ten jeho nešťastný rozhovor pro anglickou televizi, kde se bezelstně přiznal, že v posteli vítá dětskou společnost.

To byla ta zásadní chyba: Jackson šlápnul vedle a kdekdo cítil, že se na něm zahojí. Státní zástupci toužili po zviditelnění, „naprosto nedůvěryhodná matka údajně zneužívaného chlapce“ zase po penězích a média po skvěle prodejných zprávách. Štvanice v pravém slova smyslu mohla začít. Presumpce neviny jde v případě celebrit stranou.

Ačkoliv právní řád USA ukázal v procesu několik slabin, nakonec vše zachránil, když nepodlehl tlaku mnoha zájmových skupin a Michaela Jacksona zprostil obžaloby. To by se v Kostarice nestalo, to je pravda. Přesto já osobně budu příští štvanice na vyhasínající hvězdy showbizu brát s velkou rezervou. A Jacksonovi radím, aby vyšel do protiútoku a zažaloval všechny, kdož po něm až dosud házeli bezdůvodně bahno.

4023 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Kdo se bojí květáku? Skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřadV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní válkyKoronáč to rozsekl: Zaplaťpámbu za českou korunuVáclav Klaus: Naštěstí je pořád spousta silných myšlenek – výpisky č. 13 (polovina 90. let)

euPortal.cz

Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutůNová pokroková ředitelka norského muzea prohlašuje, že kolekce už „nebudou tak bílé a maskulinní

Eurabia.cz

Německá vláda pomáhá s návratem stovkám islámských vrahů z Islámského státuKanáry zaznamenaly 700%ní nárůst ilegálů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Kdo se tady fláká? Bartoš ve Sněmovně vracel Hamáčkovi jeho slovaUdání starosty Koláře na Kláru Samkovou: ,,A co když o vaší ženě řeknou, že je tlustá k*áva?"
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění