Otřesené Japonsko, sjezd socanů, utopený Knut a jiné katastrofy

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 23.3.2011 | Rubrika: Zamyšlení
ČSSD

 

Tak jsem si dovolil na více než 14 dní vyrazit za hranice všedních dní, abych dal možnost regenerace svému zvolna chátrajícímu tělíčku. Zvolil jsem vzdálenou destinaci v indickém oceánu kousek pod rovníkem, kde internetový signál fungoval jednou týdně a to ještě bídně.

Díky tomuto faktu a tudíž nedostatku iritujících informací, jsem zregeneroval tak dokonale, že ukojení informačního hladu po návratu se mnou málem seklo.

Je neuvěřitelné, že v panenské přírodě bez televize, novin a internetu, za zvuků šumícího oceánu najednou zjistíte, že váš život je plný nesmyslných blbostí a dějů, které si člověk připouští víc než je zdrávo a které prostě k ničemu nepotřebujete. Vůbec vám nechybí ranní noviny či internet, nemluvě o nedělním extempore krále televizních publicistických paňáců Václava Moravce.

Neuvěřitelnější ovšem je, že stačí 18 hodin zpáteční cesty a jste v tom znovu až po uši. Po návratu jsem prolistoval někalikacentimetrový stoh novin a přelétl titulky.

Zděsil jsem se nad tragédií v Japonsku.

Zděsil jsem se nad humanitární akcí v Libyi kde v rámci vytvoření bezletové zóny podle komentářů bomby trefí jen padouchy (všechny) a civilistům se jistě nic nestane.

Zděsil jsem se nad výsledkem sjezdu socialistů v Brně, kde zvítězil defraudant poslaneckých náhrad. (Co taky čekat jiného od strany která již měla ve svém čele prohnaného šíbra z RáJe, koloťuka nebo autistu.)

Zděsil jsem se nad trapnou Jandákovsko-Landovskou přestřelkou nad Havlovým jistě geniálním dílkem Odcházení, financovaným mimo jiné naší-vaší-bakalovou ČT. (Na renomovaném filmovém serveru ČSFD.cz získalo Odcházení od recenzentů tristní hodnocení 36% a dostalo se tak na úroveň blížící se kategorii filmový odpad.)

Zděsil jsem se nad rozhodnutím soudu, který romskému gaunerovi snížil trest z 10 na 5 let, snad proto, že je to chudák vyloučená.

Zděsil jsem se nad šílenými nápady na generální stávku, protože se pár profesionálních odborářů rozhodlo, že všeliké výhody a benefity které mají v rámci šetření padnout stojí za to, abychom se vydali cestou do pekel. Kritika, negativismus, pesimismus a obavy z budoucnosti na mne koukají z každého druhého řádku.

A tak mi nakonec přišlo kromě těch Japonců líto jen chudáka slavného ledního medvěda Knuta, který už to má za sebou.

Všechno ostatní je jenom obyčejný hnus. Ani nevíte, s jakou chutí bych se vrátil do té divočiny, kde bych byl ušetřen naší upatlané každodenní současnosti. A tak nakonec aspoň nějaký ilustrativní obrázek, abyste viděli jak tam bylo a proč jsem tak znechucen.

Psáno pro blog.iDnes.cz

4684 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...Hrad bránil Slavii. Zděšení kavárny. A od Zemana teď hřmí podruhé
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění