Tento výtečník vystudoval žurnalistiku v době tuhého stalinismu v CR, kde jiné, než zcela prověřené kádry nesměly podobný obor studovat. Následně dlouhá léta pracoval jako "novinář" v Západní kapitalistické Evropě, Asii a USA. Kdo v té době mohl do podobných zemí vycestovat? Pouze zcela prověřený a loyální bolševik a tím J. Dienstbier zcela prokazatelně dlouhá léta byl. Po celou tu dobu aktivně podporoval komunistický systém a všechny špatnosti z něj plynoucí! Nesvobodu, útlak většiny, centrálně plánované hospodářství , lhaní o Západu atd atd...

Určitý zádrhel nastal v roce 1968, kde špatně odhadl situaci a zřejmě nečekal sovětský zásah a prostě byl ve špatnou dobu, na špatném místě. Následovalo vyloučení z KSČ, ztráta prestižního zaměstnání a probend a podřadné práce. J. Dienstbier se aktivně později zapojil do disidentského hnutí, což ho jistě šlechtí po roce 1989 se stal symbolem bourání drátěných záterasů na německo-české hranici. Oněch záterasů, které v 50. a 60. letech pomáhal aktivně budovat! Svým postojem v disentu určitě část té své špatné "karmy" odčinil, ale ne zcela. Nikdy nenašel tu pokoru, aby přiznal špatnost svého mnohaletého počínání a nesl odpovědnost za utrpení, která pomohl způsobit a vyvodil z toho pro sebe odpovídající závěry. Skoro 15 let aktivního bolševismu prostě nebyl hřích mládí!

Po roce 1989 se jako řada bývalých bolševiků v disentu oblékl do hávu "demokrata" a vrátil se na výsluní. Jeho postoje byly opět vždy levicové. Podporoval řadu levicových zcestností jako multikulturalismus (včetně obviňování všech ostaních s jiným názorem z "rasismu" a "xenofobie") a  žádné velké prokazatelné zásluhy si přičíst nemůže.

Pokud ted stojí před tím nejvyšším soudem, tak obžaloba je pěkně tlustá a polehčujících okolností minimum. Bylo by tedy dobré, aby česká politicko korektní média přestala oslavovat trapné bolševiky a měla trochu objektivní pohled na věc.

P.S. Jeho životopis jsem záměrně zvolil z politicko korektní wikipedie, aby byla sranda. Již jen chybí návrh na Nobelovu cenu za mír....mezi těmi exoty jako J. Arafat by se určitě "neztratil"...:-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Dienstbier