Denně do nás naše i světová média „buší“ po všech liniích, jak je Kaddáfího režim zvrácený. Přitom skoro nikdo neví, že výsledkem „zvrácenosti Kaddáfího režimu“ byl nebývalý ekonomický rozkvět Libye a její občané „trpěli“ nejvyšší životní úrovní z celé Afriky.

Jenže se stalo to, co se děje v současném arabském světě a sice, že část obyvatel vyšla do ulic a chtěla něco jiného - výměnu režimu. V případě jiných států Západ jen přihlížel, v případě Libye však Sarkozy s Cameronem, Clintonovou a dalšími rozhodli, že musí libyjskému lidu pomoci.

Kterému „lidu“ přesně nikdo neví, ale pomoc v podobě bombardování přišla okamžitě.

Současně s bombardováním samozřejmě mediální kampaň o zvrhlosti Kaddáfího režimu.

Jeden z posledních článků na který se naše „objektivní média“ s chtivostí dravců okamžitě vrhla – cituji:

Brutalita Kaddáfího vojáků a milicionářů je často zmiňována, jen málokdy se však objevují svědectví z první ruky. V sobotu vtrhla do hotelu v Tripolisu, kde jsou ubytováni zahraniční novináři, asi třicetiletá Iman Obajdíová, aby vypověděla, jak byla zadržena a poté hromadně znásilněna patnácti muži.“

V internetové diskusi se přesto objevily na tento článek  názory s největší podporou ostatních: Cituji čtenáře:                                                                                                                                                       „Pro mě,tahle zpráva,nemá žádnou hodnotu. Více napovídá tomu, že je z řad povstalců, pronikla do města a hotelu,aby vydala falešné svědectví. Nevěřím, že po hromadném znásilněni a kálení na ni, navíc přiopilými vojáky,by ty šaty vypadaly,jako by šla do divadla.“                                                                Karel Zálešák napsal: „A co dělají ty bandy pobíhající s vlajkami bývalého krále, které média nazývají povstalcema nebo opozicí? 
Copak si myslíte, že ti zdivočelí žoldáci jednají s obyvatelstvem v rukavičkách?.
Já si osobně myslím, že je to provokace a bude to stejně pravdivé, jako, když u nás v 89 běhal Petr Uhl po všech zahraničních médiích a lhal o MRTVÝCH STUDENTECH.
Vzpomeňte si kolik zahraničních televizí to vysílalo, včetně Uhlova komentáře a některé i s záběry údajných "nebožtíků"!!!!!!“

Zajímavý je článek zveřejněný v Právu 26.3.2011 pod značkou BBC, los:                                             Cituji:                                                                                                                                             „Povstaleckou baštu Benghází ovládlo násilí a teror proti stoupencům režimu.“Článek pokračuje: „Peklo prožívají v Benghází, baště povstalců, skuteční či domnělí stoupenci Kaddáfího. Samozvané gardy pořádají hon na každého, koho považují za stoupence režimu. Teroru, před nímž z města prchají zahraniční pracovníci v obavě, že budou pokládáni za Kaddáfího žoldnéře, padly za oběť desítky, možná stovky lidí. Tvrdá opatření ale jeden z mluvčích rebelské vzdorovlády označil za logická. Řada jich byla dopadena a zabita – řekl Mustafa Geríjání.                                                                                                    Mnozí obyvatelé ze strachu z těchto nových strážců pořádku raději do ulic Benghází vůbec nevycházejí. Popisuje to reportáž zpravodaje britského deníku The Daily Telegraph.“

Zajímavé však je, jak v tomto případě mají Sarkozy s Cameronem jasno koho bombardovat a koho označit za správné představitele libyjského „lidu“.

Docela by mne zajímalo, jakým způsobem „přesvědčili“ Turky, aby se přidali na stranu agresorů – v tomto případě Západu a NATO.

Jsem zvědavý, jak se tato situace promítne ve volbách v Turecku, které mají letos být.

První reakce v arabském světě již jsou. Do nebývalého „varu“ se dostaly země jako Jemen a Sýrie.

Kam až celá tato situace dospěje těžko „hádat“, ale určitě ne k ničemu dobrému jako v případě Iráku.

Západ navíc definitivně získá nálepku nepřítele „všech muslimů“ a arabský svět v napadení Libye bude vidět pokračování „křižáckého tažení“ proti svojí víře.

Ještě jsem zvědavý, jakou záminku si "válečníci" Sarkozy či Cameron vymyslí, aby mohli vrhnout do Libye na pozemní operaci.

Nebo věříte, že k pozemní operaci nedojde?

http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/c/183899/Medialni-vymyvani-mozku-v-pripade-Libye.html