Otřesené Japonsko, sjezd socanů, utopený Knut a jiné katastrofy

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 23.3.2011 | Rubrika: Zamyšlení
ČSSD

 

Tak jsem si dovolil na více než 14 dní vyrazit za hranice všedních dní, abych dal možnost regenerace svému zvolna chátrajícímu tělíčku. Zvolil jsem vzdálenou destinaci v indickém oceánu kousek pod rovníkem, kde internetový signál fungoval jednou týdně a to ještě bídně.

Díky tomuto faktu a tudíž nedostatku iritujících informací, jsem zregeneroval tak dokonale, že ukojení informačního hladu po návratu se mnou málem seklo.

Je neuvěřitelné, že v panenské přírodě bez televize, novin a internetu, za zvuků šumícího oceánu najednou zjistíte, že váš život je plný nesmyslných blbostí a dějů, které si člověk připouští víc než je zdrávo a které prostě k ničemu nepotřebujete. Vůbec vám nechybí ranní noviny či internet, nemluvě o nedělním extempore krále televizních publicistických paňáců Václava Moravce.

Neuvěřitelnější ovšem je, že stačí 18 hodin zpáteční cesty a jste v tom znovu až po uši. Po návratu jsem prolistoval někalikacentimetrový stoh novin a přelétl titulky.

Zděsil jsem se nad tragédií v Japonsku.

Zděsil jsem se nad humanitární akcí v Libyi kde v rámci vytvoření bezletové zóny podle komentářů bomby trefí jen padouchy (všechny) a civilistům se jistě nic nestane.

Zděsil jsem se nad výsledkem sjezdu socialistů v Brně, kde zvítězil defraudant poslaneckých náhrad. (Co taky čekat jiného od strany která již měla ve svém čele prohnaného šíbra z RáJe, koloťuka nebo autistu.)

Zděsil jsem se nad trapnou Jandákovsko-Landovskou přestřelkou nad Havlovým jistě geniálním dílkem Odcházení, financovaným mimo jiné naší-vaší-bakalovou ČT. (Na renomovaném filmovém serveru ČSFD.cz získalo Odcházení od recenzentů tristní hodnocení 36% a dostalo se tak na úroveň blížící se kategorii filmový odpad.)

Zděsil jsem se nad rozhodnutím soudu, který romskému gaunerovi snížil trest z 10 na 5 let, snad proto, že je to chudák vyloučená.

Zděsil jsem se nad šílenými nápady na generální stávku, protože se pár profesionálních odborářů rozhodlo, že všeliké výhody a benefity které mají v rámci šetření padnout stojí za to, abychom se vydali cestou do pekel. Kritika, negativismus, pesimismus a obavy z budoucnosti na mne koukají z každého druhého řádku.

A tak mi nakonec přišlo kromě těch Japonců líto jen chudáka slavného ledního medvěda Knuta, který už to má za sebou.

Všechno ostatní je jenom obyčejný hnus. Ani nevíte, s jakou chutí bych se vrátil do té divočiny, kde bych byl ušetřen naší upatlané každodenní současnosti. A tak nakonec aspoň nějaký ilustrativní obrázek, abyste viděli jak tam bylo a proč jsem tak znechucen.

Psáno pro blog.iDnes.cz

4100 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Playmate udělala rozhovor s Turkem, který v Nizozemí zavraždil tři lidi a pět jich zranil. Podívejte seTohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvodHrubost a arogance Sommerové! Většinu voličů má za debily a nebyla by asi proti, aby byli zbaveni hlasovacího práva. Petr Žantovský je ohromen mediálním vystoupením režisérky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění