Vyhnaná Kočí: Johne, odstup z vnitra

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.4.2011 | Rubrika: Politika
Veci verejne

 

Podle vyloučené expředsedkyně poslaneckého klubu VV Kristýny Kočí musí předseda VV a vicepremiér Radek John skončit jako ministr vnitra. Vládě s Johnem by prý svůj hlas nedala. Johnův odchod požaduje i šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. Mezitím demisi ministra dopravy Víta Bárty odnesl premiér Petr Nečas na Hrad.

Bývalá šéfka klubu VV Kristýna Kočí prohlásila, že Radek John musí jako ministr vnitra skončit. Kočí také trvá na tom, žádný etický kodex neporušila a údajnou korupční nabídku Víta Bárty hlásila přesně podle stranických pravidel.

Pokud by John zůstal ministrem, Kočí by podle svých slov nemohla podpořit Nečasovu vládu při případném hlasování o nedůvěře vládě.

Neméně důrazně se pro odvolání Johna z vnitra vyslovil i předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř . I pro něj je „další působení Radka Johna na ministerstvu vnitra nemyslitelné". Tluchoř tak pregnantně vyjádřil, co premiér Petr Nečas ve svém prohlášení jen naznačil.

Nečas "zase" jen naznačil

„Informace, které se objevily v posledních hodinách a dnech znovu otevírají naprosto legitimní politickou diskusi o tom, nakolik je možné propojení vysokých funkcí ve státní správě a ústavních funkcí s konkrétní detektivní agenturou, bezpečnostní službou," uvedl premiér.

„Tato debata je ve světle posledních informací a indicií naprosto legitimní a znovu to i otevírá naprosto legitimně diskusi o tom, zda je vhodné, aby strana Věci veřejné měla ve své zodpovědnosti resort ministerstva vnitra. Tyto údaje jsou natolik závažné, že tato diskuse - říkám naprosto jednoznačně - je naprosto oprávněná, je naprosto legitimní," dodal Nečas.

Babák zaútočil na Vondru

Pozadu s personálními požadavky na vládu nezůstal ani poslanec VV Michal Babák. Ten vyzval ministra obrany Alexandra Vondru (ODS), aby si vzal příklad z odchodu Víta Bárty a rezignoval také. Podle Babáka za akcemi proti Johnovi, Bártovi a VV vůbec jsou vlivní kmotři. Zároveň vyzývá ministra obrany Alexandra Vondru (ODS), aby si vzal příklad z odchodu Víta Bárty a rezignoval také.

Autor: nip

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/193657.aspx

5664 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Václav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČTDěti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění