Dle mého názoru Jiří Paroubek neuvažuje o založení nové politické strany. Ostatně příkladem mu může být Miloš Zeman. Ten sice odčerpal sociální demokracii zhruba čtyři procenta hlasů, ale pro jeho návrat do politiky to nestačilo. A přiznejme si, že Miloš Zeman je minimálně o třídu větší formát než Jiří Paroubek. Tudy cesta pro Paroubkův comeback nevede. Paroubkovi tak nezbývá nic jiného než přestoupit do již zavedené strany a ujmout se vedení. Jiná funkce než předseda strany není pro pana poslance myslitelná. Otázkou zůstává, jakou stranu převzít a vyrazit s ní do boje o přízeň voličů. Novináři zmínili několik stran, ale na jednu zapomněli. KSČM. Komunistická strana je přesně tou stranou, která člověka typu Jiřího Paroubka potřebuje jako sůl. Dnešní komunisté jsou na sestupu. Za hlavní levicovou stranu je považována ČSSD a KSČM tak nějak už nikoho nezajímá. Pryč jsou ty doby, kdy Jiří Paroubek mluvil o sjednocené levici. Dnešní vedení sociální demokracie zmiňuje jako své koaliční partnery KDU-ČSL a Stranu zelených. O spojení s komunisty nikdo nemluví. Otázkou je, která koalice pod vedením ČSSD by byla horší, zda ta s komunisty či zelenisty??? KSČM se každopádně po loňských volbách ocitla v izolaci.

Před vypuknutím krize Nečasovy vlády to byla KSČM, která navrhovala vyvolání hlasování o vyslovení nedůvěry současnému kabinetu. Nikdo tuto zprávu nebral vážně a nebyla ji věnována dostatečná mediální pozornost. Situace se obrátila v okamžiku, kdy se KSČM rozhodl podpořit Jiří Paroubek, který prohlásil, že se bude snažit přemluvit rozumné poslance z ČSSD, aby komunistický návrh podpořili. Nebýt koaliční roztržky, mohli jsme v přímém přenosu sledovat, kolik poslanců stojí na Paroubkově straně. Můj odhad je nula. Jiří Paroubek nikdy neměl v sociální demokracii tak silný tábor stoupenců jako ve své době Miloš Zeman. Dnes je  Jiří Paroubek osamoceným sociálním demokratem. Vyhlídky na funkci žádné a místo na kandidátce pro volby v roce 2014 nejisté. Jeho odchod ze strany je tak více než jistý. Pan expředseda se do politického důchodu evidentně nechystá. Spojení KSČM a Jiřího Paroubka by tak bylo faktickým naplněním Paroubkova programu. Jiří Paroubek by mohl zcela reálně nahradit Vojtěcha Filipa v předsednickém křesle. Komunisté dobře vědí, že to byl a je Jiří Paroubek, který chtěl vytvořit vládu s podporou KSČM. A je to Jiří Paroubek, který svým populismem dokáže oslovit pěkný počet voličů viz. výsledek ČSSD ve volbách v roce 2006. Názorově je Jiří Paroubek mnohem blíže ke komunistům než k dnešní sociální demokracii. Pokud by se tak skutečně stalo a Jiří Paroubek se postavil do čela KSČM, je budoucí vývoj snadno odhadnutelný.

Jiří Paroubek ohlašuje veřejnosti, že se z KSČM pod jeho vedením stává klasická levicová strana. Útočí na ČSSD, která se dle jeho názoru odklonila od levicového programu a snaží se být stranou pro střední třídu.  Přitom je to pouze Jiří Paroubek, který je ochráncem "obyčejných" lidí. Jeho kampaň by byla postavena na dávkách pro všechny a na všechno. Ohlašuje rušení reforem s ohledem na "nízké" zadlužení státu. Pokud vyhraje volby zvýši daně všem jen ne "obyčejným" lidem. Je vcelku pravděpodobné, že veřejnost znechucená chováním současné vlády a zakřiknuté sociální demokracie bez jasného programu na Paroubkobu výzvu uslyší. Jiří Paroubek by tak mohl komunistům zajistit historický volební úspěch a udělat z KSČM největší levicovou stranu v zemi. Zelenou by tak dostalo budování sociálního státu obludných rozměrů. Všem, kteří vidí sociální stát jako symbol prosperity a blahobytu, doporučuji, obrátit svou pozornost na Řecko, které dovedlo sociální stát k naprosté dokonalosti - státnímu bankrotu.

http://jankoucky.blog.idnes.cz/c/188134/Stane-se-Jiri-Paroubek-predsedou-KSCM.html