Sejměte už konečně Daniela Landu!

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 11.6.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Landa

Hrrr na něj! Čeští novinářští pisálci se šikují a pod praporem svých německých vydavatelů, zmítáni v bahnu multikulturalismu a kosmopolitních frází, vyrážejí do boje. Proti čemu vlastně? Říkají, že proti xenofobii, šovinismu, vypjatému nacionalismu. Daniela Landu věru nemají rádi.

Veřejnost však Landu momentálně miluje, vždyť je to nejprodávanější interpret současnosti. Žádný jiný zpěvák, ani skupina, nemá v tabulkách prodávanosti hudebních alb tolik obsazení, co právě tento novodobý kazatel. Lid táhne nejen jeho zpěv a zjev, ale zejména umělcův životní postoj a filozofie za ním. Landa prostě vyčnívá, nejde v jedné linii, nedrží hubu a krok s ostatními hráči šoubyznysu. Navíc si v pozadí buduje řád – myšlenkový trust – a to již má setsakra blízko k politice. Je třeba zakročit!

Nejnověji zakročili žurnalisté z hudebního plátku Filter, který spadá pod mediální skupinu MAFRA (např. Mladá fronta Dnes, radio Express atd.). Ti se do Landy netrefují příliš okatě, ale skrytě a nepřímo, leč o to podleji – tak, jak se to sluší v magazínu, jenž je určen pro „přemýšlející obec čtenářskou“.

Poprvé je Landa napadnut v textu o tom, co právě letí mezi nejmladšími posluchači – dětičkami z mateřských školek. Reportérka po návštěvě jediné mateřské školky kdesi na Praze 5 usuzuje na celkový stav situace v této „cílovce“. Spíše však skrývá své postoje za hlášky nevinných špuntíků. Dozvídáme se tak, že školáčci milují obligátní Dádu i Sámera, ale před poledním klidem žádají – světe, div se – i Smetanovu Vltavu.

„A co Daniel Landa? Z davu dětiček kříčích rezolutní NE,“ píše zapálená žurnalistka, „se nenápadně vynořil odulý holohlavý chlapeček (nebude těžké domyslet si vzhled pana otce) a stydlivě se přiznal: ,Já náhodou vždycky, když jsem doma sám, tak si pustím Landu.‘ Takže ono už nestačí, že ten nebohý předškolák už někdy bývá doma sám, on si k tomu ještě pouští Landu!“ Novinářka vlastně skrze ústa dítěte podsouvá vlastní názor: Landu poslouchají jen holohlaví jedinci (narážka je zřejmá), kteří se pořádně nestarají o vlastní děti. Je jasné, že zde jde o velmi umně provedený kop pod pás Daniela Landy – on přece, přesně opačně, propaguje hodnoty, které rodinu tmelí.

Druhý úder Landovi zasazují zmínění pisálci, tentokrát se jedná o redaktora, v textu o Třech sestrách. Chytlavě napsaný článek líčí Fanánka – třísesterského frontmana, který začínal ve skupině muzikantů kolem Landova Orlíku – coby toho umírněného, u nějž byly projevy „rasismu“ pouze okrajovým, mladickým šlápnutím vedle, zatímco Landu stylizuje do role nepoučitelného a nevypočitatelného „blázna“.

„Fanánek se nezbláznil (rozuměj: na rozdíl od Landy – pozn. red.), a protože nepořádá nacionalistické dýchánky po kostelích, nepůsobí ani nebezpečně. Naopak je to sympatický chlapík, který to má v hlavě evidentně srovnané,“ uvádí autor.

A je vymalováno! Už víme, že novináři Filteru maji raději zkonformnělého Fanánka, píšícího texty Šmoulům i Gottovi, než originálního a za svým si jdoucího Landu, jehož nemohou nikam pořádně zaškatulkovat. Žurnalisté navíc vidí jeho úspěch i to, že členy Landova řádu Ordo Lumen Templi jsou mezijiným již i věhlasný biskup a významný politik – to jim, a jejich šéfům zejména, nahání hrůzu.

Ostatně soudím, že Landa musí být zničen, jakoby si řekli němečtí vydavatelé a smečka českých nájemných pisálků se za mrzký groš na jejich povel vydává po stopách „nebezpečného nacionalisty a xenofoba, co pořádá sektářské orgie po kostelích“. Někteří z nás jsou prostě nepoučitelní. Daniel Landa to rozhodně není.

12485 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění