Už zase policejní manévry?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 21.4.2011 | Rubrika: Politika
doprava

 

A zas tu máme Kryštofa. Že nevíte co to je? To je policejní monstr-akce, při níž všechno v policejní uniformě "co má ruce, nohy a udrží plácačku v ruce" jak praví lidová tvořivost, vyrazí do ulic aby vám zkontrolovali nač si vzpomenou.

Jestli mne paměť neklame, "už žádné akce Kryštof", slíbil šéf dopravní policie Tržil v Hyde parku někdy v polovině  září 2010. Asi na to někdo zapomněl. V úterý jsem jel do Prahy a za celou cestu jsem kupodivu nepotkal ani jednoho policajta. Zato hovad která by zasloužila sebrat papíry bylo hafo. Jedno takové hovado s tmavými skly (asi jen náhodou obsahovala jeho značka čtyři nuly) mne předjelo zprava v okamžiku, kdy jsem nasadil k předjetí kamionu.Vecpal se přede mne tak, že jsem ledva stačil dobrzdit a poté zmizel v nedohlednu. Přiznám se k tomu, že jsem si přál potkat ho napasovaného ve svodidlech.

Zato při příjezdu domů na vjezdu do města stála na semaforech hned dvě policejní auta  a asi 6 "Kryštofů", kteří odchytávali na přivaděči v místě umožňujícím odstavení všechna auta co zastavila na červené, aby jim zkontrolovali doklady, lékárničku a reflexní vestičku. Soudím, že to rozhodně přispěje k razantnímu úbytku smrtelných nehod.

Podle ředitele dopravní policie pana Tržila by slušní řidiči měli přestat vnímat dopravní policii jako svého pronásledovatele - a naopak by se měli začít  bát opravdoví silniční piráti. Tak nějak to říkal. Po včerejší zkušenosti z dálnice pravím. Kulový pane řediteli Tržile. Kdybyste tu tlupu policajtů nadržených na dopravní lumpy nahnal na dálnici a na další nebezpečná místa, která jistě policie zná, udělali byste stokrát lépe.

A místo toho pořádáte zase manévry jako byste honili teroristy, za účelem stupidní kontroly která není k ničemu, snad kromě vybraných pokut. Pane plukovníku, kontrolami dokladů, lékárniček a barevných vestiček se asi situace na silnicích nezlepší. Potom se nedivte, že lidová tvořivost si policejní heslo "pomáhat a chránit" přetvořila na "buzerovat a vybírat".

Kryštofovi zdar.

Psáno pro blog.iDnes.cz

4616 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění