Už zase policejní manévry?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 21.4.2011 | Rubrika: Politika
doprava

 

A zas tu máme Kryštofa. Že nevíte co to je? To je policejní monstr-akce, při níž všechno v policejní uniformě "co má ruce, nohy a udrží plácačku v ruce" jak praví lidová tvořivost, vyrazí do ulic aby vám zkontrolovali nač si vzpomenou.

Jestli mne paměť neklame, "už žádné akce Kryštof", slíbil šéf dopravní policie Tržil v Hyde parku někdy v polovině  září 2010. Asi na to někdo zapomněl. V úterý jsem jel do Prahy a za celou cestu jsem kupodivu nepotkal ani jednoho policajta. Zato hovad která by zasloužila sebrat papíry bylo hafo. Jedno takové hovado s tmavými skly (asi jen náhodou obsahovala jeho značka čtyři nuly) mne předjelo zprava v okamžiku, kdy jsem nasadil k předjetí kamionu.Vecpal se přede mne tak, že jsem ledva stačil dobrzdit a poté zmizel v nedohlednu. Přiznám se k tomu, že jsem si přál potkat ho napasovaného ve svodidlech.

Zato při příjezdu domů na vjezdu do města stála na semaforech hned dvě policejní auta  a asi 6 "Kryštofů", kteří odchytávali na přivaděči v místě umožňujícím odstavení všechna auta co zastavila na červené, aby jim zkontrolovali doklady, lékárničku a reflexní vestičku. Soudím, že to rozhodně přispěje k razantnímu úbytku smrtelných nehod.

Podle ředitele dopravní policie pana Tržila by slušní řidiči měli přestat vnímat dopravní policii jako svého pronásledovatele - a naopak by se měli začít  bát opravdoví silniční piráti. Tak nějak to říkal. Po včerejší zkušenosti z dálnice pravím. Kulový pane řediteli Tržile. Kdybyste tu tlupu policajtů nadržených na dopravní lumpy nahnal na dálnici a na další nebezpečná místa, která jistě policie zná, udělali byste stokrát lépe.

A místo toho pořádáte zase manévry jako byste honili teroristy, za účelem stupidní kontroly která není k ničemu, snad kromě vybraných pokut. Pane plukovníku, kontrolami dokladů, lékárniček a barevných vestiček se asi situace na silnicích nezlepší. Potom se nedivte, že lidová tvořivost si policejní heslo "pomáhat a chránit" přetvořila na "buzerovat a vybírat".

Kryštofovi zdar.

Psáno pro blog.iDnes.cz

3792 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění