Vyhnaná Kočí: Johne, odstup z vnitra

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.4.2011 | Rubrika: Politika
Veci verejne

 

Podle vyloučené expředsedkyně poslaneckého klubu VV Kristýny Kočí musí předseda VV a vicepremiér Radek John skončit jako ministr vnitra. Vládě s Johnem by prý svůj hlas nedala. Johnův odchod požaduje i šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. Mezitím demisi ministra dopravy Víta Bárty odnesl premiér Petr Nečas na Hrad.

Bývalá šéfka klubu VV Kristýna Kočí prohlásila, že Radek John musí jako ministr vnitra skončit. Kočí také trvá na tom, žádný etický kodex neporušila a údajnou korupční nabídku Víta Bárty hlásila přesně podle stranických pravidel.

Pokud by John zůstal ministrem, Kočí by podle svých slov nemohla podpořit Nečasovu vládu při případném hlasování o nedůvěře vládě.

Neméně důrazně se pro odvolání Johna z vnitra vyslovil i předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř . I pro něj je „další působení Radka Johna na ministerstvu vnitra nemyslitelné". Tluchoř tak pregnantně vyjádřil, co premiér Petr Nečas ve svém prohlášení jen naznačil.

Nečas "zase" jen naznačil

„Informace, které se objevily v posledních hodinách a dnech znovu otevírají naprosto legitimní politickou diskusi o tom, nakolik je možné propojení vysokých funkcí ve státní správě a ústavních funkcí s konkrétní detektivní agenturou, bezpečnostní službou," uvedl premiér.

„Tato debata je ve světle posledních informací a indicií naprosto legitimní a znovu to i otevírá naprosto legitimně diskusi o tom, zda je vhodné, aby strana Věci veřejné měla ve své zodpovědnosti resort ministerstva vnitra. Tyto údaje jsou natolik závažné, že tato diskuse - říkám naprosto jednoznačně - je naprosto oprávněná, je naprosto legitimní," dodal Nečas.

Babák zaútočil na Vondru

Pozadu s personálními požadavky na vládu nezůstal ani poslanec VV Michal Babák. Ten vyzval ministra obrany Alexandra Vondru (ODS), aby si vzal příklad z odchodu Víta Bárty a rezignoval také. Podle Babáka za akcemi proti Johnovi, Bártovi a VV vůbec jsou vlivní kmotři. Zároveň vyzývá ministra obrany Alexandra Vondru (ODS), aby si vzal příklad z odchodu Víta Bárty a rezignoval také.

Autor: nip

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/193657.aspx

5768 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodináchPrávo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění