Mámo, dostal jsem povolávací rozkaz do Libye

Autor: Jiří Buzický | Publikováno: 22.3.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Nicolas Sarkozy

 

Mám příbuznou. Její táta a máma s ní utekli přes kukuřičné pole u Mariboru z “tábora míru a socializmu“ do NSR. Byla ještě v zavinovačce. Čas běžel a je z ní máma dcerky ve věku, kdy ona emigrovala. Nedávno zde byla na narozeniny babičky. Bez manžela. Je jako voják Bundeswehru na misi v Afghánistánu. Dost se o něj bojí.

Vzpomněl jsem si na to, když jsem si přečetl zprávu o vyhlášení bezletové zóny nad Libyí. Letadla převážně států NATO, Francie a Austrálie budou bránit Kadaffího vojskům v užívání leteckých sil v boji proti povstalcům.

Chtě nechtě mne napadá otázka, jaký to má smysl? Má to být jakýsi akt spravedlnosti, aby obě strany bojovaly srovnatelnými prostředky, jako když rozhodčí zváží dva borce jdoucí do ringu, zda jsou oba stejné váhové kategorie? Má to být podpora povstalců?  Má to být příležitost, jak nabídnout hezké záběry bojů z ptačí perspektivy, tak nějak pohled z nadhledu? Má to být ouvertura pro pozemní angažmá?

Nevím, neznám a nechápu smysl tohoto opatření.

Ale kladu si otázku, proč severoatlantické kulturní společenství, do něhož Českou republiku také počítám, se snaží vykonávat po celém světě roli globálního četníka, který nastoluje svůj pořádek na celé zeměkouli? Co mu dává oprávnění či povinnost nastolovat svoji vůli celému světu? Kuwait, Afghánistán, Irák, nyní Libye. Z předpokládaných rychlých akcí se staly vleklé mise s malým efektem, zaplaceným ohromnými finančními i materiálními vklady a nepředpokládanými ztrátami na životech a zdraví.

Je potřeba si uvědomit, že v těchto oblastech nestojí o naší kulturu. Stojí jen o momentální materiální a silovou podporu v místních klanových a rodových půtkách.. Dříve, či později se „naši spojenci“ stanou našimi nepřáteli. Pokud není cílem našeho zásahu silové dobytí moci a nastolení silou udržované kolonie, pak je naše angažmá v těchto zemích nesmyslné.

Vím, že zde konkrétně jde o ropu. Jsme na ni závislí. Proto tančíme v porcelánu mezi jednotlivými potenciálními dodavateli. Ale tento tanec je nekonečný, vysilující a ponižující.

Myslím, že náklady vynaložené na nastolování a udržování „přátelských režimů“ mimo náš kulturní okruh, byvše věnované na získání náhradních energetických zdrojů,by nám rozvázaly ruce a vymanily by nás z pozice energetických rukojmích.

Myslím, že bychom se měli soustředit na obranu zájmů našeho kulturního severoatlantického společenství a soustředit se na hledání cesty energetické nezávislosti, jako osvobozujícího faktoru.. Myslím, že např. atom je méně nebezpečný, než expanze cizorodých kulturních a náboženských vlivů.

Nemyslím si, že máme povinnost řešit kmenové půtky v exotických zemích. Dokonce si myslím, že nemáme ani právo. Mně osobně by vadilo, kdyby eventuální strkanice mezi příznivci „pravdy a lásky“ a „lži a nenávisti“ řešily modré barety z Kamerunu, Bangladéše a Bolivie.

Jestli by měly síly EU a NATO něco dělat, tak blokovat emigrační proud z těchto zemí k nám. Ti emigranti nejdou přijmout naší kulturu, jejíž ekonomickou sílu jdou využívat. Ty nám sem importují kulturu svojí,  před jejímiž důsledky prchají. Tomu by měly válečné lodě NATO bránit.

Nemyslím, že je dobré se angažovat tam, kde to není naše. Udržováním bezletové zóny to začíná. Nerad bych, aby za čas čeští kluci chodili z pošty se slovy:“ Mámo, dostal jsem povolávací rozkaz do Libye..“!

http://buzicky.bigbloger.lidovky.cz/c/182548/Mamo-dostal-jsem-povolavaci-rozkaz-do-Libye.html

9260 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněží

Eurabia.cz

Americký rodič protestoval proti vymývání mozku neomarxismem a byl označen za rasistuVrbětice? Diletantismus, veřejné lhaní a obětování národních zájmů ze strany Babiše a ČSSD

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věciRusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění