Andrýsová vyhrožuje: Pokud Vondra a Kalousek neodejdou, je konec

Autor: Odjinud | Publikováno: 28.4.2011 | Rubrika: Politika
Kalousek

 

Místopředsedkyně VV Lenka Andrýsová navštívila horké křeslo v interaktivním Hydeparku v České televizi. Pokud do června nenastanou další změny ve vládě, VV mohou opustit vládu. Lenka Andrýsová v ČT hájila pozici strany. A co říká na poslední hlasování o nedůvěře vládě? "Byla to remíza. Kompromis," uvedla Andrýsová s tím, že pro voliče je lepší, když vláda bude stabilní a bude pokračovat v protikorupčním boji.


Podle političky by měl boj proti korupci pokračovat a v tomto ohledu je politika VV úspěšná. "Musíme s lidmi komunikovat, více vysvětlovat reformy," sypala si na hlavu popel poslankyně VV. 

Žonglování se jmény

Dotaz jednoho z diváků zněl, že VV se nedá věřit, když VV žádaly, aby Vondra i Kalousek opustili vládu. "Personální změny ještě neskončily," odmítla Andrýsová kritiku, že by strana žonglovala s posty, když Radek John a Josef Dobeš zůstali ve vládě.

"Pokud má platit presumce viny, trváme na tom, že personální změny musí pokračovat," řekla Andrýsová. Alexandr Vondra i Miroslav Kalousek by měli v červnu skončit, pokud své skandály nevysvětlí. Konkrétní však nebyla a opakovala tezi o presumci viny, jak byla použita na Víta Bártu.

Zaregistruj se a vyhraj. Více info 

"Předpokládáme, že dojde k personálním změnám," nechtěla Andrýsová přímo odpovědět moderátorovi Danielu Takáčovi, co nastane v červnu, pokud Vondra i Kalousek zůstanou ve vládě. Nakonec však připustila, že by to mohlo vyústit k odchodu z vlády.

Bárta není řadový poslanec

Poslankyně odmítla i další výtku, že Vít Bárta jako řadový poslanec jednal ve sněmovně se zástupci odborů o vládních reformách. "Pan Bárta je vyjednavačem v důchodové i zdravotní reformě," vysvětlila zvláštní status Bárty ve stranické hierarchii Andrýsová s tím, že Bárta je rovněž kandidátem na šéfa strany.

Trafika? Záleží na Johnovi

Andrýsová odmítla, že by Radek John jako místopředseda vlády pro boj s korupcí, měl tuto funkci pouze jako trafiku. "Bude záležet na Radkovi Johnovi, jaké mantinely si vytyčí. Podívejte se na prezidenta Václava Klause, jakou má autoritu," odmítla případnou frustraci voličů, že John a jeho strana kývli na pohou funkci bez pravomocí.

Sociolog Jan Hartl připomenul, že Věci veřejné v květnu loňského roku uspěly především proto, že sbíraly protestní hlasy, ale také je volili lidé, kteří hledali něco nového. Nyní však preference strany padají, a strana se potácí na hranici volitelnosti.

Lenka Andrýsová v pořadu přesvědčila třicet procent hlasujících. Sedmdesát procent z necelých šesti stovek zájemců o politiku pak nepřesvědčila o upřímnosti svých slov.

7531 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněží

Eurabia.cz

Americký rodič protestoval proti vymývání mozku neomarxismem a byl označen za rasistuVrbětice? Diletantismus, veřejné lhaní a obětování národních zájmů ze strany Babiše a ČSSD

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věciRusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění