"Smrt USA! Smrt Izraeli!"

Autor: Lubomír Stejskal | Publikováno: 4.4.2011 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

 

Věty citované v nadpise skandovali lidé útočící na pracovníky OSN v Afghánistánu. Důvodem bylo zapálení Koránu.Stalo se v Americe, na Floridě. Stovky mil od místa incidentu. Jako „pachatelem“l byl médii označen  Wayne Sapp (evangelikální kazatel, nikoli „kněz“, což může evokovat falešnou představu, že šlo katolického duchovního – se všemi z toho vyplývajícími souvislostmi). Tedy Američan. Asistovat mu měl kolega z malé charismatické denominace The Dove World Outreach Center Terry Jones. Rovněž Američan, který chtěl udělat totéž letos 11. září.

 

Proč evanglikální kazatelé pálí Korán? Dávají tím najevo, co si myslí o islámu. Řečeno terminologií používanou v jejich modlitebnách, jsou přesvědčeni, že „Korán a islám pocházejí od ďábla“. (Něco podobného si myslí, ale pouze jinak – sekulárně – to prezentuje známý nizozemský politik Geert Wilders – a s ním možná miliony obyvatel Západu; ti to ale většinou říkají pouze „u piva“.)

 

Pálit Korán? Nepálit?

 

Existuje jeden užitečný křesťanský návod pocházející z úst samotného Ježíše. Co nechcete, aby jiní čnili vám, nečiňte vy jim.

 

Uráží-li mě jako křesťana, když je pálena Bible, neměl bych sám pálit knihu, která je stejně tak posvátná pro vyznavače jiné víry. Třeba Korán pro muslimy.

 

Bratři v Kristu Sapp a Jones na to nahlížejí jinak. Ve svobodné společnosti mají na svůj postoj právo, samotný čin jistě dokáží obhájit.

 

Muslimové mají také právo – protestovat. Nikoli ale vraždit.

 

Že se sešli na demonstraci před US ambasádou v Kábulu, je pochopitelné. V jejich očích novodobí „protestantští Koniášové“ jsou Američané, tak kde jinde vyjádřit svůj hněv než před jejich diplomatickou misí? Kdyby tam zapálili Bibli, nebylo by se čemu divit.

 

Tady někde ale naše porozumění pro jejich odpor končí.

 

Těch, kdo napadli sídlo OSN (po pátečních modlitbách – úžasné, není-liž pravda?), se musíme ptát: Co měla OSN společného se Sappovým pálením Koránu? Jedině snad to, že ústředí Spojených národů sídlí ve Spojených státech. Prapodivné uvažování.

 

Dav ubil Nepálce, Nora, Rumuna a Švéda. Co měly Nepál, Norsko, Rumunsko a Švédsko společného s vyjádřením názoru dvou amerických evangelikálních kazatelů?

 

A konečně: Co s tím vším má společného Izrael?

 

Vzpomeňme na První válku v Zálivu. Izrael na ní nikterak vojensky neparticipoval. Přesto Saddám Husajn napadl jeho území raketami.

 

Každá příležitost je pro muslimy (jistěže ne všechny) dobrá k tomu, aby si do Izraele minimálně kopli. Téhož jevu jsme byli svědky nyní v Afghánistánu. Projevit patologickou nenávist vůči židovskému státu, bez ohledu na pravdu, fakta a souvislosti, je něco jako „svatá povinnost“ vyznavačů islámu.

 

Otázka poslední: Nedokazuje snad fanatické provolávání „Smrt Izraeli“ z úst Afghánců vraždících nevinné cizince, že Sapp, Jones, Wilders a spol. mají ve své podstatě pravdu?

http://stejskal.bigbloger.lidovky.cz/c/184998/Smrt-USA-Smrt-Izraeli.html

6491 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká Lípa

euPortal.cz

Podívejte se na šokující dokument o tom, jak imigrace a multikulturalismus zničily Švédsko...Šéf pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko a přítel podporovatele terorismu vyzývá otevřeně muslimy v ČR k ozbrojování! Sám jim prý pomůže získat zbrojní pas…

Eurabia.cz

Takto zneužili tragického vraždění na Novem Zélandě slovenští muslimové ...Takto miluje muslimský otec - aneb když dcera přijme evropskou kulturu a urazí tak muslimovu čest

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!„Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění