Mámo, dostal jsem povolávací rozkaz do Libye

Autor: Jiří Buzický | Publikováno: 22.3.2011 | Rubrika: Zamyšlení
Nicolas Sarkozy

 

Mám příbuznou. Její táta a máma s ní utekli přes kukuřičné pole u Mariboru z “tábora míru a socializmu“ do NSR. Byla ještě v zavinovačce. Čas běžel a je z ní máma dcerky ve věku, kdy ona emigrovala. Nedávno zde byla na narozeniny babičky. Bez manžela. Je jako voják Bundeswehru na misi v Afghánistánu. Dost se o něj bojí.

Vzpomněl jsem si na to, když jsem si přečetl zprávu o vyhlášení bezletové zóny nad Libyí. Letadla převážně států NATO, Francie a Austrálie budou bránit Kadaffího vojskům v užívání leteckých sil v boji proti povstalcům.

Chtě nechtě mne napadá otázka, jaký to má smysl? Má to být jakýsi akt spravedlnosti, aby obě strany bojovaly srovnatelnými prostředky, jako když rozhodčí zváží dva borce jdoucí do ringu, zda jsou oba stejné váhové kategorie? Má to být podpora povstalců?  Má to být příležitost, jak nabídnout hezké záběry bojů z ptačí perspektivy, tak nějak pohled z nadhledu? Má to být ouvertura pro pozemní angažmá?

Nevím, neznám a nechápu smysl tohoto opatření.

Ale kladu si otázku, proč severoatlantické kulturní společenství, do něhož Českou republiku také počítám, se snaží vykonávat po celém světě roli globálního četníka, který nastoluje svůj pořádek na celé zeměkouli? Co mu dává oprávnění či povinnost nastolovat svoji vůli celému světu? Kuwait, Afghánistán, Irák, nyní Libye. Z předpokládaných rychlých akcí se staly vleklé mise s malým efektem, zaplaceným ohromnými finančními i materiálními vklady a nepředpokládanými ztrátami na životech a zdraví.

Je potřeba si uvědomit, že v těchto oblastech nestojí o naší kulturu. Stojí jen o momentální materiální a silovou podporu v místních klanových a rodových půtkách.. Dříve, či později se „naši spojenci“ stanou našimi nepřáteli. Pokud není cílem našeho zásahu silové dobytí moci a nastolení silou udržované kolonie, pak je naše angažmá v těchto zemích nesmyslné.

Vím, že zde konkrétně jde o ropu. Jsme na ni závislí. Proto tančíme v porcelánu mezi jednotlivými potenciálními dodavateli. Ale tento tanec je nekonečný, vysilující a ponižující.

Myslím, že náklady vynaložené na nastolování a udržování „přátelských režimů“ mimo náš kulturní okruh, byvše věnované na získání náhradních energetických zdrojů,by nám rozvázaly ruce a vymanily by nás z pozice energetických rukojmích.

Myslím, že bychom se měli soustředit na obranu zájmů našeho kulturního severoatlantického společenství a soustředit se na hledání cesty energetické nezávislosti, jako osvobozujícího faktoru.. Myslím, že např. atom je méně nebezpečný, než expanze cizorodých kulturních a náboženských vlivů.

Nemyslím si, že máme povinnost řešit kmenové půtky v exotických zemích. Dokonce si myslím, že nemáme ani právo. Mně osobně by vadilo, kdyby eventuální strkanice mezi příznivci „pravdy a lásky“ a „lži a nenávisti“ řešily modré barety z Kamerunu, Bangladéše a Bolivie.

Jestli by měly síly EU a NATO něco dělat, tak blokovat emigrační proud z těchto zemí k nám. Ti emigranti nejdou přijmout naší kulturu, jejíž ekonomickou sílu jdou využívat. Ty nám sem importují kulturu svojí,  před jejímiž důsledky prchají. Tomu by měly válečné lodě NATO bránit.

Nemyslím, že je dobré se angažovat tam, kde to není naše. Udržováním bezletové zóny to začíná. Nerad bych, aby za čas čeští kluci chodili z pošty se slovy:“ Mámo, dostal jsem povolávací rozkaz do Libye..“!

http://buzicky.bigbloger.lidovky.cz/c/182548/Mamo-dostal-jsem-povolavaci-rozkaz-do-Libye.html

8691 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidíUSA hledají záminky k napadení Íránu. Je to zase klasika – americká propaganda a americká vláda opět lžou. Hůř než kdy Rudé právo tisklo

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konceNezávislost ČT? Nic takového prostě neexistuje. Zdrcující rozbor bývalého radního Štěpánka
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění