Jednou za rok se v Bruselu bude konat summit členů Paktu pro euro plus a zde bude Česká republika chybět. To považuje pan Sobotka za největší katastrofu dnešních dnů. Takové summity budou, dle pana Sobotky, klíčové. Bude se zde řešit nastartování ekonomického růstu a větší konkurenceschopnost. Větší hloupost už pan předseda asi vymyslet nemohl. Představa, že nějaký summit zajistí hospodářský růst té či oné země, je opravdu úsměvná. Vždy, když něco takového čtu či slyším, mám pocit, že jsme se vrátili o 25 let zpět. Ti, kteří někdy na ČT24 viděli zprávy před 25 lety jistě pochopí. Považuji za nutné připomenout, že vedle České republiky se k Paktu pro euro plus nepřipojily i další země - Maďarsko, Švédsko a Velká Británie. Nemyslím si, že jsme ve špatné společnosti. Bohuslav Sobotka však jde ve svém myšlenkovém pochodu dál. Švédsko prý nyní "žadoní", aby se mohlo summitu zúčastnit. Velká Británie prý ztráci vliv a o Maďarsku se pan předseda ani příliš nerozepisuje. Myslím, že hlavně poznámka o Velké Británii se panu Sobotkovi povedla. V Londýně budou mít jistě radost.  Velká Británie má v rámci EU zvláštní postavení. Hlavním zájmem Británie je být v EU, ale zároveň i nebýt. Londýn zkrátka vždy více myslí na zájmy své země  než na zájmy Bruselu. Stejný postup by měla praktikovat i Česká republika. Zástupci ČSSD však činí opak. Pan Sobotka moc dobře ví, že Pakt pro euro plus směřuje EU k vytvoření společné daňové politiky. Neznám jeden jediný důvod, proč by nám měl Brusel stanovovat, jak vysoké u nás budou daně??? Přemýšlí vůbec pan Sobotka??? Nebo sní sen o pěkně placené funkci v Bruselu a tomu vše podřizuje??? Ostatně nebyl by to první ani poslední politik sociální demokracie, který zapomněl, za kterou zemi má v Bruselu "kopat" - viz. například takový Libor Rouček.

Musím připomenout, že to byly vlády sociální demokracie, které vyjednaly naprosto otřesné a likvidační podmínky pro náš vstup do EU. Byly to tedy vlády ČSSD, které jsou plně odpovědné za faktickou lidvidaci cukrovarnictví v České republice. Z kdysi cukrovarnické velmoci se stal dovozce cukru. Ostatně celé české zemědělství se potýká s nevyhovujícímí kvótami a dotacemi. V EU zkrátka platí, že není farmář jako farmář. Český zemědělec si může nechat jenom zdát o podmínkách francouzského kolegy. Už Miloslav Šimek říkal, že po vstupu do EU budeme mít krávu s dotací a krávu bez dotace. Výsledek je dnes takový, že živočišná výroba v České republice upadá. Zemědělská politika EU neumožňuje národní vládě, aby pomocí dotací podporovala tuzemskou produkci toho či onoho. Česká vláda tak může pouze nabádat občany, aby při nákupu preferovali české potraviny. Zde o rovných podmínkách v rámci EU nemůže být ani řeč. Zemědělství je oblast, kterou řada lidí u nás opovrhuje a odsouvá ji na vedlejší kolej. Takový přístup se nám však nemusí v budoucnu vyplatit. Mlčky hledíme, jak jsou obrovské plochy zemědělské půdy likvidovány díky solármímu boomu, průmyslovým zónám nebo plodinám pro výrobu biopaliv.

Bohuslav Sobotka praktikuje vůči Bruselu anální horolezectví. Již v minulosti kritizoval Václava Klause za jeho požadavek, aby česká vláda vyjednala vyjímku z přístupové smlouvy, která by rušila povinnost přijmout euro. Ostatně stejnou vyjímku mají Velká Británie a Dánsko. Bohuslav Sobotka je jasným propagátorem eura. Velká Británie ani Dánsko se rozhodně nechystají vstoupit do eurozóny. Tak proč bychom to měli dělat my a sponzorovat rozmařilý život Řeků či Portugalců. A proč by se Česká republika měla více zadlužit, aby podpořila fond na záchranu Španělska či Itálie??? Euro je od samého počátku špatný projekt. Jeho dnešní záchrana stojí nemalé peníze a nikdo neví, kolik ještě bude nutné za resuscitaci eura zaplatit. V každém případě není jisté, že vynaložené peníze euro opravdu ochrání před krachem. Realita může být taková, že euro padne a státům eurozóny zůstatnou obří dluhy. Tohoto projektu se opravdu nemusíme účastnit. Pokud by si jakákoliv česká vláda hrála s myšlenkou o přijetí eura, měla by na toto téma vyhlásit referendum.

Česká sociální demokracie bude i pod vedením Bohuslava Sobotky více dbát na zájmy Bruselu a Berlína než na zájmy České republiky. Ostatně pan předseda Sobotka ve svém textu Angelu Merkelovu přímo zmiňuje. Německá kancléřka po evropské summita prohlásila: "Máme hodně domácích úkolů, jak doma, tak i v EU. A nejdůležitější bude politická podpora." Sobotka následně píše, že naše země dává přednost tomu, aby byla v EU vnímána jako nezodpovědný a euroskeptický partner. Bohuslav Sobotka by si měl uvědomit, že Česká republika není jednou ze spolkových zemí Německa, aby musela akceptovat vše, co v Berlíně vymyslí. A pokud má pan předseda tento pocit měl by se svým stranickým kolegou panem Roučkem přestěhovat za Krušné hory.

http://jankoucky.blog.idnes.cz/c/185357/Analni-horolezec-Bohuslav-Sobotka-aneb-s-Bruselem-na-vecne-casy.html