Ono možná nejde o velké miliardy, ale rozhodně jde o princip. Také, kdo neumí ušetřit malé peníze, neumí ušetřit ani ty velké, zní jedna stará moudrost :-)

1) Zrušení těchto obskurdních institucí, či zánik různých podivných NGO a nesmyslných úřadů a ústavů (bez veřejných penez zaniknou) bude úsporou již navždy.

2) Zřetelně se ukáže, že to bez oněch parazitů jde uplně stejně dobře, ba dokonce lépe, když nám různé agentury "pro sociální" začleňování, či "genderovou"rovnost, či extremistická ekologická hnutí  neotravují život, navíc ještě za naše peníze. To bude inspirace k hledání dalších "spolků na zrušení" a odstranění podobných nesmyslů z naší společnosti.

3) Vyšle to positivní signál dalším generacím mladých Čechů, Jednak, aby získali vzdělání v oborech, které jsou ostatním k něčemu užitečné. (a to prostě třeba genderová studia prostě nejsou!) a také to společnosti nastaví zrcadlo a ukáže správné vzory. (tj opět začne obdivovat skutečné hrdiny a né třeba "přitepleně vypadající hrdiny reality shows" , kteří celý večer plácají prázdné plky) Práce pro ostatní (charita) začne být opět osobní cností a nikoliv (mnohdy příjemným) zaměstnáním.

4) Jistě propukne PC-multikulturní povyk těch, kteří si z podobných programů udělali výnosný business, nebo příjemné zaměstnání. Ale máme opravdu povinnost živit tyhle lidi? Proč by se neměli živit také oni normální prací jako všichni ostatní? Já si také za své zábavy (třeba hraní golfu) nenechávat platit od ostatních občanů, to proč by na tom měl být nějaký radikální levicový extremista jinak...:-)

Pro inspiraci připojuji zajímavý návrh "úřadů na zrušení", ani jsem netušil, že podobné věci existují....no práce tu bude dost a dost....:-) jen je potřeba konečně začít!

http://www.nechtenasbyt.cz/urad/

 P.S. také nějak zapadlo omezení zvláštních penzí prominentů bývalého režimu, to by byla nejenom úspora, ale i důležitý společenský signál. Ti lidé by měli mít penze bud žádné, nebo uplně nejnižší!

Můj názor na práci v NGO je zde: Práce pro ostatní má být vznešená ctnost, né příjemné zaměstání!