Pane prezidente, máte u mne bod

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 31.3.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus

 

Čerstvá zpráva. Klaus omilostnil muže, který při obraně majetku vystřelil dívce oko. Prezident Václav Klaus udělil ve středu devět dalších milostí. Mezi omilostněnými je i Karel Bašta, jenž byl odsouzen za pokus o vraždu, když střílel na zloděje, kteří se vloupali do jeho firmy. Byl odsouzen na šest let vězení za pokus o vraždu. Prezident mu trest prominul s podmínkou, že se po dobu pěti let nedopustí trestného činu.

"Pan Bašta se skutku dopustil v afektu při ochraně svého majetku a dobrovolně se výrazně finančně podílel na zmírnění jeho následků," uvedl mluvčí Hradu Radim Ochvat v odůvodnění milosti. Baštovi pomohlo i to, že nebyl v minulosti trestán a část trestu si již odpykal.

Díkybohu, prezident republiky opět použil zdravý rozum, navzdory našemu zkostnatělému právu, které neumožňuje na rozdíl třeba od USA bránit svůj majetek. Proto si gauneři a ksindlové klidně dovolují, protože jsou si vědomi právního paskvilu zvaného nutná obrana, který předpokládá existenci hrozícího nebo trvajícího protiprávního útoku na chráněné občanskoprávní vztahy (majetkové, osobní). Proto není  přípustná nutná obrana v případě, kdy útok již pominul. 

Myslím, že každý kdo se pokusí zaútočit, nebo vzít majetek někoho jiného by měl nést plnou zodpovědnost.  Naproti tomu naše soudnictví vychází z premisy, že lidský život má vyšší hodnotu než majetek. Bránit své osobní věci prý máte tak, že máte zavolat policii, případně jenom pohrozit zbraní, výstřelem do vzduchu. Setrvačnost v myšlení represivních orgánů je děsivá. Opravdu si někdo myslí, že volat policii je to pravé ořechové? A pokud vezmete ochranu majetku do vlastních rukou (byť ozbrojenou) vězte, že stát to posoudí tak, že  právo vetřelce na jeho nedotknutelnost je silnější než  vaše ústavně chráněné právo na posvátnost soukromí. Vězte, že smíte hájit své právo jen tak, že vetřelci nesmíte zkřivit ani vlásek na hlavě.

A proto jsem rád, že prezident republiky projevil svoji obvyklou odvahu rozhodnout proti mainstreamovému pohledu na problematiku. Případným diskutérům sděluji, že hlouposti o zloději a tuneláři mohou psát na zdi veřejných záchodků. Pana prezidenta si vážím pro jeho názorové postoje, projevované navzdory všem možným politologům či akademikům.

A proto pane prezidente u mne máte opět bod.

Psáno pro blog.iDnes.cz

5581 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s RuskemIdiotské ultimatum Rusku. Ti lidé vůbec nemají představu, co je diplomacie, chytá se za hlavu Štefec. Kdyby Moskva chtěla, mohl být úplný konec vztahů
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění