Panika zachvátila Lidový dům: Sociální demokracie zřejmě míří k bankrotu!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 16.6.2005 | Rubrika: Politika

Těžko lze najít jakýkoliv rozumný důvod, kterým by se dalo vysvětlit úpěnlivé lpění sociálních demokratů na pokračující kampani k referendu o euroústavě. Po dvojím odmítnutí je více než jasné, že tento šílený projekt skončí na smetišti dějin.

Přesto by se jedno docela logické vysvětlení úpěnlivé snahy ČSSD nabízelo. Její vedení totiž okradlo advokáta, který ji zachránil před finančním kolapsem. JUDr. Zdeňku Altnerovi, jenž straně vyhrál spor o Lidový dům, se místo vděku a zaplacení řádně smluvně zajištěné odměny dostalo pouze šikany od státních orgánů a nekonečných soudních sporů.

V jednom soudním sporu však již Altner vysoudil, byť zatím nepravomocně, téměř sto padesát miliónů korun. Pokud by mu soudy přiřkly i další nároky, musela by mu ČSSD zaplatit šest set miliónů korun. A na to by neměla. Podle výroční zprávy o hospodaření politických stran činí její majetek půl miliardy. Za rok jsou parlamentní volby, a není přitom vůbec jisté, zda a jak se budou soudní řízení vyvíjet. V době zahájení volební kampaně už mohou mít sociální demokraté majetek obstaven či jinak zablokován, včetně Lidového domu nebo účtů.

Ale je zde ještě ona pověstná kampaň za euroústavu. Každý podnikatel v oboru či pracovník berňáku ví, že peníze na reklamu jsou nejlépe zmanipulovatelné a zároveň nejhůře dohledatelné. Ideální prostředí pro praní špinavých peněz či finančního toku na zcela jiný nežli oficiálně deklarovaný účel.

Ulít si nějaký ten milión z dvou set miliónů korun místo na kampaň do stranické pokladny nemusí být pro nejsilnější vládní stranu problém. Možné souvislosti se samy nabízejí. Nejenom že neexistuje žádný jiný pochopitelný důvod kampaň začínat, podezřelé je i to, že si ČSSD shrábla její výrobu pod sebe - na Úřad vlády, který ovládá. Přitom před dvěma roky, když probíhala kampaň k referendu o vstupu do EU, peníze na ni šly přes ministerstvo zahraničních věcí.

Premiér „RaJ zdraví 1. máj“ sice tvrdí, že přesun má svou logiku, protože EU už není zahraničí, ale tomu určitě nevěří ani on sám. Logiku ale naopak má, když se proti rozjíždění kampaně postavili lidovci. Tedy ti, kteří mají právě „zamini“ pod palcem. Kalouskovy argumenty o pokračujícím ratifikačním procesu, ale pozastavené kampani typu ani ryba, ani rak jsou přitom stejně „přesvědčivé“, jako ty Paroubkovy. To, že jsou ve skutečnosti proti kvůli tomu, že z kampaně mít nic nebudou, však již logiku má.

Varováním by měla být již zmíněná kampaň o vstupu do EU. Stačí si přečíst kontrolní zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu, aby bylo každému jasné, co se dá s penězi daňových poplatníků vyvádět. Můžeme se tedy naivně domnívat, že nejsilnější vládní straně jde pouze o ideály. Stejně tak dobře si ale můžeme připomenout známé, realitou prověřené heslo „kudy chodil, tudy krad - sociální demokrat“.

4769 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Vědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojujíVíce než polovina Poláků (58 %) si myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. České republice Německo dluží až patnáct tisíc miliard korun

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění