Chytat vodu cedníkem...

Autor: David Hanák | Publikováno: 15.6.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Skupina G8 se rozhodla odpustit dluhy nejchudším státům světa. Obrovská částka ve výši cca 40 miliard dolarů má být sprovozena ze světa. To vše pod mediálním tlakem světových celebrit.

Tak přemýšlím, co by se stalo s bezdomovcem, kdybychom mu odpustili dluhy. Nic. Zůstal by bezdomovcem, jen dluhy, které jsou stejně jen virtuálně vymožitelné, by zmizely. Pokud by jsme chtěli z bezdomovce udělat řádného občana schopného starat se o sebe sama, aby své dluhy byl schopen zaplatit, bylo by to složitější. Především by jsme ho museli „nakazit“ civilizací, naučit ho pracovat, šetřit, starat se o sebe. Prostě to vše, co dělají u nás různé charity.

Je to těžká práce, často bezvýsledná a někdy velice skličující, ale záslužná a někdy přináší výsledky. Vyžaduje si trpělivost, strategii, bezpečnost pro její pracovníky, peníze a společenské uznání. Toho všeho se těmto charitám nedostává ani v samém centru západní civilizace natož, aby toho byly schopny mimo ni. A tak „západ“ odpustí nejchudším zemím dluhy, ale to samozřejmě nic neřeší, stejně jako to nic neřeší v případě bezdomovce. Spíše ho to naučí, že dluhy nemusí platit, než pracovitosti a skromnosti.

Kdyby se Západ skutečně rozhodl pomoci chudým lidem Afriky, pak by se k nim musel zachovat jako charita k onomu bezdomovci. Musel by odstranit jejich současné zkorumpované elity, zajistit bezpečnost, zahájit investice do lidí, naučit je dlouhodobě pracovat, investovat, spořit. Prostě musel by se pustit do programu sociálního kolonialismu, mít vizi univerzální spravedlnosti.

To vše bylo s multikulturalismem opuštěno. A tak, pro klid duše, v cyklech se u mediálních osob a showmanů objevují dobročinné tendence, snaha odpustit dluhy, které nadělaly „elity“ afrických vyděračů, které ničí obyvatelstvo své vlastní země. Pro klid duše se Západ rozhodl dělat tato mediální gesta, efektní nikoliv efektivní. Je to prostě stejné jako chytat vodu do cedníku.

4024 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění