Sejměte už konečně Daniela Landu!

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 11.6.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Landa

Hrrr na něj! Čeští novinářští pisálci se šikují a pod praporem svých německých vydavatelů, zmítáni v bahnu multikulturalismu a kosmopolitních frází, vyrážejí do boje. Proti čemu vlastně? Říkají, že proti xenofobii, šovinismu, vypjatému nacionalismu. Daniela Landu věru nemají rádi.

Veřejnost však Landu momentálně miluje, vždyť je to nejprodávanější interpret současnosti. Žádný jiný zpěvák, ani skupina, nemá v tabulkách prodávanosti hudebních alb tolik obsazení, co právě tento novodobý kazatel. Lid táhne nejen jeho zpěv a zjev, ale zejména umělcův životní postoj a filozofie za ním. Landa prostě vyčnívá, nejde v jedné linii, nedrží hubu a krok s ostatními hráči šoubyznysu. Navíc si v pozadí buduje řád – myšlenkový trust – a to již má setsakra blízko k politice. Je třeba zakročit!

Nejnověji zakročili žurnalisté z hudebního plátku Filter, který spadá pod mediální skupinu MAFRA (např. Mladá fronta Dnes, radio Express atd.). Ti se do Landy netrefují příliš okatě, ale skrytě a nepřímo, leč o to podleji – tak, jak se to sluší v magazínu, jenž je určen pro „přemýšlející obec čtenářskou“.

Poprvé je Landa napadnut v textu o tom, co právě letí mezi nejmladšími posluchači – dětičkami z mateřských školek. Reportérka po návštěvě jediné mateřské školky kdesi na Praze 5 usuzuje na celkový stav situace v této „cílovce“. Spíše však skrývá své postoje za hlášky nevinných špuntíků. Dozvídáme se tak, že školáčci milují obligátní Dádu i Sámera, ale před poledním klidem žádají – světe, div se – i Smetanovu Vltavu.

„A co Daniel Landa? Z davu dětiček kříčích rezolutní NE,“ píše zapálená žurnalistka, „se nenápadně vynořil odulý holohlavý chlapeček (nebude těžké domyslet si vzhled pana otce) a stydlivě se přiznal: ,Já náhodou vždycky, když jsem doma sám, tak si pustím Landu.‘ Takže ono už nestačí, že ten nebohý předškolák už někdy bývá doma sám, on si k tomu ještě pouští Landu!“ Novinářka vlastně skrze ústa dítěte podsouvá vlastní názor: Landu poslouchají jen holohlaví jedinci (narážka je zřejmá), kteří se pořádně nestarají o vlastní děti. Je jasné, že zde jde o velmi umně provedený kop pod pás Daniela Landy – on přece, přesně opačně, propaguje hodnoty, které rodinu tmelí.

Druhý úder Landovi zasazují zmínění pisálci, tentokrát se jedná o redaktora, v textu o Třech sestrách. Chytlavě napsaný článek líčí Fanánka – třísesterského frontmana, který začínal ve skupině muzikantů kolem Landova Orlíku – coby toho umírněného, u nějž byly projevy „rasismu“ pouze okrajovým, mladickým šlápnutím vedle, zatímco Landu stylizuje do role nepoučitelného a nevypočitatelného „blázna“.

„Fanánek se nezbláznil (rozuměj: na rozdíl od Landy – pozn. red.), a protože nepořádá nacionalistické dýchánky po kostelích, nepůsobí ani nebezpečně. Naopak je to sympatický chlapík, který to má v hlavě evidentně srovnané,“ uvádí autor.

A je vymalováno! Už víme, že novináři Filteru maji raději zkonformnělého Fanánka, píšícího texty Šmoulům i Gottovi, než originálního a za svým si jdoucího Landu, jehož nemohou nikam pořádně zaškatulkovat. Žurnalisté navíc vidí jeho úspěch i to, že členy Landova řádu Ordo Lumen Templi jsou mezijiným již i věhlasný biskup a významný politik – to jim, a jejich šéfům zejména, nahání hrůzu.

Ostatně soudím, že Landa musí být zničen, jakoby si řekli němečtí vydavatelé a smečka českých nájemných pisálků se za mrzký groš na jejich povel vydává po stopách „nebezpečného nacionalisty a xenofoba, co pořádá sektářské orgie po kostelích“. Někteří z nás jsou prostě nepoučitelní. Daniel Landa to rozhodně není.

13041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Jsme kolonií západu

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro KoudelkuKdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění