Andrýsová vyhrožuje: Pokud Vondra a Kalousek neodejdou, je konec

Autor: Odjinud | Publikováno: 28.4.2011 | Rubrika: Politika
Kalousek

 

Místopředsedkyně VV Lenka Andrýsová navštívila horké křeslo v interaktivním Hydeparku v České televizi. Pokud do června nenastanou další změny ve vládě, VV mohou opustit vládu. Lenka Andrýsová v ČT hájila pozici strany. A co říká na poslední hlasování o nedůvěře vládě? "Byla to remíza. Kompromis," uvedla Andrýsová s tím, že pro voliče je lepší, když vláda bude stabilní a bude pokračovat v protikorupčním boji.


Podle političky by měl boj proti korupci pokračovat a v tomto ohledu je politika VV úspěšná. "Musíme s lidmi komunikovat, více vysvětlovat reformy," sypala si na hlavu popel poslankyně VV. 

Žonglování se jmény

Dotaz jednoho z diváků zněl, že VV se nedá věřit, když VV žádaly, aby Vondra i Kalousek opustili vládu. "Personální změny ještě neskončily," odmítla Andrýsová kritiku, že by strana žonglovala s posty, když Radek John a Josef Dobeš zůstali ve vládě.

"Pokud má platit presumce viny, trváme na tom, že personální změny musí pokračovat," řekla Andrýsová. Alexandr Vondra i Miroslav Kalousek by měli v červnu skončit, pokud své skandály nevysvětlí. Konkrétní však nebyla a opakovala tezi o presumci viny, jak byla použita na Víta Bártu.

Zaregistruj se a vyhraj. Více info 

"Předpokládáme, že dojde k personálním změnám," nechtěla Andrýsová přímo odpovědět moderátorovi Danielu Takáčovi, co nastane v červnu, pokud Vondra i Kalousek zůstanou ve vládě. Nakonec však připustila, že by to mohlo vyústit k odchodu z vlády.

Bárta není řadový poslanec

Poslankyně odmítla i další výtku, že Vít Bárta jako řadový poslanec jednal ve sněmovně se zástupci odborů o vládních reformách. "Pan Bárta je vyjednavačem v důchodové i zdravotní reformě," vysvětlila zvláštní status Bárty ve stranické hierarchii Andrýsová s tím, že Bárta je rovněž kandidátem na šéfa strany.

Trafika? Záleží na Johnovi

Andrýsová odmítla, že by Radek John jako místopředseda vlády pro boj s korupcí, měl tuto funkci pouze jako trafiku. "Bude záležet na Radkovi Johnovi, jaké mantinely si vytyčí. Podívejte se na prezidenta Václava Klause, jakou má autoritu," odmítla případnou frustraci voličů, že John a jeho strana kývli na pohou funkci bez pravomocí.

Sociolog Jan Hartl připomenul, že Věci veřejné v květnu loňského roku uspěly především proto, že sbíraly protestní hlasy, ale také je volili lidé, kteří hledali něco nového. Nyní však preference strany padají, a strana se potácí na hranici volitelnosti.

Lenka Andrýsová v pořadu přesvědčila třicet procent hlasujících. Sedmdesát procent z necelých šesti stovek zájemců o politiku pak nepřesvědčila o upřímnosti svých slov.

6964 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

V roce 1999 se všelijací pragováci v čele s principálem Havlem předháněli ve schvalování útoku NATO na Jugoslávii. Někteří tak spláceli svůj dluh novému protektorovi a zajišťovali si pohodlnou budoucnost...Po přečtení článku vám bude jasnější, proč je Česká televize dlouhodobě nazývána Al Jazírou z Kavčích hor. Ideologický blábol hodný vojína Jasánka...

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Herec Županič: Zeman? Šestá cenová. Znám národ líp než KSČM a Okamura. Závidím ČaputovouFOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění