"Smrt USA! Smrt Izraeli!"

Autor: Lubomír Stejskal | Publikováno: 4.4.2011 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

 

Věty citované v nadpise skandovali lidé útočící na pracovníky OSN v Afghánistánu. Důvodem bylo zapálení Koránu.Stalo se v Americe, na Floridě. Stovky mil od místa incidentu. Jako „pachatelem“l byl médii označen  Wayne Sapp (evangelikální kazatel, nikoli „kněz“, což může evokovat falešnou představu, že šlo katolického duchovního – se všemi z toho vyplývajícími souvislostmi). Tedy Američan. Asistovat mu měl kolega z malé charismatické denominace The Dove World Outreach Center Terry Jones. Rovněž Američan, který chtěl udělat totéž letos 11. září.

 

Proč evanglikální kazatelé pálí Korán? Dávají tím najevo, co si myslí o islámu. Řečeno terminologií používanou v jejich modlitebnách, jsou přesvědčeni, že „Korán a islám pocházejí od ďábla“. (Něco podobného si myslí, ale pouze jinak – sekulárně – to prezentuje známý nizozemský politik Geert Wilders – a s ním možná miliony obyvatel Západu; ti to ale většinou říkají pouze „u piva“.)

 

Pálit Korán? Nepálit?

 

Existuje jeden užitečný křesťanský návod pocházející z úst samotného Ježíše. Co nechcete, aby jiní čnili vám, nečiňte vy jim.

 

Uráží-li mě jako křesťana, když je pálena Bible, neměl bych sám pálit knihu, která je stejně tak posvátná pro vyznavače jiné víry. Třeba Korán pro muslimy.

 

Bratři v Kristu Sapp a Jones na to nahlížejí jinak. Ve svobodné společnosti mají na svůj postoj právo, samotný čin jistě dokáží obhájit.

 

Muslimové mají také právo – protestovat. Nikoli ale vraždit.

 

Že se sešli na demonstraci před US ambasádou v Kábulu, je pochopitelné. V jejich očích novodobí „protestantští Koniášové“ jsou Američané, tak kde jinde vyjádřit svůj hněv než před jejich diplomatickou misí? Kdyby tam zapálili Bibli, nebylo by se čemu divit.

 

Tady někde ale naše porozumění pro jejich odpor končí.

 

Těch, kdo napadli sídlo OSN (po pátečních modlitbách – úžasné, není-liž pravda?), se musíme ptát: Co měla OSN společného se Sappovým pálením Koránu? Jedině snad to, že ústředí Spojených národů sídlí ve Spojených státech. Prapodivné uvažování.

 

Dav ubil Nepálce, Nora, Rumuna a Švéda. Co měly Nepál, Norsko, Rumunsko a Švédsko společného s vyjádřením názoru dvou amerických evangelikálních kazatelů?

 

A konečně: Co s tím vším má společného Izrael?

 

Vzpomeňme na První válku v Zálivu. Izrael na ní nikterak vojensky neparticipoval. Přesto Saddám Husajn napadl jeho území raketami.

 

Každá příležitost je pro muslimy (jistěže ne všechny) dobrá k tomu, aby si do Izraele minimálně kopli. Téhož jevu jsme byli svědky nyní v Afghánistánu. Projevit patologickou nenávist vůči židovskému státu, bez ohledu na pravdu, fakta a souvislosti, je něco jako „svatá povinnost“ vyznavačů islámu.

 

Otázka poslední: Nedokazuje snad fanatické provolávání „Smrt Izraeli“ z úst Afghánců vraždících nevinné cizince, že Sapp, Jones, Wilders a spol. mají ve své podstatě pravdu?

http://stejskal.bigbloger.lidovky.cz/c/184998/Smrt-USA-Smrt-Izraeli.html

6608 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění