Pálení Koránu a masakr nevinných

Autor: Tomáš Machula | Publikováno: 4.4.2011 | Rubrika: Zamyšlení
znacka_nebezpeci

 

Tak nám zase začíná náboženské šílení fanatiků. Jeden americký idiot zapálí Korán a bezpočet afghánských idiotů brutálně zmasakruje spoustu nevinných lidí. A komentátoři se začínají hádat, který idiot je větší.

V naší ulici máme modlitebnu Svědků Jehovových. Je na ní napsáno Sál království a zjevně se v ni scházejí ti, kdo věří Strážné věži. Nevěřím tomu, čemu věří Svědkové Jehovovi, neodmítám transfúze jako oni a myslím si o nich, že jsou do značné míry zmanipulovaní a fanatičtí. Na druhé straně vím, že jsou to lidé spořádaní a nebudou mi pod okny hulákat, až potáhnou večer z hospody. Takže když jdu kolem Sálu království, dívám se na tuhle "lokální náboženskou centrálu" pochybujícím okem křesťana, ale naprosto klidným a přejícím okem občana. Jako křesťan nesouhlasím s tím, v co věří, ale jako občan mám raději v sousedství Sál království než hernu či hospodu. Ať už si Svědkové Jehovovi věří čemukoli, nelze pochybovat o tom, že jsou to lidé spořádaní a mírumilovní.

Mnoho politiků i komentátorů se nás snaží přesvědčit, že islám je něco podobného. Vždycky, když se strhne nějaké násilí ve jménu islámu, mohou se všichni přetrhnout jak zdůrazňují, že islám je náboženství míru. Možná ano, ale proč se tedy dějí ve jménu mírumilovného náboženství taková zvěrstva jako nedávno v Afghánistánu? I kdybych připustil, že si americký trouba, který pálí Korán, zaslouží smrt, zaslouží si ji právě on a ne Američané en bloc, natož pak jakýkoli cizinec, na kterého natrefím - jak se to stalo v Afghánistánu, kde nezabili onoho amerického paliče, ale pracovníky mise OSN, bez ohledu na to, co si o Koránu mysleli, nebo zda byli aspoň Američané.

Je to fanatismus nevzdělanců, řekne možná někdo. Jistě. Ale aby mě to uklidnilo, musel bych slyšet muslimské hlasy odsuzující afghánské mordy. A to moc slyšet nejde. Stejně jako nešly slyšet po šílenství vyvolaném dánskými karikaturami Mohameda. Zatím slyším jen hlasy odsuzující Ameriku a (v této souvislosti naprosto nesmyslně) Izrael. Pokud je islám náboženství míru, a pokud jsou muslimové mírumilovní, pak bych očekával, že se ve jménu Proroka nebude tak často vraždit, a když už se stane a vraždí se, že tato zvěrstva ona mírumilovná většina odsoudí. To se ale zatím neděje. Ale dokud se to dít nezačne, neuvěřím, že je islám náboženství míru. Možná, že je, a že jsou tyhle věci pouze přechodným poblázněním a vyšinutím většiny muslimských autorit - to se ostatně může stát každému náboženství i každému národu. Ale pak se nikdo nemůže divit, že s takto (byť přechodně) bláznícími a vyšinutými občany nechce nikdo sdílet společný prostor.

Nežádám, aby se ve jménu islámu nevraždilo. Jsem natolik skeptický ohledně lidského chování, že jsem připraven na to, že se bude vždycky vraždit ve jménu všeho možného. Žádám pouze, aby ti, kdo o sobě mluví jako o mírumilovných lidech, aspoň taková vraždění odsuzovali a styděli se za ně. Pak mohou na druhé straně naší ulice postavit třeba mešitu a já budu o muslimech říkat to, co dnes říkám o Svědcích Jehovových: Věřím v něco jiného, ale jsou to dobří spoluobčané. Dokud se ale muslimové jasně nevymezí proti páchání nespravedlnosti ve jménu toho, co je jim svaté, pak ať si mešity staví v Íránu či Pakistánu. Ale sem ať nelezou. Tady ať raději zřídí hernu nebo hospodu. Sice se tam chlastá, utrácí a nadává, ale aspoň se ve jménu půllitrů či herních žetonů nikdo nevraždí.

http://machula.bigbloger.lidovky.cz/c/185071/Paleni-Koranu-a-masakr-nevinnych.html

6904 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

A Petříček mlčí! Tereza Spencerová žaluje Západ za jatka, o kterých se mlčí. Jde i o Trumpa. A o vásPlukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbit
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění