Andrýsová vyhrožuje: Pokud Vondra a Kalousek neodejdou, je konec

Autor: Odjinud | Publikováno: 28.4.2011 | Rubrika: Politika
Kalousek

 

Místopředsedkyně VV Lenka Andrýsová navštívila horké křeslo v interaktivním Hydeparku v České televizi. Pokud do června nenastanou další změny ve vládě, VV mohou opustit vládu. Lenka Andrýsová v ČT hájila pozici strany. A co říká na poslední hlasování o nedůvěře vládě? "Byla to remíza. Kompromis," uvedla Andrýsová s tím, že pro voliče je lepší, když vláda bude stabilní a bude pokračovat v protikorupčním boji.


Podle političky by měl boj proti korupci pokračovat a v tomto ohledu je politika VV úspěšná. "Musíme s lidmi komunikovat, více vysvětlovat reformy," sypala si na hlavu popel poslankyně VV. 

Žonglování se jmény

Dotaz jednoho z diváků zněl, že VV se nedá věřit, když VV žádaly, aby Vondra i Kalousek opustili vládu. "Personální změny ještě neskončily," odmítla Andrýsová kritiku, že by strana žonglovala s posty, když Radek John a Josef Dobeš zůstali ve vládě.

"Pokud má platit presumce viny, trváme na tom, že personální změny musí pokračovat," řekla Andrýsová. Alexandr Vondra i Miroslav Kalousek by měli v červnu skončit, pokud své skandály nevysvětlí. Konkrétní však nebyla a opakovala tezi o presumci viny, jak byla použita na Víta Bártu.

Zaregistruj se a vyhraj. Více info 

"Předpokládáme, že dojde k personálním změnám," nechtěla Andrýsová přímo odpovědět moderátorovi Danielu Takáčovi, co nastane v červnu, pokud Vondra i Kalousek zůstanou ve vládě. Nakonec však připustila, že by to mohlo vyústit k odchodu z vlády.

Bárta není řadový poslanec

Poslankyně odmítla i další výtku, že Vít Bárta jako řadový poslanec jednal ve sněmovně se zástupci odborů o vládních reformách. "Pan Bárta je vyjednavačem v důchodové i zdravotní reformě," vysvětlila zvláštní status Bárty ve stranické hierarchii Andrýsová s tím, že Bárta je rovněž kandidátem na šéfa strany.

Trafika? Záleží na Johnovi

Andrýsová odmítla, že by Radek John jako místopředseda vlády pro boj s korupcí, měl tuto funkci pouze jako trafiku. "Bude záležet na Radkovi Johnovi, jaké mantinely si vytyčí. Podívejte se na prezidenta Václava Klause, jakou má autoritu," odmítla případnou frustraci voličů, že John a jeho strana kývli na pohou funkci bez pravomocí.

Sociolog Jan Hartl připomenul, že Věci veřejné v květnu loňského roku uspěly především proto, že sbíraly protestní hlasy, ale také je volili lidé, kteří hledali něco nového. Nyní však preference strany padají, a strana se potácí na hranici volitelnosti.

Lenka Andrýsová v pořadu přesvědčila třicet procent hlasujících. Sedmdesát procent z necelých šesti stovek zájemců o politiku pak nepřesvědčila o upřímnosti svých slov.

7080 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění